Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lettem. Mit tegyek?

Anorexiás lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éve kezdtem el fogyózni (168 cm-hez 67 kg voltam), nem voltam magammal egyáltalán megelégedve. Sikeresen le is fogytam, csakhogy nem bírtam abbahagyni, és most 46 kg vagyok. Nem akarok kórházba kerülni, viszont nem tudom hogy tudnám a berögződéseimet kiirtani az agyamból. Pl: mindig számolom a kalóriákat, nem eszek olyan kajákat, aminek nem tudom a kalóriatartalmát, ezért főtt ételeket sem eszem. Kövérnek látom magam annak ellenére, hogy mások szerint vékony vagyok.Mindig elhatározom magam, hogy változtatok, de nincs elég erőm hozzá, mert nagyon félek a hízástól... Kérlek adjatok tanácsot, hogy miből meríthetnék erőt? A családom is minden erejével azon van, hogy segítsen,de egyszerűen nem megy.... Csak az írjon,aki megérti a problémámat, esetleg volt már hasonló helyzetben. Idióta sértegetésekre nincs szükségem. Meg akarom úszni orvos nélkül, de attól tartok nem fog menni... :S

2012. dec. 25. 10:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ide tenyleg pszihologus kell! Vagy ha nem szeretnel orvoshoz menni mert rosszul erezned magad, ullj le egy pillanatra szulokkel vagy olyan szemellyel akivel oszinten tudsz beszelgetni a gondjaidrol es aki elott nem "szegyellsz" beszelni az erzeseidrol. Az anorexia egy mentalis betegseg, ami mely pszhies gondokbol jon. Szoval ullj le es OSZINTEN gondold at hogy az utobbi idoben mi tortent veled, mi aggasztott mi volt az a trauma ami miatt ez volt.. ha ezt sikerul megbeszelned valakivel (ha massal nem orvossa) es tisztaznod magadban akkor az mar egy lepes. Sok szerencset!! Hidd el nem vagy egyedul!!
2013. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek, 2 éve én is anorexiás voltam, 170 cm 42 kg...legjobb, ha keresel egy jó pszichológust, vagy magadban megkeresed az okát az egésznek, h mikortól érezted magad kövérnek. Amúgy ne törődj ezekkel, a lényeg h egészségesen étkezz, sok vitamint juttass a szervezetedbe, nem az számít, h mennyi kalória, hanem h mennyi vitamin, próbálj nézőpontodon változtatni, higgy a barátaidnak, esetleg kezdj jógázni v sportolni, attól szebbnek látják magukat az emberek :)
2013. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!