Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok vagy kevés a napi kalória...

Sok vagy kevés a napi kalória bevitelem?

Figyelt kérdés
Reggeli 1-2 szendvics (10 órakor kb.),Ebéd (14-15 körül) tányér leves+2.-nak főzelék v. hús,stb.,vacsora (fél 8 után) a szendvicsnél egy kissé nehezebb kaja pl:rántotta szalonnával,virsli.Az ebéd és vacsi közt szoktam "nassolni" de nem úgy ,hogy kiló chips csak egy csomag piskóta,fél zacskó mogyoró vagy csak eszek valami gyümölcsöt.Most a suli miatt abba kellet hagynom az edzést(azaz kondizok).Életkor:16 Súly:70 Az átlagnál egy kicsivel testesebb zsírban,izomban is.
2011. máj. 5. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
egyrészt szerintem sok, de főleg a minőséggel van a baj igazából. Fél csomag piskóta? Fél zacskó mogyoró? Ezek rengeteg FELESLEGEs kalóriát tartalmaznak, meg se tömik a hasad csak hízol tőlük. Meg csupa zsíros kaja, és főtt ételek. Egyél nyers zöldségeket, gyümölcsöket, és teljes kiőrlésű kenyeret legalább ;)
2011. máj. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hány centivagy?

amúgy szerintem nem sok, csak kicsit hiányos

reggeli szendvics jobb ha teljes kiőrlés vagy magvas, bele mehet csmellsona, sajt, tojás, zöldségek

ebéd okés

vacsora szerintem későn van és nem éppen tól jó, inkább egyél helyette főtt tojást, halat, húst, zöldséget, túrót

na piskótákat hanem gyümölcsöt vagy kefírt nassolj, elég szegényes étrend, zsíros, szénhidrátos

2011. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
na nasiba lehet tévedtem egy kicsit, nem minden nap szoktam max. hetente 1-2 alkalommal de akkor inkább a gyümölcsöt kívánom,amúgy 170 cm vagyok ,és azért szegényes ennyire az étrend ,mert eléggé pörgős az életem és reggelente pl. arra sincs időm ,hogy főzzek egy tojást és megegyem ,ezért marad inkább a szendvics :/ este pedig azért vacsizok későn ,mert kb. ilyenkor kezdek lassítani de ha ennyire befolyásoló tényező az idő akkor tudok 1-másfél órával hamarabb vacsorázni+ Holnaptól (fél év kihagyás után) megint el kezdek floorballozni és kondizni
2011. máj. 8. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

készísd el a reggelid este

pl tízóraira ha szendvicset eszel-teljes kiőrlésű kenyér, tojás, csirke-pulykamellsonka, sjatok, zöldségek akkor este főzzél natur zabpelyhet-kása összekevered a joghurttal és reszelsz hozzá almát vagy bogyós gyümölcs, mazsola, méz stb beteszed a hűtődbe reggeli 10 perccel előbb felkelsz és megeszed (ha melegen szereted megmelegíted a mikróba) vagy ha nincs kedved gyorsan beledobsz egy joghrutba pár kanál zabpelyhet elmész fürdesz stb utána jól megduzzadtak a pelyhek és máris eheted de szendvicset is elkészítheted este, becsomagolod és be a hűtődbe, ugyanolyan friss marad (én is így szoktam mert reggel nekem se lenne időm) ha akarod próbáld ki

2011. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okés,köszi :)
2011. máj. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!