Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan küzdjem le a félelmem?

Hogyan küzdjem le a félelmem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.Régebben rendszeres volt a menstruációm de az utóbbi fél évben nagyon felborult.Már rájöttem,hogy orvoshoz kéne mennem,de nagyon félek miatta,még sose voltam.Hogy küzdjem le?

2016. febr. 23. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló a problémám, nekem ma van 6. napja hogy késik és tudom,hogy el kell mennem orvoshoz, de félek tőle. Azzal próbálom nyugtatni magam kicsit, hogy megvizsgál, és ha bármi gond is van akkor megpróbáljuk orvosolni. Ha pedig nincs baj, akkor legalább megnyugszom. Próbálj te is így hozzáállni, és ne feledd, nem vagy egyedül! :)

A másik ami megnyugtat kicsit, ha nem egyedül mész, valaki kísérjen el, rendelőben megvár, és lesz ott egy "lelkitámaszod". :)

2016. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Keress egy kedves női orvost, azért az sokkal elviselhetőbb.

Gondolj arra, hogy nem lehet elkerülni a nőgyógyászatot sem mint ahog pl. a fogorvost sem.

2016. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Holnap menj el, és utána megnyugodhatsz. Ez a leghatásosabb módja, hogy leküzd a félelmedet.
2016. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden ismeretlen dolog félelmetes egy kicsit. Próbáld magadban pontosítani, hogy mitől is félsz valójában: a fájdalomtól? A túl intim helyzettől? stb. Ha ez mgvan, könnyebb tanácsot adni a leküzdéshez.
2016. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szégyenlős vagyok,attól :/ van barátom és szexelünk is,de más előtt nagyon nem akarok
2016. febr. 24. 15:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szégyenlős vagy, talán tényleg jó ötlet egy női orvost felkeresni. Illetve a szégyenlősség mögött érdemes megkeresni a kiváltó okot. Ha valaki elégedett a testével és alapvetően bízik az emberekben, akkor az orvos előtti szégyenlősség nem merül fel. Ahhoz, hogy segíteni tudjanak a bajainkon, látniuk kell, hol a probléma. Legyen az a nemi szervünk, vagy mondjuk a vastagbelünk. A szégyenlősségnek nincs helye az rvosnál, aettől persze még a problémád nem oldódik meg. De enyhíthetsz rajta, ha megpróbálod megtalálni az okát, illetve ha felkészülsz a szituációra, és keresel egy olyn orvost, akiben képes vay megbízni.
2016. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én szüzen mentem nőgyógyászhoz. Én is féltem,mert még férfi nem látta a puncimat.

Minden ismerősöm,anyum is mondta,hogy egy punci vagyok a több millióból.Igazából csak egy beteg vagy nem nőként fog rád nézni!!


leöltöztem alulról megvizsgált,bár csak ultrahanggal,mert szűz lányokat kacsával nem vizsgálhat meg. Aztán ennyi.


Azóta nem parázok. Egyszer el kell menni,ha meg baj van akkor meg még fontosabb!

2016. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bennem az van hogy egy idegen előtt.A barátom előtt nincs semmi problémám.
2016. febr. 29. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem idegen, az orvosod :)
2016. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell rá tekinteni mint egy idegen férfire,hanem mint egy orvosra,szakemberre akit csak is az érdekel,hogy veled minden rendben legyen!!!


De mehetsz női nőgyógyászhoz is.

2016. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!