Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Beteg lenne? Bulimia vagy...

Beteg lenne? Bulimia vagy anorexia?

Figyelt kérdés
A barátnőimmel észrevettük, hogy az egyik barátnőnk, legyen X, mostanában elég furcsán viselkedik. Ha beülünk valahova, szinte biztos, hogy ha eszik valamit azonnal kijön, de ha ott vagyunk nála akkor is állandóan hányik. pedig nagyon is szeret enni.meg édesszájú nagyon,de mostanában tényleg minden csak visszajön. soha sem hánytatja magát, hanem alapból kijön, ha eszik valamit, bár mostanában már akkor is, ha nem.mikor utoljára voltam vele háziorvosnál ő 176 cm-hez 50 kgot mért nála.de ez már majdnem fél éve volt. azóta vékonyabb lett szerintünk. nem tudom, ez normális-e. 15 éves. sosem szeretett volna vékony lenni, soha nem érdekelte a súlya. tudta, hogy nem az teszi széppé ha vékony. mégis.. olyan mintha valami betegség alakult volna ki nála. szerintetek?:/ nagyon tehetetlenek vagyunk. beszéljünk vele? szóljunk a szüleinek? szerintetek mi a helyes?!
2010. jan. 1. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljetek vele, kérdezzétek meg, hogy ő mit gondol erről a helyzetről, és mindenképp szóljatok a szüleinek! Azzal ne foglalkozzatok, hogy megsértődik, ez az ő érdeke!
2010. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet, hogy terhes? mindenképpen beszéljetek vele erről, egy meghitt, csendes beszélgetés alkalmával.Mondjátok el, hogy aggódtok miatta, mert látjátok, hogy nincsen jól,kérdezzétek meg mi baj? Lehet valami családi gond..vagy szerelmes..vagy nem tudom.Mindenképpen beszélgessetek vele, már ezzel is tudtok segíteni neki!
2010. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egy lányt egyből leterhesezni csak azért, mert hány. A hányásnak tucatnyi másik oka is lehet.
2010. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem saját elhatározásból hány, akkor nem bulimia, más kérdés, hogy sokaknál van, hogy az elején direkt csinálják, utána pedig már a gyomruk nem bírja megtartani a kaját. Nála, ha csak az elbeszélésedet nézzük, úgy tűnik nincsen énkép torzulás, így inkább valami más emésztőrendszeri probléma állhat a háttérben. Minél előbb doki!!!
2010. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem terhes, az biztos. 10 éve vagyunk legjobb barátnők, biztos elmondta volna ha valami "olyan" történik. beszélgettünk már erről, de ő állítja, hogy nem beteg, csak néha rosszul érzi magát, ha eszik. nagyon féltem, nem szeretném, ha komolyabb baja lenne.

2008. nyarán az volt, hogy nem evett. de szabályosan. megvonta magától az ételt. azt mondta neki nincs rá szüksége. akkor kórházba akarta küldeni a háziorvosa és infúzióra köttetni és azon keresztül táplálni. sokáig járt is orvoshoz, aki kikötötte, hogy bizonyos időn belül mennyit kell híznia ahhoz,hogy kiírják. sikerült neki átvágni a nővért mikor mérték.

szóval ezmár nem az első ilyen evészavari problémája.

2010. jan. 1. 23:51
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Akkor valamennyire csak érdekli a súlya, hogyha megvonta magától az ételt, nem?
2010. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igazából szerintem nem a súlya miatt tette. mondom. az abszolút nem érdekelte soha. és ha valaki elkezdett a társaságunkból fogyókúrázni azt is lebeszélte, mondván hogy egészségtelen. furcsa lány,furcsa gondolatokkal...
2010. jan. 1. 23:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg egyértelmű a helyzet.Nem kell elfogadni amit mond, beteg! Orvoshoz kell vinni, és szólni a szüleinek, az életével játszik!
2010. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

amúgy köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

remélem megtudjuk oldani a helyzetet.

2010. jan. 2. 00:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem izgatja a súlya, idegi alapon lehet. Beszélgessetek Vele, hátha kiderül, mi a baj.
2010. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!