Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hagyják elhízni a...

Miért hagyják elhízni a szülők a gyereküket?

Figyelt kérdés
Minap strandon voltunk és annyi túlsúlyos gyereket láttam,hogy le vagyok döbbenve. Oké,hogy a felnőttek olyanok amilyenek,de egy gyerek csak a szülő felelössége!!!
2011. aug. 25. 16:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mert ha a szülő is kövér, akkor a gyerekét nem fogja más életvitelre nevelni.
2011. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én túlsúlyos vagyok,az 5 éves lányom,meg mese csinos. Sokkal jobban figyelek rá,mint magamra.
2011. aug. 25. 17:03
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Magadra sem ártana.
2011. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
igen, de nem mindenki olyan felelősségteljes, mint te.
2011. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mert ha magának kisüt 60 rántotthúst, sültkrumplival, kólával. Akkor a gyerekének se fog egszéségesebbet adni.. Sok gyerek életébe nem sportolt sose semmit.
2011. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A magyar ember egyetlen öröme a kaja.

A kaja viszonylag olcsó (plána az ilyen mutis szintetikus szójás izék amik tele vannak E-vegyianyagokkal),kajelás utána meg senkinek nincs kedve menni sehová ami meg ha azt nézzük spórolás. Mikor meg egy évbe 3x kimennek a strandra rájössz hogy sok a kövér.

2011. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Kedvetlen szar élet...Nekem is kb. a kaja a napom fénypontja, minél olcsóbb, szinte annál egészségtelenebb. (nincs gyerekem, bocsi off)
2011. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Most nem értelek..Te/felnőttek lehetnek túlsúlyosak a gyerekek meg nem?

Ha te nehezen állod meg, hogy egyél sütit meg hasonlókat (pedig tudod az egészségügyi hátterét az elhízásnak)akkor a gyerektől, hogy várod el, hogy betartsa, mikor te előtte habzsolod??

2011. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van!


Ha te valamit finomnak tartasz, és szereted a gyerekedet, nincs szíved megtagadni tőle. Mondjuk ha szereted a mittudomén milyen nevesincs csokis-sütit, akkor biztos, hogy ő megosztod vele. Nálunk anyukám is mindig így csinálja. Az oké, hogy egészségesen kellene etetni, de az ember általában azt eszi, ami olcsóbb, gyorsabban kész és finomabb.

2011. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy, mert könnyen elveheti a gyerek önbizalmát a szülő, ha már kicsi korától kezdve azzal nyaggatja (még ha jó szándékkal is), hogy ne egyen annyit, mert elhízik. Másrészt meg tényleg fontos lenne odafigyelni valahogy, mert a gyerek csak a csipszet, csokit, cukrot stb. látja mindenhol. Azt vésik az agyukba, hogy az jár a jóknak.
2011. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!