Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav termelést csökkentő...

Gyomorsav termelést csökkentő tabletta helyett, mit javasoltok, amely inkább a felesleges gyomorsavat semlegesíti?

Figyelt kérdés
Természetes gyógymódok is érdekelnek, gyomorsav csökkentésére.

aug. 19. 08:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Quamatelt próbáltál már? Az savtermelést csökkentő, de nem protonpumpagátló. Nekem este 1x20 mg biztosítja a nyugalmamat.

A szódabikarbóna működik, de tulajdonképpen az azonnali felszabadító savcsökkentés után hosszú távon amiatt is nő a savtermelés.

aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá ezekhez, hogy a túlzott savt6ermelésnek mindig oka van (nemcsak a kaja savassága, főleg ha hirtelen alakult ki). Nem tudom neked az orvos mit mondott, de nekem annó azt, hogy a gyógyszert végig kell szedni, aztán csökkenteni az adagon, de ha nem múlik el a procedúra végére további kivizsgálások kellenek (pl: tükrözés, allergia teszt, vérkép, ultrahang, székletvizsgálat, kilégzési teszt). Nekem pl a savasságot volt, hogy helicobaktérium okozta. A gyógyszer csak akkor jó, ha stressz váltja ki (és nyilván a stressz forrását meg kell szünteni).
aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Quamatel eleg gyenge egy refluxhoz, alapbol a biohasznosulasa 50%, szervezetbe jutva ez megkevesebb es csupan egy fajta mukodese van. De ameddig nincs doki addig jo egy darabig, csak nem olyan hatasos.


Ezert vannak proton pumpa gatlok, mert azoknak mas a strukturajuk, maga a sav lebontja oket, atformalodnak igy jobban illeszkednek a proton pumpakra es kemiai folyamatok altal a "maradek" (gyomorsav tobblet) "eltunik", mindekozben a proton pumpakra ratapadnak es inaktivaljak oket, de ez sem teljesen igy van, keves proton pumpa mindig aktivalva lesz, de nagyon sokuk inaktivalodik. Ez mindegyikre igaz. Es sokkal tobb ideig tart, mint egy quamatel, ahogy fent irtam. Ezert sokkal masabb mint egy quamatel. Ami mondom jo, rovid idore.


Most igy nagyon egyszeruen probaltam leirni, de most belemennek ionizacioba meg cisztein, parietal sejtekbe. inkabb nem...

aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!