Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy baj ha sosem reggelizek?...

Nagy baj ha sosem reggelizek? Miért nincs étvágyam délelőtt?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5-2 éve kezdődött ez nálam, hogy reggel egyszerűen nincs étvágyam. Még ha korog is a gyomrom, egyszerűen nincs amit meg tudnék enni, semmit nem kívánok. Általában iszok egy kávét és ennyi, de mostanában már azt sem tudom befejezni. Ez mitől van? Kezd egy kicsit idegesíteni, mert a meleg miatt kevesebbet eszem így reggelre már sokkal éhesebb leszek de enni meg nem tudok :S
2015. jún. 14. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, hogy reggel egyszerűen nem kívánok semmit. Szerintem ez nem baj, egyszerűen ilyen vagy. Én gyümölcslevet vagy teát szoktam inni, az könnyen lemegy és mégse üres a hasam.
2015. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pár falatot kellene enni,vagy egy almát,mert a reggeli elég fontos
2015. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így gondnak tűnik, hiszen éhes vagy.


Pusztán nem reggelizni nem gond, ha ilyen vagy, ez esik jól s rendesen eszel, épp csak máskor. De nem tudni enni éhesen... Én még akkor is tudok enni, ha sem éhségem, sem étvágyam nincs, kicsit korlátoz, de azért azt a pár falatos 1000 kalóriás étkemet bedobom gyorsan :D Enni kell s zavarna, ha nincs meg a fehérjebevitelem, ami nálam a kalóriákat is hozza.


A gyomorkorgás nálam remek étvágycsökkentő, nem értem, de nem baj... Az éhséget is lehet bírni pár órát, ez még nem hiszem, hogy sokat ártana. De ha valóban szükséged van tápanyagokra s kezdesz is elgyengülni, az nagyon nem jó, akkor enned kell. Próbáltál ezt-azt enni, ha nem is kívánod? Nekem étvágy nélkül egyes ételek nem mennének, főleg, ha térfogatosak, de pl. édesség szinte bármikor (teljesen jó összetételű édességeim vannak), de olajos magvas nasi is... Dedobok egy kicsit s ettem valamit.

2015. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó: igen, próbáltam, pont ez a bajom hogy mindentől hányingerem van :S Kenyér féléket, gyümölcsöt egyáltalán nem kívánom. Régebben viszont minden nap tescos fánkot ettem reggelire, ez az egyetlen amit még most is meg tudnék enni de az meg nagyon egészségtelen.

2015. jún. 15. 03:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!