Pénzkérdés az egészséges étkezés?
Ti mit gondoltok erről?
Sokba kerül egészségesen étkezni?
Én egyedül élek és szeretnék kb 10kg fogyni.
200 plusz felett keresek.
Ebből simán lehet finanszírozni egy egészséges étrendet, nem? Amellyel ugye fogyni is tudok ugye.
A kérdezőnek van Netflix és Apple music előfizetése, rendszeresen fogyaszt halat, elmondása szerint 10 kg felesleg minimum van rajta, úgyhogy ne triggereljétek a pénzzel, hisz nem amiatt nem eszik normálisan.
Egyébként nem 200 ezer forint a nettója, hanem 200 ezer plusz, ami lehet 290 ezer is. Ezen a szinten minden tízezres számít.
Öhm, egy szóval nem mondtam, hogy rendszeresen veszek halat szóval..
Én is tudom, hogy szerény fizetés, de munka mellett tanulok, hogy léphessek egy jobban fizető állás irányába.
Micsoda frappáns burkolt beszólás kedves tízes válaszoló. Jót mosolyogtam az utolsó mondaton, jó volt:D
Ha valakinek ennyi jutott, akkor ennyi jutott. Azt engedsz meg magadnak, amit gondolsz.
A kérdést viszont továbbra se értem. Nem a csóróság miatt vagy túlsúlyos, nem a csóróság miatt nézel ki szarul, nem a csóróság miatt nem eszel normálisan.
A 6-os vagyok újra: " Mármint nem tudom le tudnék-e mondani pl. a csirkemellről vagy a halról"
Nem muszáj teljesen lemondani, ha szereted (meg eheted) ezeket, de egyrészt az arányokat lehet változtatni - nem a csirkemellel vagy hallal lakj jól, hanem a zöldségfélékkel, amikhez eszel ezekböl kisebb adagot, másrészt ha hetente csak 2-3 alkalommal fogyasztasz húst, akkor is rengeteget tudsz spórolni az össz költségen.
Rengeteg olyan étel, recept van, ami hús nélkül is kifejezetten finom, laktató és nem hiányzik mellé sema csirke, sem a hal.
De ezek természetesen csak ötletek részemröl, ha valamennyire segít, akkor már megérte leírni.
A fogyás lényegében kevesebbet enni. Tehat kevesebbet koltesz mint eddig.
Egészsegesen étkezni lehet nagyon olcsón meg drágán is.
Pl ha azt veszed hogy a sós reggelihez 2 szelet kenyer, kis humusz es 40 gr sonka plusz a 15 deka zoldseg.
Ha az a zoldseg kaposzta es feketeretek akkor 100 ft alatti a koltsege. Ha kápia paprika akkor háromszorosa.
Szezonálisan vásárolva lehet bizony olcsón is egészségesen enni. Semmi speckó dolog nem kell, nem kell garnélát meg lazacot venni hisz még jobb is a folyami pisztráng es nem kell altednativ tejeket használni hisz a tehéné is tele van vitaminnal és ásványi anyaggal és az adalék is kevesebb
10-esnek nincs igaza, totál tévhit!
Alapvetően rostdús étkezés fontos leginkább zöldségekkel és gabonával, illetve valamennyi mozgás nyilván. De én például csak a szokásos túráimat nyomtam már 9 évtől és önmagában étrendváltástól fogytam le. Amíg étrenden nem változtattam, addig hiába mozogtam. Súlyzózás sem működött addig, azóta vagyok erősebb is.
70-E körül megy el jelenleg az étkezésemre és 260-E alatt van a pénzem.
Az akció a te barátod, meg a kuponok, addig is, amíg meg nem találod álmaid munkáját.
Minden zöldség és gyümölcs akciós valahol, valamikor, csak figyelni kell. És húst is akcióznak, nem muszáj csirkemellet enni, a comb sokkal olcsóbb, és ne edd meg a bőrét. És nem kell minden nap húst enni. A barátnőm sosem eszik húst, de hetente négyszer edz, és tiszta izom. Borsó, bab, gomba is tartalmaz fehérjét. Tojást is lehet olcsón kifogni.
Nekem pár éve elég fél adag ebéd, fél Zsemle reggelire sajttal sok zöldseggel, egy szelet sonkával, vacsora egy banán, vagy joghurt vagy zabkása körtével, napi két kávé. És 166/59 vagyok. Heti kétszer tornázom. Szinte mindent akciósan veszek, drágábbakat kuponnal.
