Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy nem szerete...

Miért van az, hogy nem szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket? (vannak kivételek, de nem sok) 15/F

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ez normális, sokáig én se szerettem őket, aztán olyan 17 éves koromban megszerettem :D

Egyébként ez olyan, hogy nem szeretem a halat és gombát. Ez van.

2011. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szoktad meg őket. Gondolom, sosem ezek voltak az alap kaják az eddigi életedben. Jól gondolom? :)
2011. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de mostmár megpróbálok rászokni :)
2011. aug. 13. 15:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálhatod azt is, h te magad készíted el a zöldségeket salátának, vagy egyéb kajának. Sokat segít ám, ha szemmel, tapintással is "barátkozol" velük. Meg nem mellesleg megtudod, mi hogyan készül.

Én pl akkor szerettem meg a zöldségeket (a fentebb leírtak miatt), amikor saját háztartásom lett. :) A gyümölcsöket meg edd nasi helyett. Hamar rájuk lehet így szokni. :D

2011. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy egyedül ezzel! Én sem szeretem őket. Most barátkozunk 2 éve kb (19 vagyok). Szerintem a lényeg a sorrenden van. Én kukoricával kezdtem az ízlet, aztán paprika és egyre bátrabb leszek és több mindent megkostolók!


Hajrá! És Jó étvágyat hozzájuk!


Üdv: Egy sorstárs:-)

2011. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%
mert bizonyára másmilyen természetellenes szénhidrátokat fogyasztasz
2011. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nikol.T. válasza:
76%

Én 15 évesen csak édességet ettem! :) Viszont most mindent reggelt a zöldségesnél kezdek! (Most is 10 perce, hogy visszajöttem onnan!)

Az ember ízlése úgy 12 éves korától átlagosan 7 évente változik, illetve ennyi időnként jelentősen nő a repertoárja! A kukoricát én is csak ajánlani tudom - azt már 12 évesen imádtam, és most sincs másképp! Emellett a paradicsommal is hasonlókép vagyok, annyi különbséggel, hogy a rajongásom csak nőtt. (Most minden reggelt egy tál paradicsomsalátával kezdek - néha 2-3 virslit csapok mellé.) Ezen kívül az édes sárgarépa párolva, főzve és sütve is finom - ezeket enyhén sózom. A párolt, sült vagy főtt karfiol pedig isteni enyhén sózott tejföllel, sajttal.

Sok sikert a "merészkedéshez", és ne aggódj, nagy az esély rá, hogy 10 év múlva már rendszeres zöldségfogyasztó leszel! ;)

2011. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
84%
Hát szerintem ez nem feltétlenül a te hibád. Szüleid kiskorodba nem adtak neked? Mármint elvileg kisbabákat szokás zöldségekkel meg gyümölcsökkel etetni. Talán ez az oka
2011. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak néhány zöldséget és gyümölcsöt eszem. Nem igazán szeretem őket. Főleg a gyümölcsöket nem szeretem, fel ios tudom sorolni, hogy miket szeretek: eper, sárgabarack, és néha az őszi barackot is megeszegetem.

Zöldségekből szoktam venni mirelit keverékeket. Azt szoktam néha enni, és kukorica konzervet (kukorica szezonban a csöveset is megeszem). Paprikát és paradicsomot is szoktam enni a szendvicseimhez, és uborkát is. Uborkából szerintem sokkal finomabb a kovászolni való, lehámozva, megsózva.

Levesben megeszek minden zöldséget, de leginkább a sárga répát.

33/N

2011. aug. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Van, aki fura ízt érez rajtuk, erről nem tehet senki szerintem. Változhat az ízlésed, néha kóstolj meg olyan ételt is, amit "elvileg" nem szeretsz. Lehet, hogy az elkészítési mód nem jó, ki kell próbálni új recepteket.
2011. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!