Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a biciklizés...

Hogyan küzdjem le a biciklizéstől való félelmem?

Figyelt kérdés

Már kicsi koromban megtanultam biciklizni,de mindig csak itthon az udvarban bicikliztem(nagy udvarunk van) mert anyáék féltettek egyedül kiengedni az utcára,pedig faluban élünk.Később már kimerészkedtem a faluban is,amikor nagyobb lettem.Viszont volt néhány esésem,ami miatt utána sokáig nem mertem biciklire ülni.Nem rég kezdtem el újra biciklizni párom unszolására,aki nagyon szereti.Fel mertem ülni a biciklire,de egyáltalán nem érzem magam biztonságban.Közúton nem is merek menni, autók között,csak olyan helyen ahol alacsony a forgalom.


Úgy tudnám a legjobban megfogalmazni amit érzek,hogy nem én írányítom a biciklit,hanem a bicikli engem,nagyon bizonytalan vagyok rajta.


Hogy tudnék ezen változtatni?


2015. aug. 12. 13:47
 1/6 anonim válasza:
100%

Gyakorlással.

Nincsenek arrafelé biciklis utak? Azok biztonságosak. Vagy erdei utak. Ott legalább a forgalom nem fenyeget.

2015. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
Akkor ne menjetek be a közúti forgalomba egyelőre, csak kisebb, forgalommentes utcákon biciklizzetek, tervezzétek meg térképen az utakat, hol nincs forgalom.
2015. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyakorlás :)


1. Az erdő az ut miatt lehet veszélyes , faágak, kövek, stb....

Es az se mindegy, hogy monti vagy országúti bicaja van a kérdezőnek :)



Kérdező: lovagoltal mar?

2015. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én áprilisban estem egy elég szépet, de imádok biciklizni , szóval nem hagytam abba :D.

Barátnőimmel voltunk össze vissza, ( kisvárosban élek, de átmentünk egy másik városba biciklivel) hazafele jövet ( erdős rész volt ) elestem. Az én hibámból. Úgy hogy jött egy autó és én pedig lehúzódtam az út mellé ( éppenhogy ) , és amikor vissza akartam térni az útra , nem vettem figyelembe, hogy az út pár centivel magasabb volt mint mellette. Gyorsan is mentünk,mert nem ott nem volt város. Így hát a kerék rosszul ment fel az útra, csúsztam egy szép nagyot. Megütöttem a térdem, kicsi seb lett a derekamon, az államon lett egy köralakú horzsolás, és mintkét könyökömön nagy seb, ami még most is látszik,hegek mostmár. De a jobb karomon ( az alján) egy egész csuklótól könyékig tartó heg maradt. Na ez tényleg csúnya volt . Hetekig kötözgettük, fertőtlenítettük. A többi már nem látszik:)

Szóval bocsi, hogy ezt leírtam csak, tudd hogy ne menj le az útról ( én sem mentem le csak éppenhogy ). Azóta sose megyek le az útról ,csak a szélére .:)

15L

2015. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, ő ilyen extrém biciklis. Felhúzta a pólóját és mesélte,hogy hány bordája tört már el, minden végtagja volt már gipszben, és tele volt lila foltokkal meg műtétek nyomaival. És ő mégis felül a biciklire. Neked csak néhány esés volt, mindenki elesik párszor. Ezen úgy lehet változtatni,hogy felülsz a biciklire és mész :D
2015. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen: minél többet biciklizel, annál biztonságosabban fogod magad érezni rajta. Amikor én elkezdtem biciklizni, egyenesen rettegtem. Képes voltam egyenesen előre haladva, teljesen sima úton, csak úgy eldőlni, elesni, mert úgy remegett a kezem, alig tudtam fogni a kormányt. :D Én ráadásul városban lakok, szóval itt az autók közt kell közlekedni, ami eleinte borzasztóan ijesztő volt. Aztán 1-2 hónapnyi mindennapos biciklizés után kezdtem észrevenni, hogy már nem félek annyira, az autók ha alig pár centire húznak el mellettem, szinte fel se tűnik. Azóta mindenhova biciklivel járok, és már csak a téli jégen félek tekerni, mert azon könnyű nagyot esni. :D
2015. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!