Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez egy nőgyógyásztól?

Normális ez egy nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok és Dr. Sápi Tamásnál voltam egy alkalommal. Enyhe polycisztát állapított meg, de megnyugtatott, hogy ez közel sem veszélyes.

Sok jót hallottam róla, szóval a következő eset kicsit meglepett.


Azt mondta, hogy mivel a párommal már lassan 2 éve vagyok együtt, már nem lenne rossz döntés, ha a fogamzásgátló mellett döntenék az óvszer helyett. Én azért fontolóra vettem, nem ugrottam fejest.

Ezért utána néztem minden oldalról a fogamzásgátlók működésének, mellékhatásairól és persze arról is, hogy hogy lehet megállapítani azt, hogy valakinek milyen fajta bogyó "való". És itt olvastam a vérvizsgálatról. Mivel a közeljövőben nem találkozom a doktor úrral, mivel most nincs rá okom, se szükségem, így iwiw-en írtam neki egy üzenetet. A következő volt:

Én: "Jó napot!

Azt szeretném kérdezni, hogy én voltam Önnél és

felajánlotta, hogy felír nekem gyógyszer.

Egy ilyen recept adás előtt végeznek vérvételt vagy

ilyesmit, amivel meg lehet állapítani, hogy nekem milyen

gyógyszer kell?


Köszönöm a válaszát!"


Doktor úr: "Vérvételes vizsgálat nem segít a fogamzásgátló típusának kiválasztásában, ezért elvégzése nem is indokolt."


Majd erre az újabb kérdésemre nem válaszolt:

"És ilyenkor nem áll fenn annak a lehetősége, hogy esetleg túl erős ill. sok mellékhatással jár a gyógyszer?

Vagy ilyenkor addig kell próbálkozni, amíg nem megfelelő a típus?"



Szóval nem értem ezt. Biztos sokan azt mondanák, hogy el kell menni, személyesen megbeszélni, meg hogy ha ezt nem, akkor telefonon. De elvárható, hogy legalább 2 mondatot írjon és el is van felejtve. Szerettem volna megnyugtatni magam. Legközelebb jövőre megyek általános kivizsgálásra.

Sajnos voltam sztk-ban és hát...ha 15 másodpercébe tellett, hogy benyúljon meg ki, akkor sokat mondok. Folyton belevágott a kérdésembe, aztán hívta is a következő nőt.


Mi a véleményetek?


2010. febr. 23. 19:10
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Hogyne fogadnám el? Jó dolgokat olvastam. Nem tudom ki vagy, vagy egyáltalán elolvastad-e a kommenteket, de amíg látatlanban vágsz a fejemhez hülyeségeket, először nézz tükörbe!


Utolsó: minden félét fogok tőle megkérdezni a gyógyszerről akkor, ha legközelebb megyek hozzá.

2010. febr. 23. 20:07
 22/30 anonim ***** válasza:
nah, jolvan akkor, reméljük mostmár megvilágosodtál...ez a probléma az internettel h mindenki mindenféléket összehord és győzd kiválogatni h mi az igazság. de alapjáraton előbb a nőgyógyásznak higyj, és csak utána a mezei embereknek. ha vmiben kételkedsz, inkább egy másik nőgyógyászt kérdezz meg (vannak ilyen neten válaszoló nőgyógyászok) és az alapján vonj le következtetéseket és ne a sima eccerű mezei embernek higyj, aki csakúgy beírja h de igenis kell vérvétel mert azalapján írja fel a foggátlót, ezegy oltári nagy baromság, és sohasem volt igaz.
2010. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A tükröt Neked tartom,hogy rájöjj,hogy nem Te vagy az egyszem betege és az első nő,aki fogamzásgátlót irat.

Többen írták,hogy ne zaklasd iwiwen és telefonon.A telefon időpontkérésre van,nem arra,hogy távrendeljen.

És én voltam,aki azt írta,hogy a jó napot,a vidéki kocsmába való.Csak azért,hogy fejlődj.A minimum a jó napot kívánok.És mielőtt sok baromságot kérdezel,olvass utána a neten.Beírod a google.hu-ba hogy fogamzásgátlók.

Tanulni sosem szégyen.DE hogy kíírod a nőgyógyász nevét és rögtön hülyének állítod be a magad tudatlansága miatt.

Nagyon nem szép dolog:-))Sok szerencsét.

2010. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

20.15: túlzásokba esel. de nagyon. a telefon igenis arra is való h az ember telefonon kérjen segítséget a nőgyógyászától, mert sokkal egyszerűbb mint időpontot kérni 2 hónapra rá azért h megkérdezzen vmit. ezt ugye tesem gondoltad akkor komolyan????? telefonon igenis lehet a nőgyógyászt kérdésekkel bombázni.


a másik nagy fasságod, h miazhogy inkább google mint nőgyógyász? megvagy te veszve???? a google összehord minden baromságot, és győzd kiválogatni a helyeset, a kérdező is a google "segítségvel" jutott arra a következtetésre h a nőgyógyász a foggátlót vérvételből írja fel....na ennyit a google-ről. szóval sztem ne oszd az észt, mert hülyeségeket beszélsz. a nőgyógyászok is falnak mennek az olyan emberektől akik a google-ből tájékozódnak aztán meg értetlenkedve néznek a nőgyógyásznál. a nőgyógyász nemcsak arra való h meggyógyítson, egy jó nőgyógyász készségesen válaszol a kérdéseidre ls segít h megvilágosodj.

2010. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy az emberek ilyen fantasztikus megnyilvánulásuk után boldogabbak lesznek vagy mi?

Mások azért fikázzák a fajtájukat, mert nem ír rendesen, nem borotválja ott lenn, nem olyan, mint a többi.

Én úgy gondolom nem vagyok az a "műveletlen", ahogy a te fajtád tartja. Azért, mert a Jó napot helyett szerinted a Jó napot kívánok kellene...ezen nagyot nevettem.


És igen, tudom, hogy nem az egyetlen páciense vagyok, de emiatt nem engedem, hogy átessek a ló túloldalára és ne foglalkozzak a problémámmal, mást kérdezzek, nézzek utána goglén, találjam ki magam. Ha neked nem tetszik a jellemem, ahogy KÖSZÖNÖK....hát kívánom, hogy nagyobb örömöd ne legyen, hogy itt lehordasz.

2010. febr. 23. 20:21
 26/30 A kérdező kommentje:
20:15-nek szólt az, amit ezelőtt írtam.
2010. febr. 23. 20:22
 27/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, próbálj meg nem foglalkozni a kritikus válaszokkal és a fikázásokkal és szűrd ki a számodra fontos infókat. Ilyesmin kár felhúznod magad.

Végül is jobb az elővigyázatosság, sem mint később pofára esni, szóval nyugi, nem tettél semmi rosszat azzal, hogy ezt a kérdést feltetted :)

19:25-26 voltam.

2010. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy akad még egy-két olyan ember, aki nem úgy dönt valaki tulajdonságairól, hogy elolvas tőle pár sort.
2010. febr. 23. 22:17
 29/30 anonim ***** válasza:

Ajánlom Dr. Aranyosi Jánost. Nagyon korrekt, kedves, nagy szaktudású orvos. Korábban a Klinikán dolgozott, jelenleg csak magánrendelése van.

Honlapjának címe:


[link]

2010. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Nekem Sápy Tamár is teljesen megfelel, csak nem voltam ebben a vérvétel "mikor és mit mutat meg" témában nem voltam felvilágosult.

De azért köszönöm!

2010. febr. 24. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!