Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi van velem, hogy ilyen...

Mi van velem, hogy ilyen sokat eszek? Már szégyellem, mit tegyek h zabáljak ennyit?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, nemtudom jelent-e valamit, de kb 1hónappal érettségi előtt állok...

és kb 1hónapja rengeteget eszek:S

nemvagyok hizékony, kb 165cm magas lehetek és 57kg. De nem akarok elhizni:S

é nemtudom mivan velem, terhes nem lehetek:DD

de a suliba van naponta kb 6-7órám és megeszek 3zsömlét, megiszok 1 energiaitalt és még csokit is tömök:S és mindezt 1 sztünetben:( sokszor már mondják h "már megint eszel??"

amikor hazaérek olyan fél3körül itthon is jol belakok... és kb amig le nem fekszem 1óránként eszek:((((

Régen nem ettem ennyit, de folyton éhes vagyok és olykor csokit kivánok, olykor sósat:((

DE TUTI NEMVAGYOK TERHES:D EZ KIZÁRVA:PPP


2011. ápr. 7. 14:12
 1/6 A kérdező kommentje:
elirtam a kérdést: *h NE zabáljak ennyit
2011. ápr. 7. 14:12
 2/6 A kérdező kommentje:

tegnap reggel megettem 2kiflit... és egy pohár kakaot.

Délre kellett suliba mennem, bent még ettem 2csokis fánkot, ittam 1 energiaitalt... meg ettem jégkrémet d.u.:D

aztán itthon meg ettem 6virslit, egy vastag szelet párizsit retekkel meg 1szelet kenyérrel, és utána pattogatott kukoricát, meg brassóit rizzsel, meg megint csokit, egy körtét...:S

2011. ápr. 7. 14:14
 3/6 A kérdező kommentje:
kedden mikor hazajöttem megettem egy nagy tányér krumplitésztát és rögtön utána egy féltányér körömpörköltet:SSS
2011. ápr. 7. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért zabálsz, mert szemetet eszel. Fánk,meg energiaital, meg zsömle, az csak szénhidrát. Hirtelen felnyomja a vércukrod, majd hirtelen is esik le és újra éhes leszel.

Rosszul csinálod.

Reggelire kéne enni egy normális szendvicset, sokat, paradicsommal, paprikával, szalámival, ebédre főtt kaját és vacsorára is hasznosat. Így persze hogy hízol is.

2011. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod!

Mivel még serdülőkorban vagy igy kell is a sok tápanyag a szervezetednek!

És mivel írtad hogy érettségi elött álsz,természetes hogy sokkal több energiát kell bevinned a szervezetedbe mivel hogy a sok steressz és tanulás igényli,és felhasznosítja az energiát!

Ha mégis ugygondolod,hogy kevesebbre lenne szükséged,mint amennyit eszel akkor étkezés elött igyál meg egy nagy pohár vizet,vagy akár étkezés közben is nyugodtan,ugyanis akkor hamarabb megtelik a gyomrod,és teltség érzeted lesz,ugyanis sokszor mikor azt gondolná az ember,hogy éhes nem is az éz étel az amit a szervezete hiányol,hanem sokkal inkább a folyadék!

2011. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
úgy látom lelkileg nem nagyon vág meg a ténye,hogy össze-vissza zabálsz felesleges sz.rokat,mert minden mondatod után odaírod a vigyorgójelet... ha ennyire nagyon zavarna,mint ahogyan azt próbálod előadni,akkor nyilván fékeznéd magad. olyan nincs,hogy valaki nem tud mértéket tartani. nem azzal van a bajod,hogy sokat eszel a stressz miatt,főleg mert fejlődésben vagy, tényleg nem ez a gond,hanem az,hogy MIT. vegyél egy nagy csomag diákcsemegét, vagy rágcsálj sárgarépát. igyál zöld teát a szenny energiaital helyett (nézz utána,mi van benne,és sokkot kapsz), egyél inkább normális kajákat,ne ilyen szemeteket,mert hiába nem vagy hízékony(bár akkor nem értem,miért írtad,hogy nem akarsz elhízni), ennek a vége az lesz,hogy írsz a fogyókúra-topicba,hogy le akarsz fogyni... figyelj oda magadra jobban,mert ezzel az életmóddal magad alatt vágod a fát.
2011. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!