Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav termelést csökkentő...

Gyomorsav termelést csökkentő tabletta helyett, mit javasoltok, amely inkább a felesleges gyomorsavat semlegesíti?

Figyelt kérdés
Természetes gyógymódok is érdekelnek, gyomorsav csökkentésére.

aug. 19. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Vissza kell fogni a húsevést és esti lefekvés előtt 3-4 órán belül nem ajánlott bármit is enni.
aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Rennie.
aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Salvus gyógyvíz szerintem sokat segít. Akut használatra illetve kúra szerűen is.
aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Rennie draga, szedheted 10 percenkent, van jo nagy darabos kiszereles is belole ~4000-5000ft ert, 5 nap mulva veheted ujra (kb egy nap 6 - 8 at szabad bevenni, es annal tobb is kelleni fog) es a tobbi lent. Nagyanyam salvus vizre eskuszik, en refluxos vagyok, 5 millioszor mondta, oke kiprobalom, semmit nem hatott. De azert meg mindig a 6 millional tartunk, hogy probaljam ki.


Az 1-est mondta reszbe jol mert a ful orr gegeszem szokott lenezni ilyen tukorrel a gyomromig vegig a nyelocsovemen, hogy lat e erosiot. Lenyeg, hogy o is leirta 3 ora elteltevel szabad csak aludni, a huslevest nem tudom, ilyenrol nem hallottam. De lehet masoknak bevalnak ezek, de hogy hogy, nem tudom elkepzelni, de orulok neki. Marmint a rennie-t meg oke, de az is ha jol emlekszem kalcium-/mangezium karbonat, kb otthoni natrium karbonat.


Jobb lenne gasztroent. vagy ahogy en f.orr.geg.-re menni es majd ok megmondjak mi jo. A pantoprazole peldaul jo, nincsen semmi kolcsonhatassal (ha van akkor az tenyleg alig) mas gyogyszerrel. De mindenkinek a belepokartya az es/omeprazole. Eloszor mindig ez irjak fel mindenkinek. Ez a legerosebb pedig, itt van a hires csontritkulas, figyelj milyen gyogyszerrel szeded, stb. Aztan engem atraktak rabeprazole-ra, az ilyen kozepes eros, viszont a pszichiaterem meg pantoprazole-t irt fel pont a gyogyszerek miatt.


Elmondtam neki (f.orr.geg-nek), hogy ezt irt fel a pszich. erre elegge duhos lett hogy o biztos tudja a felso emeszetorendszert. Hat elarulom valamennyire igen, mert a maj, vekonybel enzimeket kell tudnia ahol a gyogyszerek metabolizmus kozpontjai, es a felszivodas mar a nyelocsoben is indul, de persze nem specializalodott erre.

aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Tartani kell a szigorú diétát. Ezt általában a gasztroenterologus el szokta mondani vagy dietetikushoz irányít a gyógyszer mellett. A kérdés az nálad ez mennyire súlyos, társul e mellé reflex stb. Ezt tükrözéssel tudják megmondani.

Mit kell kerülni? Az ételben/italban.

Ital: kb csak a víz (mentes) jöhet szóba vagy a 100% mindenmentes préselt levél, mert kb az összes tartosítószer rossz (és ezen belül csak olyan gyümölcs, ami nem savas) pl: szilva, körte, banán, meggy. Vannak táblázatok erről neten.

Kaja:

-Semmi zsíros, olajos, feldolgozott, fagyasztott, konzerv, fűszeres, sült, gyorskaja--> mindent neked kéne főzni, hogy tudd mi van benne.

- Minimális tej, liszt, tojás, ha lehet a fehérlisztből készült cuccok kerülés. Semmi pékárú..

- Kerülni kell a tésztás ételeket, sok bennük a szénhidrát, helyette krumpli (nem sütve!), rizs, párolt zöldség.

