Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit igyak? Nem szeretem a vizet!

Mit igyak? Nem szeretem a vizet!

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni a kóláról, és átállni a napi 2liter vizes "témára". Ezzel az a gondom, hogy nagyon utálom a vizet, volt hogy hánytam tőle, mert akartam inni mert tudtam hogy jót tesz, de már annyira tele voltam vele hogy vissza is jött. (csapvizet NEM iszok). A kérdés: ízesített apentát nagyon szeretem, narancsos, citromos, málnás. (kalória is harmada a kólának). Ihatok ízesített apentát sima víz helyett? Vagy fele-fele: 1 liter víz (valahogy leküzdöm) és 1 liter ízes apenta? Ugyanaz a hatása? (mármint: mossa a vesét, tisztítja a beleket, szebb lesz a bőr stb)
2009. márc. 1. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
szerintem szénsavas ásványvizből nem egészséges meginni napi 2 litert. Felpuffaszt és a fogakat is szétmarja! Ha ez nem szénsavas akkor se javasolnám, mivel gondolom cukrozott, hiszen valamivel ki kell váltani a mű izt. Ugyanott tartanál mintha kólát innál.Én is utálom a vizet, én teát szoktam inni, ez sem a legegészségesebb sajnos, de nem tudok jobbat javasolni.
2009. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
A teát javasolnám,citrommal,édesítővel,szerintem finopm gyümölcstea nem árthat!
2009. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
off: már bocsi,de hogy lehet útálni a vizet??! Ez oltja a legjobban a szomjat...én ha szomjas vagyok,nem is birok semmi mást inni,csak vizet! Az édesektől még szomjasabb leszek.Fura vagy hallod! :D :D
2009. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Sztem rosszul viseli a víz "ízeletlenségét". van ilyen. már piros pont jár neked, amiért egyáltalán elhatároztad, hogy abbahagyod a kólaivást.

nos, én az ízesített ásv. vizeket nem ajánlom. egyrészt, hogy vki már írta, a szénsav káros, azonkívül ezek is tele vannak nyomva minden mesterséges szarral. én időnként ha nagyon unom a vizet, teszek bele igai citromlevet, és nagyon kevés cukrot. (az édesítőszer is káros amúgy..) de inkább próbálj megbarátkozni a sima szénsavmentes ásványvízzel, az a legegészségesebb. megjegyzem, régen én se voltam érte oda, de mára már nem bírnék nagy mennyiségben mást inni.

kólát nem is tudom mikor ittam utoljára.

2009. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tul sok tea sem jo mert elszinezi a fogakat.

Szerintem mindenbol igyal egy kicsit hogy osszegyuljon a napi 2-3 liter folyadek.

Gyumolcslerol se feledkezz meg,annyit er mint a tea, persze nem az agyoncukrozott gyumolcslerol beszelek.

2009. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem szomjasztasd ki magad. Ne igyál egész nap (olyankor csináld, mikor nemmész sehova), csak este és akkor is ásványvizet. Ha nagyon szomjas vagy, akkor biztos meg fogod inni a vizet is, és akkor rádöbbensz, hogy nem is olyan rosz. Ha végképp nem megy, akkor vegyél ízesített vizet.
2009. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy fura, hogy nem szeretem a vizet, de nem szeretheti mindenki ugyanazt :( a teától tartok a fogaim miatt, ezért gondoltam az ízes apentára.

A kiszomjaztatás szerintem nem jó ötlet mert azt hallottam ha napközben nem iszik az ember felgyülemlenek a méreganyagok...

Köszönöm a tippeket... akkor megpróbálom valahogy a vizet magában, kis citrommal!

2009. márc. 1. 17:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Méreganyagok...és az nem zavar, hogy napi 2 l kólát zúgatsz magadba? Ennyit igazán kibírsz és ha átszoktál a vízre, akkor majd méregteleníted magad.
2009. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Szokj rá a vízre! Nincs más választásod. Az őseid nem hinném, hogy nyavalyogtak ilyen dolgok miatt vagy akárki őse,h nem szereti a vizet! Örülj neki,h nem szomjazol. A 2liter vízfogyasztást meg ne úgy csináld,h este magadba öntöd a 2 litert 10 perc alatt akkor nemcsoda,h hánysz. Egész nap kell inni folyamatosan. Amúgy ez a 2liter baromság. Én 100kg-os sportoló vagyok (nem dagadt látszanak a kockák csak úgy mellékesen) nekem nehogy má megmondják az okosok,h 2 liter vizet kell innom mint egy 40kg-os kislánynak aki egész nap csak piperészkedik. Mert volt olyan értelmes (dr.)ember aki megjósolta a halálom amiatt,h én napi 6 liter vizet lenyomok.
2009. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%

Azért nem tudod meginni már a vizet mert ennyire tele van méreggel a szervezeted.


Ha jót akarsz magadnak elkezdesz vizet inni, tiszta vizet. Ebből is a legjobb az alacsony ásványi anyagtartalmú.

A RO tisztított víz lenne a legjobb.

2009. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!