Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindennap ugyanazt szeretném...

Mindennap ugyanazt szeretném enni 3 hónapon át. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Szálkásítani szeretnék, ezért mindennap ugyanazt szeretném enni, kivéve vasárnap. Ezeket enném napi rendszerességgel: 2 tojás, 1db cerbona müzli, 1 szendvics, 425g csirkemell, 150g barna rizs, 100g uborka, 125g zsírszegény túró, 30g sajt, 1 evőkanál lenmagolaj.

Ha ezeket enném mindennap 3-4 hónapon át, lehetne bármiféle egészségügyi problémám? Lehetne bármiféle tápanyag vagy ásványianyag hiányom?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 29. 19:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sokan felnőnek, egészségesek, sokan meg elkezdenek lebetegedni gyerekkorukban is. Nem tudom melyikre mekkora esély van..


Ha most jól vagy, valószínűleg jól is bírod ezt. Ha érzed, hogy valami nincs rendben, akkor mindig jusson eszedbe az étrend fontossága ;)


Egyébként egyé többféle zöldséget és lehetőleg nagyobb mennyiségben, ennyire egyszerű a változatos étrend.


Meg ne csak csirkemellet, hanem sertést, marhát és ami a lényeg, belsőségeket, halakat is (én már szívesebben eszem belsőségeket, bőrt, cupákos részeket, szalonnát mint a kimondottan szín húst)

2015. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sokan eszik majdnem ugyanazt mindennap, ha jó az összetétel, akkor a tested jól elműködik vele, de azért jó, ha nem mindig pont ugyanaz a zöldség (durván más az összetételük, egyikben ez, másikban az az ásványi anyag több, azt gondolom, jó, ha van változatosság. de ha egy tényleg profi összeír egy étrendet, amiben minden megvan, vagy vitaminokat és ásványi anyagokat szed az ember úgy, hogy bizonyítottan OK lesz, én nem tiltakozom), a húsokkal is lehet játszani, bár sokan mindig csirkemellet esznek...


Hasonló a gondolataim az ételeket olvasván, mint másoknak. A szénhidrát valóban sok, de van, akinek az a jó, nem vagyunk egyformák, sem ízlésre, se fejlődésre/szálkásodásra, ki mit akar épp.

A zöldséget keveslem én is, s mindenképpen változatosabban enném. De itt is elfogadom, hogy van, akinél ez kevés. De az a darabka uborka... Elég minimális. Előny, hogy bizonyára nyers.

2015. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem fogsz tudni 3 hónapig ugyanolyan kaját enni.. Én kipróbáltam 1x, 10 napig bírtam, de szörnyű. Bár ki tudja... Még az is lehet, hogy sikerül ;)
2015. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!