Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet annyira elhízni?

Hogy lehet annyira elhízni?

Figyelt kérdés
Most sokan meg fognak ezért a kérdésért kövezni, de egyszerűen nem értem, hogy lehet az, hogy sokan panaszkodnak ezen az oldalon is, hogy 10-20 kilókat felszedtek és most fogyni szeretnének, de nem tudják hogy. Én például sok éve 55 kg vagyok, néha hízok-fogyok pár kilót, de ha látom, hogy 57-et mutat a mérleg, azonnal teszek valamit. Miért van ez, hogy olyan sokan csak 10-20 kiló után kapnak észbe? Nem szól nekik senki pár kiló után?
2011. febr. 21. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a 10-20 nem is annyira súlyos, mint amilyen súlyos lehet a dolog. Persze nem egészséges az sem. Én olyan kérdésekre is válaszoltam már, hogy 40-50 kiló felesleget akart alamaecetkúrával leadni... És komolyan gondolta, mert aztán írt privit is, és dumáltunk.


Rám 10 kiló le-fel jár, főleg a tél-nyár váltakozással. 10 kilót is lenyomok egy hónap alatt. Változó, hogy kinek mennyire látszik, vagy mitől és hogy jön fel.

Szóval ennél sokkal rosszabb is van.

Nem is ez a baj, hanem mikor ezt a felesleget ilyen hülye diétákkal akarják leadni, pedig néha már orvosi eset a túlsúlyuk. És akkor ha azt mered mondani, hogy menjen inkább dokihoz, és kérjen szakszerű segítséget, akkor le vagy pontozva, mert nem a legújabb citromlékúrát írod neki. -.-


Én tíz kilótól abszolút nem ijedek meg. Simán feljön télen egy tízes. Na jó, ha látástól vakulásig edzek, akkor nem, de általában nem vagyok rá képes :) És nem is látszik rajtam tíz kilónak. Méretet sem ugrok. 42es vagyok, és az összes ruhám jó rám télen-nyáron.

:)


25/N

2011. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*42es vagyok, és az összes ruhám jó rám télen-nyáron.


Ne sértődj meg a válaszomon, de 25 évesen 42-es méretűnek lenni - igenis ad okot aggodalomra.

2011. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hát mindenki más, én nem tudnám elviselni azt, hogy télen 10 kilóval több vagyok, de gondolom neked megvan már rá a megfelelő edzésterved, amivel nyárra "ledobod":)

én is szoktam ezeket a "40 kilót hogy fogyjak"-kérdéseket olvasni és tényleg szörnyű, hogy még akkor is valami kibúvó megoldást keresnek.

2011. febr. 21. 10:34
 4/13 anonim ***** válasza:

Jó a kérdésed . Valóban érthetetlen ,ahogy egyesek híznak és hétről hétre egyre kövérebbek. Nálunk az öcsém mikor már elérte a 100 kilót,szóltunk neki,hogy nem kéne így tovább zabálni. Aztán 110 kilónál is szóltunk neki,120-nál is,a 130-at is elérte.

Most 140 és mikor mondjuk neki,hogy fogynia kéne ,tudod mi a válasza ?

Én így érzem jól magam.

2011. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, csak annyi kell, hogy legyen egy laza anyagcsere-problémád.

A gond ott kezdődik, hogy ha elég keveset eszel, hogy ne hízzál, akkor elájulsz, mert leesik a vércukrod, ha a vércukrod tartod rendben, akkor meg hízol havi 5-6 kilót.

Mire a doki beállítja a gyógyszereket: voilá: +45 kg.


És hallgathatod, hogy "hogy tudtál ennyire elhízni???"

Remek dolog.

Ja, és leadni is kb. lehetetlen a fent említett okok miatt, ugyanis választani kell, elájulsz, de fogysz, vagy nem ájuldozol, és nem fogysz. Ugyanis "beáll" a súlyod a gyógyszertől, hetekig koplalhatsz, mire lemegy egy k..va kiló. A doki szerint cirka 1-2 év, és a "régi leszek", ha így diétázok, addig hallgatom a kedves, normális anyagcserével rendelkező hölgyeket, milyen "igénytelen," meg "gusztustalan" vagyok, hogy szülés után mertem beteg lenni.


Amúgy igen, már pár kiló plusznál szóltak, hogy hízok, és +10 kg környékén megkaptam, hogy egy undorító zsírdisznó vagyok, meg blöeee, és fogyjak le, de mikor a kezemben a kisbabámmal majdnem elájultam, valahogy fontosabb volt, hogy el tudjam látni a feladataim, mint hogy ötpercenként felmossanak.

2011. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szerintem a probléma abban rejlik, hogy sokan képtelenek felfogni, hogy akkor is meglehet hízni, ha az ember odafigyel. Vannak ugyanis olyan betegségek, amik esetén akaratlanul is fel lehet szedni 20 kilót. Pl. pajzsmirigy alulműködés... Az ilyen betegségben szenvedők akkor is képesek sokat hízni, ha továbbra sem esznek többet, ez a betegség ugyanis befolyásolja az anyagcserét.

A zabálás más téma, de nem mindenki amiatt molett vagy kövér.

2011. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát akármilyen egészsgügyi/lelki gondok

és hát a pénz is, lehet hogy most meg engem fognak sokan megkövezni de ma már nagyon drága minden (hozzáteszem nem vagyok elhízott) de

amikor azt hírdetik hogy az egyik éttermi lánc menüje (kóla, krumpli, hamburger) 400 ft akkor ne csodálkozzunk, 400ft-ból megvan az ebédett és úgymond"finomat ettél" (én utálom) ha meg azt veszed hogy lehetne grillezett csirkemellett/halat enni barnarizzsel meg zöldségekkel de az meg tripla ennyibe kerül

amikor a banán 500ft/kg meg minden egészséges dolog ára dupla-tripla annyiba kerül akkor nincs min csodálkozni

és amikor az ember reggel 6- este 8ig dolgozik, és hazafelé megy ahol minden buszmegállóba hamburgeres, pizzás, fornettis és társaik akkor sajnos lehet

2011. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves második,

nem tudom, honnan szeded ezt a hülyeséget, a 42 az európai átlag női méret. Nagyon el vagy tévedve. Egyáltalán nem vagyok elhízott, viszont 179 cm vagyok. Ehhez szerintem a 34-36-os ruhaméret adna okot aggodalomra...

Télen, mikor feljön rám egy kis röci, akkor köldök alatt van pocim, és szélesebbek a combjaim, amúgy teljesen átlagos a méretem. Nem is tudom, hogy akarod mindezt egy kommentből cáfolni...


Az első

2011. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 10:25!

Mi baj a 42-es mérettel? Teljesen átlagos. Magam is azt hordom, nincs feleslegem. Ellenben van széles csípőm és vállam. A súlyom 65 kiló, 175 cm-hez. Szerintem el vagy tévedve. A 42 max a 34-hez hasonlítva nagy méret, amúgy tényleg átlagos testalkatot takar. De aki nem 150 cm, annak bizony nem balerinasúlya van.

Én legalábbis mindenütt azt hallom, amit előttem is írnak, hogy az európai átlagméret.

Az elsőnek üzenem, hogy nincs semmi baj a méretével. Főleg 179 cm-hez! Te jó ég! :)


Amúgy nekem nővérem olyan, hogy télen feljön rá vagy hat kiló. Bár szerintem rajta a több ruha miatt nem látszik :)

2011. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy egyes cuccaim negyvenesek. Gondolom, szabástól függ. Vagy nem tudom.
2011. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!