Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lettem. Mit tegyek?

Anorexiás lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éve kezdtem el fogyózni (168 cm-hez 67 kg voltam), nem voltam magammal egyáltalán megelégedve. Sikeresen le is fogytam, csakhogy nem bírtam abbahagyni, és most 46 kg vagyok. Nem akarok kórházba kerülni, viszont nem tudom hogy tudnám a berögződéseimet kiirtani az agyamból. Pl: mindig számolom a kalóriákat, nem eszek olyan kajákat, aminek nem tudom a kalóriatartalmát, ezért főtt ételeket sem eszem. Kövérnek látom magam annak ellenére, hogy mások szerint vékony vagyok.Mindig elhatározom magam, hogy változtatok, de nincs elég erőm hozzá, mert nagyon félek a hízástól... Kérlek adjatok tanácsot, hogy miből meríthetnék erőt? A családom is minden erejével azon van, hogy segítsen,de egyszerűen nem megy.... Csak az írjon,aki megérti a problémámat, esetleg volt már hasonló helyzetben. Idióta sértegetésekre nincs szükségem. Meg akarom úszni orvos nélkül, de attól tartok nem fog menni... :S

2012. dec. 25. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Anorexia nervosa - pszichés betegség, szakértő segítségével kezelheted, s meggyógyulhatsz. Pszichológus.
2012. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Hát én sajnos nem éltem még át a helyzeted viszont régebben én is voltam vékony , kicsiként még kaptam is miatta hideget. Mindeki féla hízástól is és a fogyástól is, ugyebár neked az aranyközépút kéne. Ha tanácsolnom kéne azt mondanám pl egyél sokszor barátaiddal és nem figyelsz a kalória számolásra hanem velük foglakozol ( ne mekis kaját egyél) Ha lehet napi 8 szor étkezz egy étkezés lehet pl egy banán meg egy alma , aza lényeg egyél A gondolataid ne a kajára irányítsd hanem valami egész másra ami elvonja figyelmed. Én anno úgy híztam fel normális testsúlyra , hogy egyszerűen nem figyeltem arra mennyit eszek mikor és nem görcsöltem azon hogy percenként megnéztem magam mérlegen, elmentem edzeni és tényleg segített, ha valami kérdésed lenne még írj bátran :)
2012. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet megúszni orvos nélkül. keress fel egy pszichológust, nincs abban semmi szégyelnni való. én 2-3 évig hitegetttem magam azzal, h menni fog egyedül. de nem. szakember kell
2012. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem segít, ha a baràtnőimmel elmegyek enni, már próbáltam... Csak rosszabb volt utána. Ezért már inkább kerülöm az összejöveteleket. Vagy ha nem tudom elkerülni, akkor nem fogadok el semmit, de ilyenkor nagyon kellemetlenül érzem magam, mert látom, mennyire sajnálnak... Érezni a feszültséget a problémám miatt.. Az az igazság, hogy nem is vagyok soha éhes, valahogy kikapcsoltam ezt az ösztönt, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak. Szóval nekem az nem szenvedés már, ha előttem tortát esznek, az a szenvedés, hogy kínosan érzem magam...
2012. dec. 25. 11:21
 5/12 anonim válasza:
38%
Lehet én is apszichológust javasolnám, nem tudom segít e , mert igazából magadtól kellene rájönnöd, hogy amit csinálsz butaság. amúgy megadom az e mailom oda írj ha akarsz beszélni : wbt@gmail.hu
2012. dec. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
38%
nem tudom mennyire súlyos az anorexiád, de én nyáron enyhe bulimiába szenvedtem. Lelkiismeretfurdalásom volt, ha kicsit többet ettem, vagy megettem egy szelet sütit, volt, hogy akkor is mikor egyetlen ALMÁt ettem. Et szerencsére kinőttem. Most szerintem étkezési zavaraim vannak, nem tudok rendesen enni, vagy alig eszek, vagy egész nap zabálok, ennek köszönhetően 4-5 kilót híztam. De sebaj itt az újév és újévi fogadalmam lesz, hogy nem lesz sohatöbbet ilyen zabálás. Rendes étrenddel lefogyom ezt az 5 kilót, aztán elkezdek szálkásítani, izmosodni. Nekem nem kellett orvoshoz fordulnom, és most beszélek/írok először ezekről a problémáimról.
2012. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. neked is orvoshoz kellene fordulnod :-(
2012. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
6.vagyok: megpróbálom helyre rázni magam, ha nem jön össze sajnos orvos lesz a vége
2012. dec. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat,próbálkozni fogok... Ha máshogy nem, hát orvossal :S :(
2012. dec. 25. 20:38
 10/12 anonim válasza:
Nekem orvos nélkül sikerült! Nem volt könnyű és sokszor éreztem magam szörnyen. Utáltam magam, úgy éreztem, a gyengeség jele az evés. Rengetegszer futottam neki, hogy "na most vége" és rengetegszer kötöttem ki ugyanott. De aztán sikerült! Nekem elhatározás és kitartás kellett hozzá. Ha szereznél, írj privátban, szívesen segítek. Rengeteg érvem van, miért jó már nem ettől szenvedni!!:)
2013. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!