Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Körülbelül napi hány kalória...

Körülbelül napi hány kalória deficit az ami még egészségesnek mondható?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok minden tényezőtől függ, de azért egy becslést talán lehet mondani. És annyi kalória minusz havonta hány kiló fogyást jelent?

27f 85kg 182 cm vagyok


2021. márc. 26. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Általában 500-1000 kcal között szokták ajánlani. Ez körülbelül 0,5-1 kg hetente (többtényezős, nincs kőbe vésve). Viszont ahogy közeledsz az ideális súlyhoz nehezebb ezt tartani egészségesen. Többek között ezért is van, hogy az utolsó kilók a legmakacsabbak.

Például, nekem 1300 kcal a BMR-em, ami alatt nem eszünk, mert kontraproduktív, és nem is egészséges. Egy átlagos napon 1700 kcal körül égetek. Vagyis, ha nem edzek pluszban, akkor nem tudom egészségesen tartani az 500 kcal-t sem.

2021. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az 500kcal havi kb. 2 kg fogyás, mivel minimális túlsúlyod van, ennél többre nem kellene törekedned, inkább kezdj el mellette mozogni.
2021. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!