Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexia vagy a bulímia az...

Az anorexia vagy a bulímia az "egészségesebb"?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 03:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Tiszadobon löknek-e ki a vonatból, vagy Tiszalökön dobnak ki, olyan mindegy. Úgysem éled túl.
2010. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
74%

Hmmm... nem hiszem el... ilyen kérdést...

Erre csak így lehet felelni:

Próbáld ki mind kettőt és vond le a következtetést, ha még élsz...

EGYIK SEM EGÉSZSÉGES!!!!

L.

2010. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

hát akkor már inkább anorexia.. legalább akkor már kajára se kell annyit költened.... -.-

meg mint ahogy előttem is írták, végigmarja a torkod, és tönkre teszi a fogaidat.

nem feltétlenül hal bele az ember.. de megvan az esélye..

2010. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem egészséges, mind2 majdnem azonos hátrányokkal jár utólag. A bulímiásoknak felmaródik a nyelőcsövük, elromlanak a fogaik, amit elég nehéz helyrehozni. Viszont az anorexiának is van egy ilyen utóhatása, ami sajnos nálam is megjelent és jelen van a kigyógyulást követő 4. évben is. Ez pedig a bélfekély. Mivel nem ettem szinte semmit, a gyomorsav folyton magában ürült ki, ami végül felmarta a belem felső részét. Egyébként az anorexia nem mindig jár szenvedéssel (pl én nem ettem, mert egyszerűen nem volt sosem éhségérzetem), viszont utólag nagyon megbántam, bár nálam spontán alakult ki, nem direkt váltam azzá, nem is határoztam el sosem, hogy akkor én mától nem fogok enni. Az ilyen lányokat hamar észhez kell téríteni, mielőtt valami komoly kárt csinálnak magukkal, és utána évekig tart mire rendbehozzák.
2010. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindkettő súlyos betegség, ha dünteni kéne, talán az anorexia az elfogadhatóbb valamilyen szinten...

A hányás eleve undorító dolog, és itt eszel aztán meghánytatod magad, vagyis lenyúlsz a torkodon... Ahogy visszajön amég meg nem emésztett, vagy alig megemészett étel, a hagszalagok,fogak,az egész száj és orrüreg veszélyben van. Borzalmas.

Az anorexia koplalás, ami talán nem olyan úlyos, de minegyik szörnyű, minden embernek aki valamelyikben szenved, kívánom hogy gyógyuljon meg!

2010. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
egyik se
2010. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én anorexiás vagyok. Aki azt mondja, hogy "egészséges" azt üdvözlöm... :S (Bár tudom hogy értetted, de akkor is.)

Am az anorexiától is romlanak a fogak: mivel nem rágsz, meglazulnak a gyökereik.

Nekem mozogtak a fogaim, hullott a hajam, pattanásos és szőrösebb lettem, csökkent a magasságom és a lábméretem is (!), azóta (4 és fél éve tart :S) megálltam a fejlődésben, nem növök, nem nő a mellem, fél évre kimaradt a menzeszem... Sorolhatnám még ..:S

A lényeg az, hogy egyik sem egészségesebb!

2010. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!