Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi tojást ehetek egy nap,...

Mennyi tojást ehetek egy nap, ami még egészségesnek mondható?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom nem 96 db tojást akarsz megenni egy nap. Mit értesz az alatt, hogy "ami még egészségesnek mondható"?
2023. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha a tojásban található telített zsírra és étkezési koleszterinre gondolsz, akkor a tanulmányok napi 1-2 tojást ajánlanak maximum, de ha te megeszel akár napi 3-4 darabot is, akkor sem valószínű, hogy pont a tojás fog téged sírba tenni. Rengeteg gyúrós eszik meg napi fél tálca tojást, aztán teljesen jó állapotú az érrendszere, más meg életében nem evett egy rántottát sem, aztán olyan magas a koleszterinszintje, mint egy felhőkarcoló. Az egészség ritkán múlik egyetlen élelmiszeren.
2023. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk napi 4-6 belefér? Vagy egyáltalán van-e felső határ?
2023. febr. 14. 14:51
 4/9 A kérdező kommentje:
2# köszönöm a kimerítő választ akkor eszem napi 2-4 között, heti 3x edzek szerintem belefér.
2023. febr. 14. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Pont nem az edzéseden múlik a tojáfogyasztás limitje, hanem hogy egyébként mennyi telített zsírt, transz zsírt, étkezési koleszterint tartalmaz az étrended, továbbá hogy milyen a LDL/HDL koleszterinszinted vérvizsgálat alapján, milyen az érrendszered állapota, milyen a szíved állapota, vannak-e hormonális eltérések (pl. pajzsmirigy), és még rengeteg faktor, de ez a beszélgetés tényleg messzire visz, és még egyszer leírom: nem valószínű, hogy egyetlen élelmiszeren fog múlni az egészséged. Én nem ismerek olyan embert, akinek minden létező faktor teljesen rendben volt, de napi 2 tojás helyett napi 6 tojást evett, ezért meghalt szívinfarktusban. Nem reális.
2023. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Napi 10 tojás simán belefér. Többször csináltam tojás-hamburgerhús diétát.
2023. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én kb. 12-t eszek hetente. Na nem szándékosan, de amikor én megeszek 6 tojásból egy tojásos-rizs kombót tömegelés alatt, akkor utána két napig rá se birok nézni a tojásra. De ez lehet csak nálam van így.
2023. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Olyan 4-5 tojás az rendben van, én naponta kb 4-et szoktam enni rántottának.

Tény, hogy koleszterint tartalmaz, viszont még vitatott a téma, meg hogyha emellett tényleg egészségesen találkozol és aktívan mozogsz vagy sportolsz tudtommal nem okoz gondot napi 4-5 tojás.

2023. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Táplálkozol*
2023. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!