- Kerülni kell a vörös húst, helyette (hal, csirke, pulyka), tehát szárnyasok. A pörkölt, lecsó és társai sem jók.

- A húst vajon kell pároljuk vagy gőzölni, főzni.

- Fűszerek közül a só kis mértékben oké, minden mást nagyon minimálisan, inkább nem, főleg ha valami füstölt pl paprika.

- Tejtermékek nuku, főleg a kakaó, de a kávé minden formája, illetve az energiaitál, alkohol is tilos.

- A gyümölcsöket/zöldségeket meg kell nézni mi savasít és azt Kerülni kell, azt sem javasolják, ami puffasztott (pl bab).

Sajnos ez egy nagyon szigorú diétát, de állandóan sem szabad fenntartani, mert akkor minden szarra érzékeny leszel.

Szóval azt javaslom, ha nagyon szar akkor szigorúan tartsd egy-két hónapig, majd figyelj arra, hogy fokozatosan szokj vissza, majd arra, hogy egy napon belül ne legyen sok tiltolistás.

aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5


Nekem is ezt mondta az orvos, de azert ez tulzas, semmit nem lehet enni akkor. Barmilyen merteku. Egy resze igaz teljesen, de ez tul sok. Annyit mondtak, hideget, meleget, fuszereset, bubisat tilos + meg valami. Ennyi.

aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pantoprazolt szeretném kiváltani, mert gátolja a sav termelődést, erre a szervezet érzékeli, hogy kevés a sav, ezért kiadja a parancsot az intezívebb savtermelésre.

Szódabikarbóna segíthet szénsav mentes ásványvízzel?

aug. 19. 10:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat.
aug. 19. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Otthoni szodabikarbona nagyon szigoruan csak veszhelyzetben es ritkan hasznalando, mert kicsit visszaut. De nagyobb a hangsuly a csokkento hatasra. De ha nagyon sulyos a helyzet. Szinte egetve erzed ugy kapar a torkod, vagy a nyelocsoved.


A gyogyszerrol, ures gyomorra kell szedni a gyogyszert (2 orat varni elozo kaja utan, ekkor ures kb. a gyomor), gyogszert beveszed, utana 40 perc - 1 ora elteltevel lehet kajalni egy kicsit (2 kenyer lekvarral mondjuk). Mas gyogyszerrel ha szedsz (en zedek) orvos mondta, hogy 2 kb. ora mulva szedjem be (addigra megint ures a gyomor). De szedtem mar egyszerre, mivel gyogysz-gyogysz. kolcsonhatasa alig van semmi van, ezert is jo. Nekem pszichiater irta fel vegul, latva, hogy es/omeprazole-t szedek es ott fontosabb mit szedsz be, ezert felirt pantoprazole-t mert mas gyogyszert is szedek, hogy ne legyen kolcsonhatas, de mindketto hasznaljon.


A pantop. egyebkent mashogy mukodik mint a hagyomanyos tobbi proton pumpa gatlo. Ennyi tudok rola.

aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Ja es ha ilyen gondod van, akkor kb. 8 hetig sajnos kell szedni 2x1 vagy 1x1 azt mar a doki tudja. 40mg a max. A pantoprazole teva egy markaja normativ tamogatassal kb 500 - 600 Ft. Egyszer feletlen irt fel a dokim nekem Pantoprazole-teva-t most nem emlekszem melyik marka, es amint fizettem, 2000 - 3000 Ft-ot kertek, akkorat neztem, hogy mi a fene. Erre egy total mas markajut kaptam, marmint a dobozon lattam. Erre figyelj. Az olcsobb neve Pantoprazole-Teva fontos az "e"-t kiemelni, mert a legtobb az "pantoprazol"-t ir vagy Sandoz pantorazole mit tudom en. azok meg dragabbak. De konkretan ilyen a doboza es ilyen a neve is szo szerint, csak a szinek masak, ilyen kek, naracssarga helyett, de kb ugyanilyen, es a neve is: [link]
aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!