Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a baja a vegánoknak az...

Mi a baja a vegánoknak az állati eredetű ételekkel (tej, tejtermékek stb. )?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsen bárki is, előre leszögezném, nem kötekedni akarok vagy ilyesmi. Én mindenki nézetét, életvitelét, gondolkodás módját tiszteletben tarton, mert szerintem mindenkinek szíve joga azt gondolni, amit akar és úgy élni ahogy akar.


Csak nem értem a vegánokat. Mert ha most vesszük a vegetáriábusokat, az oké, hogy ők azért nem esznek húst, mert ahhoz meg kell ölni az állatokat és a vegetáriánusok annyira szeretik az állatokat, hogy nem akarják megölni őket azért, hogy finomakat ehetsenek.


Ez rendben van.


De a vegánoknál azért nem értem, hogy miért nem esznek SEMMI állattól származó dolgot, mert ahhoz, hogy legyen tej, meg tejtermékek, egyáltalán nem kell bántani az állatot (úgy mint a húsáért), sőt. Azok az állatok amikből tejet és tejtermékeket nyerünk ezért lettek háziasítva és ahoz vannak szokva, hogy farmon élnek, megfejik őket időnként, meg ilyenek. De ettől semmi baja nem lesz az állatoknak.

Márpedig én arra asszociálok, hogy a vegánok azért nem esznek semmit, ami állattól szármaik, mert hogy az rossz az állatnak.


Szóval valaki kérem világosítson fel, hogy hogy van ez.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 23. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden annyi a lényeg, hogy a nagyüzemi tejiparban a mennyiség és a profit a lényeg. Elveszik az anya állattól a borját, hogy még több teje legyen. Ahogy kiöregedik, azonnal megy a vágóhídra.

Kb a felét /harmadát éli meg a várható élettartamának az állat.

Nincs nyugdíjas farm kiöregedett, beteg, kevés tejet adó teheneknek.


Ez a vegànok fő gondja a tejiparral.

A másik része pedig az, hogy a vegàn szemlélet szerint az állatok nem értünk vannak, nem használjuk ki őket.

A harmadik nagy érv pedig az, hogy egy felnőtt embernek nincs szüksége más állat anyatejére.

De órákig lehetne sorolni. Sok film készült a témában, ha érdekel nézz utána.

2019. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen az elsönek kb leírta a lényeget.


A tejiparról még annyit, hogy a tehénnek ugye csak akkor van teje, ha van gyereke, ezért állandóan mesterségesen megtermékenyítik öket, elveszik a gyerekeiket és hímnemü bocikat 1-2 napos korukban megölik, mert velük nem tudnak mit kezdeni.


A tojással pedig az a baj, hogy ezek a tyúkokat úgy tenyésztik, hogy a normális tojás mennyiségnek a többszörösét "termeljék", alig tudnak menni szegények, sokan sose jutnak ki a szabadba, agyontapossák egymást és hasonlóan mint a tejiparnál, a hímnemü utódokat 1-2 naposan ÉLVE ledarálják.


Nagyon undorító az egész. Dokumentum filmek közül a Dominion-t ajánlom, ott sorba veszik az összes iparágat és bemutatják, hogy hogy is müködik. Borzasztó. :(

2019. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Ne legyél benne biztos, hogy egészséges a tejfogyasztás.



[link]


[link]



[link]


Rákbetegeknek sokszor dietetikus írja elő a vegán étrendet.


[link]


A tojás sem feltétlenül hasznos..


[link]

2019. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
A vegánoknak mindennel baja van, ami nem növénytől származik. Pedig létezik olyan ember is, akinek saját tojótyúkjai vannak, amiket nem vág le, mert sajnálná őket. De ők még az ilyen módon keletkező tojásokat sem lennének hajlandóak megenni, mert az "kihasználás", bármilyen boldog is az ilyen tyúk. Leginkább a nagyüzemi állattartás legrosszabb formáival szeretnek példálózni, illetve azzal, hogy az embernek nincs szüksége állati eredetű ételekre, használati tárgyakra. Aztán meg szedik a szintetikus B12 vitamint, jobb esetben vasat, cinket, omega 3 kiegészítőt, és műanyag cipőben járnak.
2019. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

vajon a kedves utolsó hozzászoló tisztában van azzal, hogy ő is szintetikusan veszi magához a b12 vitamint?

a b12 vitamint nem állatok állítják elő, hanem a földben élő baktériumok. jobb esetben az állat kint legelészve megeszi,a valóságban ugye ez nem történik meg, ezért szintetikusan van jelen az állatban is.

a mosatlan gyümölcsökkel,zöldségekkel is betudták vinni régen az emberek, de ezt ma már nem ajánlom.

egyébként a mindeneveőknek is ajánlott szedni a b12-t kiegészítésképp.

2019. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

B12 hiány gyakoribb a vegánok között, pedig sok B12-vel dúsított élelmiszer elérhető számukra, és minden táplálkozási szakértő javasolja nekik a vitamin pótlását.

Természetes B12 csak állati eredetű élelmiszerekben található. Kiegyensúlyozott, egészséges vegyes táplálkozás mellett nem jellemző a B12 hiánya.

Nem hinném, hogy a szardíniák és egyéb tengeri halak, állatok szintetikus vitaminokat tartalmaznak. Léteznek kint tartott házi szárnyasok, malacok, még tehenek is. A nem legelő tehenek is esznek szénát, zöldtakarmányt. Vadhúst is lehet kapni, a házinyulak se mosott zöldségeket esznek.

Az egyetlen vitamin, amit étrendtől függetlenül mindenkinek érdemes szednie, a D-vitamin.

2019. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4# de hány olyan ember van szerinted, aki tart tyúkot otthon normális körülmények közt és sosem fogja levágni? Honnan vegyek ilyen tojást a nagy város közepén? Honnan tudjam, hogy tényleg nem lesz kés döfve belé, ha már nem hasznos, beteg stb?

Én vegánként nem tagadom, hogy ennèk tojást, ha tudnám, hogy ezzel nem ártok az állatnak. De szerintem ez nagyon idilli kép.

2019. szept. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem, valóban nem fogsz ilyen tojást kapni. De jó olvasni, hogy ebben az esetben ennél tojást, a nagyon elvakultak így sem ennék meg.
2019. szept. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. A nagyüzemek egyáltalán eszembe sem jutottak. Az tényleg undorító dolog, de sajnos muszáj lépést tartani a fogyasztókkal és az csak így lehetséges. Bár kicsit lehetnének emberségesebbek annál, hogy néhány napos kiscsibéket ölnek, meg raknak be élve a darálóba, de gyakorlatilag mi emberek így vagyunk a tápláléklánc része (nem a csibe gyilkolásra gondolok).

Mert most képzeljétek el mi lenne, ha pl az oroszlánok, vagy bármelyik húsevő, vagy tojáslopó állatfaj úgy döntene, hogy nem eszik többé húst/tojást, mert azzal árt a másik állatnak. Felborulna a tápláléklánc! Sorra halnának ki az állatok.

2019. szept. 25. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem darálják le élve a csibéket, hanem gázosítják (szén-dioxid). Az összes kikelt naposcsibe 3%-át ölik meg így, köztük az életképteleneket is.
2019. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!