Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindennap ugyanazt szeretném...

Mindennap ugyanazt szeretném enni 3 hónapon át. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Szálkásítani szeretnék, ezért mindennap ugyanazt szeretném enni, kivéve vasárnap. Ezeket enném napi rendszerességgel: 2 tojás, 1db cerbona müzli, 1 szendvics, 425g csirkemell, 150g barna rizs, 100g uborka, 125g zsírszegény túró, 30g sajt, 1 evőkanál lenmagolaj.

Ha ezeket enném mindennap 3-4 hónapon át, lehetne bármiféle egészségügyi problémám? Lehetne bármiféle tápanyag vagy ásványianyag hiányom?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 29. 19:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
15 éves fiú fejlődő fiú vagyok.
2015. ápr. 29. 19:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet bajod - sok ch, tejtermék, gabona..


+ zöldségek? Vagy valami ilyesmi (az a nyomokban fellelhető biszemb.a.szom a pizzán :D )

2015. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a kérdést, láthatnád, hogy kb 180g ch-t eszek egy nap, ami tudtommal nem sok. Tejterméket, gabonát nem eszek. Na de a pizzát azt nem tudom honnan szeded. Neked a csirkemell vagy a rizs számít pizzának. Zöldségnek meg ott van az uborka, ha olvastad volna.
2015. ápr. 29. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel tejterméket és gabonát, akkor miért van ott a listában a műzli, a szendvics, a rizs, a túró és a sajt? :)

"Divat" most a gabonákat és tejtermékeket ekézni, de én nem hiszek benne, hogy mindenkinek gondot okoz. Több embernek, mint gondolnánk, de azért vannak, akik ilyenen élnek 80-90 évet különösebb gond nélkül.

Ettől függetlenül az a 100g uborka elég kevés zöldségnek. Én váltogatnám vegyes salátával, párolt zöldségekkel, pl. brokkolival, karfiollal. A legjobb, ha minden kaja mellé megy zöldség. Esetleg a CH egy részét beviheted gyümölccsel is. Én jelenleg mindet azzal viszem be. A cerbona műzlit én egy az egyben kihagynám, az igazi alja kaja. Ha félsz a hiánybetegségektől, vegyél egy multivitamint, ártani nem fog.

2015. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A müzli a suli miatt kell, de akkor viszek helyette egy banánt vagy almát. Multivitaminból milyen a jó? Az ilyen pezsgőtabletták jók?

2015. ápr. 29. 21:15
 6/13 anonim ***** válasza:

"láthatnád, hogy kb 180g ch-t eszek egy nap,"


Erre írtam, hogy sok. De te tudod neked mi a jó, bocs hogy kérdezted.


"Tejterméket, gabonát nem eszek."

"Ezeket enném napi rendszerességgel" "1db cerbona müzli, 1 szendvics," "150g barna rizs," "125g zsírszegény túró, 30g sajt,"



?????


"Na de a pizzát azt nem tudom honnan szeded"

Ugyan az az összetétele mint a szendvicsnek és a sajtnak.


"Neked a csirkemell vagy a rizs számít pizzának"


A rizslisztes pizzatészta az gluténmentes lenne, egy fokkal jobb.


"Zöldségnek meg ott van az uborka, ha olvastad volna."

100g ? Na, ezért írtam a pizzát, azon is elvétve van egy kevés :)


De te tudod, hogy mitől lesz bajod és mitől nem.


A rákos és a cukorbeteg emberek is tudják, mitől lett bajuk, gondolom úgy döntöttek, hogy ignorálják a témát.


VAGY nem tudja mindenki, hogy mi mennyire problémás a valóságban.

2015. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mennyi ch lenne az ideális akkor naponta? És egyébként ettől miért lennék cukorbeteg vagy rákos?
2015. ápr. 29. 21:25
 8/13 anonim válasza:
Én, mint fitness-, és testépítő edző mondom neked, hogy igen ebből lehetnek problémáid. Alapvetően, amiket írtál ételek azok jók, de ha nincs változatosság az étrendedben, akkor nem fogsz elérni változást, hiszen a szervezeted majd ehhez fog hozzászokni. Már írták, hogy több zöldség, gyümölcs kéne, így ebbe nem megyek bele, de fogadd meg a tanácsukat. A nagy helyzet viszont, hogy 15 évesen még ne kezdj el szálkásítani. Most olyan változásokon megy át a szervezeted, hogy elég neki azzal megküzdenie. A hormonháztartásod ilyenkor a feje tetejére áll, és egy ilyen egyhangú diétával lehet, hogy akár a növekedésedet is gátolhatnád. Edzésre nem tértél ki, de, ha szálkásítás a célod, akkor gondolom valamit mozognál is. Csak ne emelgess nagy súlyokat! Ha segítség kell, inkább írj privátban, és beszélhetünk bármiről. :)
2015. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam, hogy cukorbeteg vagy rákos lennél ettől.


Csak egy csomó ember érzékeny a sok szénhidrátra, gluténra, tejfehérjékre és valóban megbetegszenek. Hogy te mit csinálsz, én nem jósolnám meg (az okoskodás lenne).


Általában az ember zöldségevő, mármint szénhidrátfogyasztás szempontjából.


De sokan úgy érzik, hogy kis mennyiségben a fehér (héjától lehántolt) rizs vagy hajdina kis mennyiségben jót tesz nekik. Alapvetően én sem gondolnám, hogy a zöldségek mellé sportolóknak ne lehetne némi keményítőt is enniük, vagy hogy ez kis mennyiségben mindenkinél ch anyagcsere zavarokat okozna.


Viszont szerintem a müzli, szendvics (búzakenyér) túró azért megfontolandóak, de mindenki eldönti hogy jók-e neki.

2015. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A müzli és a szendvics csak a suli időtartamára van, utána az kiesne. A müzlit már most lecserélem egy almára vagy banánra.

Szerinted egyébként ilyen idős korban az ilyen mértékű egyoldalú étkezés mennyire van hatással a szervezetre?

2015. ápr. 29. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!