Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen lelki dolog miatt...

Milyen lelki dolog miatt zabálják a csokit egyes emberek? Mi áll a hátterében?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
unalom.
2009. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
+ elvileg boldogsághormont termel
2009. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A csajom azért zabálja, mert imádja az ízét.
2009. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én például szerelmi bánat miatt eszek csokit minden nap hónapok óta. Sajnos én ilyen szerencsétlen vagyok, hogy nem tudom kiheverni, és azt hiszem, hogy a csoki segít magam túltenni...
2009. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1.finom és jólesik, kicsit javít ez is a kedven

2.theobromin van a kakaóbabban, a szerotoninhoz hasonló( szerkezetében és hatásában is) vegyület, és a szerotonint szokták boldogsághormonnak is nevezni, így talán érthető, hogy miért lesznek sokan csokifüggők

asszem kicsit én is az vagyok :)

2009. ápr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én régn zabáltam, de most már kezdek finnyás lenni... nem eszek meg minden fajtát, csak 1-2 márkát. Általában lelki eredetű problémák miatt zabálok, de ez nem csak a csokira vonatkozik, hanem minden ehető ételre. Ilyenkor úgy érzem, a negatív gondolatokat, ami teljesen tönkretenne, és eleméztene, elnyomja az étel finom íze, és hogy egy nyelés utá ne kerüljön a rossz gondolat újra elém, gyorsabban bekapom a következő harapást, mint ahogy meg tudom rágni az előzőt.


Hát én ezért. De én aztán tényleg habzsolok, próbálok leszokni, mert mostanában már rosszul is vagyok utána.

2009. ápr. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szeretethiány miatt eszik a csokit (pótszerként) legtöbben.
2009. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én imádom a csokit, mindig eszem, persze nem sokat, mert nagyon hizlal. De amikor lelki problémám van, olyankor két táblával is képes vagyok megenni egyszerre. Idegcsillapító. :) Sok ember, aki ideges, rágyújt, vagy alkoholhoz nyúl, és vannak akik a kajához. Így megy ez.
2009. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is imádom! Egyszerűen azért, mert finom.


Egy jónevű orvostól hallottam, hogy az egészséges élet titka: mindennap együnk egy kocka csokoládét, egy gerezd fokhagymát és igyunk egy pohár bort (persze, nem együtt)!

2009. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!