Csirkemell helyett comb
Sertésszűz helyett comb
Sok sok száraz hüvelyes
Szezonálos frissáru meg a fagyasztott.
Nekem havi 60 ezerből kijön az étkezés kevés odafigyeléssel. 50 is lehetne de egyszer egyszer veszek fenszobb dolgokat es csak egy boltba jarok
Sokkal inkább szemléleti és tudatossági kérdés, mintsem pénz kérdés. Sok esetben az egészségesebbnek hirdetett termékeknél (különösen a készételeknél) a marketinget fizeted meg és még csak az sem biztos, hogy tényleg egészségesebbek bármivel. Az egészségért és a spórolásért is azzal teheted a legtöbbet, ha odafigyelsz az alapanyagok kiválasztására és te magad készíted el az ételt, nem készen veszed, abban bízva, hogy mások tényleg egészségesen készítették el neked.
Nagy kérdés, hogy ki mit ért "egészséges" étkezés alatt. Mesterséges adalékanyagok mellőzését érted rajta? GMO termékeket hanyagolását? Növényvédő szerek, vegyi anyagok mellőzését? Mikroműanyag szennyeződések minimalizálását? Egyszer használatos csomagoló anyagok mellőzését (pl. csomagolás mentes bolt, háztáji piac).
Vagy csak annyit, hogy kevésbé feldolgozott termékeket, kevesebb cukrot, fogyasztasz, jobban figyelsz rá, hogy miket és főleg mennyit fogyasztasz?
A bio élelmiszerek jóval drágábbak a nem bio élelmiszereknél, mivel ezek termesztésére, szállítására, árusítására is sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak (pl. szabályozott, hogy vegyszeres termesztés a környező földeken sem történhet, külön be kell őket csomagolni, hogy más termékekről se jusson rájuk vegyi anyag).
Viszont egy kistermelői piacon is hasonlóan jó minőségű, egészséges termékeket kaphatsz, csak ezek nem minden esetben felelnek meg a szigorúbb bio minősítési szabályoknak, ezért nem lehet őket bio-nak nevezni, de nem is kerülnek annyiba.
Ha a fogyás a cél, akkor főleg a cukor és szénhidrát bevitelt érdemes visszafogni, figyelni a mennyiségre, kalória számra. Érdemesebb többször kevesebbet enni ahelyett, hogy ritkán eszel sokat. Ha megéhezel, akkor legyenek egészséges, zöldség alapú nassolni valóid (répa, paradicsom, uborka, stb) ahelyett, hogy édességet, vagy akár gyümölcsöket ennél sokat - és persze ezek kalória mennyiségével is számolj. Ne hidd, hogy attól, hogy valami "egészséges", mindjárt a fogyókúrát is segíti.
Egy gyümölcslé, vagy maguk a gyümölcsök is hiába 100% természetes összetevőből állnak, attól még cukor ugyanúgy sokkal több van benne, mintha vizet innál, zöldséget ennél helyette. A kalória bevitelt növeli és hízlal, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.
Az se mindegy, hogy mennyit mozogsz. Ha aktívabb életet élsz, sokat mozgogsz, esetleg sportolsz is, akkor több kalóriát égetsz el, mintha csak a lakáson belül ágy és fotel között mozogsz. Ha fogyni akarsz, akkor érdemes legalább sétálni rendszeresen eljárni, még jobb, ha komolyabb igénybevételt jelentő mozgást is végzel.
Nem érdemes kezdésként túl magasra tenni a mércét és kikötni, hogy csak akkor csinálod, ha tudod tökéletesen csinálni. Sokkal többet ér, ha tökéletlenül, akár csak keveset is, de teszel már az első perctől (csak egy kis séta, csak pár felülés, néhány fekvőtámasz), mint ha mindig csak halogatod, hogy majd akkor kezdesz el sportolni, ha majd le tudod futni a maratont, majd ha egyszer lesz időd naponta futni, úszni járni, stb.
Ha mindig csak vársz a tökéletes körülményekre, hogy elkezdd, akkor soha nem fogod elkezdeni és addig semmit sem fogsz tenni érte és eredménye sem lesz, hogy nem teszel érte. Ha csak nagyon apró lépéseket is, de ténylegesen megteszel rendszeresen, az a semminél sokkal többet jelent, a kis terhelésből fokozatosan növelni is könnyebb, mint a nulláról nagy lépést megtenni és sokkal nagyobb összeadódó hatása van a tartós, rendszeres apró eredményeknek, mint a hamar kifulladó nagy nekirugaszkodásoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!