Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Falásrohamok leküzdese?

Falásrohamok leküzdese?

Figyelt kérdés
Igyekszem egeszsegesen etkezni, de estere mindig osszezabalok mindent es ez nagyon zavar. Pedig normalis kajakat eszem(pl lazac,rizs,sali-> ez a mai ebedem volt) es megis mar ettem fagyit, turo rudit, korpas kekszet,joreggeltet es nem tudom hogy mit csinaljak, vagy hogy mit tegyek a falasrohamok ellen. Valakinek valami tipp? Elore is koszonom!
2015. jún. 3. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lazacot eszel csak úgy, akkor gondolom van pénzed benézni egy táplálkozási tancsadóhoz.


Mert ugye lehet hogy a "normális" kajád annyira kevés kalóriát tartalmaz, hogy az nem normális.


Ha az rendben van, akkor felmerül pár tipp, mint a rendszeresség, egyéb elfoglaltság, esetleges stresszfaktorok kiküszöbölése/csillapítása, vásárolt élelmek korlátozása, miegymás, de tényleg javaslom a dietetikus meglátogatását, mert az a biztos.

2015. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is arra tippelek, hogy alálősz a kalóriamennyiséggel a napközben fogyasztott étrendedben, és estére kiéhezel. Mindenesetre nem jó az az étrend, ami mellett falásrohamaid vannak. Talán általánosságban is kiürültek a tested tartalékai egy-két tápanyagot tekintve. A szakember jó ötlet, ő majd ír neked olyan étrendet, ami mellett nem szenvedsz hiányt semmiben.
2015. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Speciel nekem a lazac lenne a legolcsóbb fehérjeforrás... Nagyon olcsón is lehet venni.


Kérdező,egyetértek atöbbiekkel, esélyes,hogy nem OK a napi étkezésed, kevés vagy valami. Annyira hiányosnak nem tűnik, hogy falásrohamot okozzon, a hiányoktól nem ez szokott lenni, bár attól függ, melyiktől, de a mai ebéded nem annyira egyoldalú táplálkozásra utal... Több esélyt adok annak, hogy keveset eszel. VAGY nemrég kezdted s még vágysz édességekre...


Mit, mennyit eszel? Próbálj jóllakni délben s persze normálisan vacsorázni... Nekem speciel jól jön, ha van egy tervem, bár nekem alap a rugalmasság, de azért 180 fokos fordulatokat nem teszek oktalanul :) Egy jól megtervezett naphoz nagyjából tartani tudom magam minden gond nélkül. Ezt nem kell ám hosszan, csak amíg ráállsz az új rendre. S néha persze lehet ereszdelahajam, bizonyos keretek között (én nem tudom betegre enni magam, aki igen, az jobb, ha korlátozza magát).

Mivel életmódot váltottam, s egészségtudatos vagyok, mindenféle hülyeséget élből nem eszem össze... Pedig ha valaki fegyelmezetlen, rebellis hedonista, az én vagyok (bár rosszat tenni a testemnek pont nem hedonizmus s annyi finom, viszonylag egészséges étel van. a lazac nekem is nagy kedvencem).

Oké, nekem könnyű is, nem tartok itthon bolti édességeket.

2015. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!