Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől változott ilyen drasztik...

Mitől változott ilyen drasztikusan az étkezésem?

Figyelt kérdés

Pár hete eldöntöttem, hogy elég a súlyfeleslegemből és lefogyok. Egy hétig feljegyeztem, hogy mit eszek, majd ezek fényében változtattam.


Cukrot hónapok óta nem használtam, sem kávéba, sem teába, ezzel nem volt különösebb nehézségem.

Sajnos sokat nassoltam, de egy hét alatt rászoktattam magam arra, hogy ha ilyen vágyam van, akkor iszok egy pohár citromos vizet.

Nem eszem kenyeret sem, szóval lényegében az étkezési szokásaimon változtattam. Jobban éreztem magam, jobb lett a közérzetem. Emellett elkezdtem tornázni, edzeni is, és nem csak érzem, hanem látom is az eredményt.


Viszont az utóbbi egy hétben valami nem stimmel, úgy érzem. Korábban azért annyi pluszt megengedtem magamnak, hogy naponta egy joghurtot ettem, ami nem natúr. A héten viszont szabályosan rosszul lettem egy epres joghurttól, azóta alig bírok enni. Egyáltalán nem kívánok semmit, naponta eszek 1 natúr joghurtot, meg valami zöldséget vagy gyümölcsöt és ennyi. A hányinger kerülget az evés gondolatától is. Nincs olyan étel, ami ha eszembe jut, azt gondolnám, hogy "hú ezt szívesen megenném." Nem is vagyok éhes, tegnap is csak a joghurt volt az egész napi ennivalóm.



Mi lehet ennek az oka? Tudom, hogy nem egészséges ez, mert nagyon kevés amit eszek, és nem szeretnék zabálni sem, de félek, hogy hosszútávon problémák lehetnek ebből a "nem evésből".



Köszönöm a válaszokat.

25N



2014. júl. 19. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem átesett a szervezet a ló másik oldalára. A rutinszerű, rendszeres étezést tudja a legjobban kezelni, következetes időpontokban, rendszeresen evést.

Kezdj el adott időpontban rendszeresen enni. Mondjuk reggelit 7-kor, ebédet 12.30-kor, stb. Ugyanakkor minden nap. FOntos, hogy ne hagyj ki. Így, hogy nem kívánod az ételt, egyél ilyenkor valamit, amit meg bírsz enni, de tartsd a következetességet.

Szépen meg kellene szoknia a szervezeztednek, és az időpont meghagyásával kezdheted lecserélni a "valamit" valami egészségesre. (Én pl. esküszöm a reggeli zabkására.)

Ha a natúr joghurtot meg bírod enni, jó lenne, ha tudnál bele tenni egy kis őrölt lenmagot (dm-ben lehet kapni), és azzal kezdeni a reggelt. Megvéd a bélgyulladástól, segít fenntartani a rendes emésztést. 1-1,5 ek kellene egy pohár natúr joghurtba.

2014. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és igyál elég vizet. 2 litert legalább, inkább többet. Kell az egészséges emésztéshez (is) a sok víz.
2014. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!