Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez egy nőgyógyásztól?

Normális ez egy nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok és Dr. Sápi Tamásnál voltam egy alkalommal. Enyhe polycisztát állapított meg, de megnyugtatott, hogy ez közel sem veszélyes.

Sok jót hallottam róla, szóval a következő eset kicsit meglepett.


Azt mondta, hogy mivel a párommal már lassan 2 éve vagyok együtt, már nem lenne rossz döntés, ha a fogamzásgátló mellett döntenék az óvszer helyett. Én azért fontolóra vettem, nem ugrottam fejest.

Ezért utána néztem minden oldalról a fogamzásgátlók működésének, mellékhatásairól és persze arról is, hogy hogy lehet megállapítani azt, hogy valakinek milyen fajta bogyó "való". És itt olvastam a vérvizsgálatról. Mivel a közeljövőben nem találkozom a doktor úrral, mivel most nincs rá okom, se szükségem, így iwiw-en írtam neki egy üzenetet. A következő volt:

Én: "Jó napot!

Azt szeretném kérdezni, hogy én voltam Önnél és

felajánlotta, hogy felír nekem gyógyszer.

Egy ilyen recept adás előtt végeznek vérvételt vagy

ilyesmit, amivel meg lehet állapítani, hogy nekem milyen

gyógyszer kell?


Köszönöm a válaszát!"


Doktor úr: "Vérvételes vizsgálat nem segít a fogamzásgátló típusának kiválasztásában, ezért elvégzése nem is indokolt."


Majd erre az újabb kérdésemre nem válaszolt:

"És ilyenkor nem áll fenn annak a lehetősége, hogy esetleg túl erős ill. sok mellékhatással jár a gyógyszer?

Vagy ilyenkor addig kell próbálkozni, amíg nem megfelelő a típus?"



Szóval nem értem ezt. Biztos sokan azt mondanák, hogy el kell menni, személyesen megbeszélni, meg hogy ha ezt nem, akkor telefonon. De elvárható, hogy legalább 2 mondatot írjon és el is van felejtve. Szerettem volna megnyugtatni magam. Legközelebb jövőre megyek általános kivizsgálásra.

Sajnos voltam sztk-ban és hát...ha 15 másodpercébe tellett, hogy benyúljon meg ki, akkor sokat mondok. Folyton belevágott a kérdésembe, aztán hívta is a következő nőt.


Mi a véleményetek?


2010. febr. 23. 19:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

te sem vagy egyszerű, hogy a magánéletben zaklatod ezzel.:)

az esetek 90%-ban sztem nem csináltatnak vérvizsgálatot a nőgyógyászok.

és legtöbbször yasminelle-t vagy lindynettet írnak fel. ha ezek nem jönnek be, akkor jön a többi típus.

2010. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Én sem válaszoltam volna.Sikít Rólad,hogy nem bízol meg benne.Úgy gondolod,hogy a személyes iwiwje rendelés céljából van.Ő az alkatodból és a kilóid számából,a dohányzásból tudja,hogy mit írjon.Ritka,hogy cseréni kell.És Jó napottal a kocsmában köszönünk.Bocs.

Keress másik nőgyógyászt.:-))

2010. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Mikor én voltam nőgyógyásznál és felírták nekem a gyógyszert, direkt egy kis hormontartalmút választottak nekem, mivel nem fogamzásgátlásra, hanem a vérzésem beállítására kellett:) (rendszertelen volt és közel két héten át tartott). Egyébként úgy tudom, valóban próbálgatni kell, de szerintem neked is érdemes előbb egy kis hormontartalmút kérni. Nekem semmi bajom nem lett tőle:)
2010. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Mert az jobb lenne, ha hívosgatnám? Én teljesen megbízok benne, tényleg hallottam arról, hogy nem feltétlenül szükséges a vérvizsgálat. Csak hát ahogy az egyik válaszoló mondta, kellene ilyen vizsgálat.


Az iwiw-en írt üzenet pedig egyáltalán nem zaklatás. Az, hogy írok neki életemben egyszer-kétszer, az még nem zaklatás. Az, hogy én hogy köszönök neki, és hogy nem, szerintem TELJESEN mindegy. Szerintem. Ennyi erővel kihagyhattam volna a levél bemásolást és akkor miről beszélünk...

2010. febr. 23. 19:41
 15/30 anonim ***** válasza:

a vérképnek SEMMI KÖZE a fogamzásgátlódhoz. azért csinálnak vérvételt h a májadat nézzék h jól működik-e mivel a foggátló a májban bomlik le. és ennyi a vérvétel szerepe. így igaza volt a nőgyógyásznak, tényleg nem indokolt. vérvételt foggátló szedése után tanácsos csináltatni, rá 2-3 hónapra, mivel akkor látszik a vérképből, h a májad hogyan reagál rá. igazából ez minden foggátlót szedőnek ajánlott lenne, évente legalább egyszer h a háziorvosával vérvételre kérjen beutalót. nekem is a háziorvos adja, és igazából ez az ő ötlete volt, és előtte még régebben mondta nekem nőgyógyász, ha van háziorvosom akkor néha kérjek beutalót vérvételre tőle.


az egy oltári nagy baromság amit egyesek terjesztenek h a nőgyógyász a vérképből állapítja meg a foggátló nevét. a nőgyógyászodnak igaza volt, nyugodtan megbízhatsz benne. ezt amúgy az én nőgyógyászom is megerősítette, h vérvételt nem feltétlen szükséges csináltatni előtte, esetleg csak ha fennáll h a máj nem működik jól, de az hamar feltűnik ha rossz a májad.


a többieknek meg üzenem ne hurrogják le a nőgyógyászt, mert IGAZA VAN!!!!

2010. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Megírtam előtte is, hogy rendben, elnéztem. Májfunkciót néznek ezzel és ezt általában nem is a fog. gátló előtt, hanem közben. Rendben van, ötöst kapok?

Viccet félre téve. Egy percig sem gondoltam, hogy ezzel megnézik, hogy melyik gyógyszer jó. Rosszul fogalmaztam meg, így a rossz kérdésre válaszolt. Most kijavítva megkérdeztem tőle azt, amire kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 23. 19:47
 17/30 anonim ***** válasza:

hát a kommentedben pedig már kerested az új nőgyógyászt aki csinál vérvizsgálatot..:S

akkor mire is vagy tulajdonképpen kíváncsi? amit megakarsz kérdezni a nőgyógyásztól?

2010. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Abban a tudatban éltem eddig, hogy úgymond a vérvizsgálatból tudják meg a nőgyógyászok, hogy milyen hatóanyagú fog. gátlót írhatnak ki az illetőnek. Meg az, hogy ezt minden fog. gátló előtt el kellene végezniük.

De most már okos vagyok és tudom, hogy nem feltétlenül szükséges előtte elvégezni, közben kell, hogy bírja-e a májam.

2010. febr. 23. 19:56
 19/30 anonim ***** válasza:
Egy buta,tudálékos,álokos nő vagy,aki semmilyen jótanácsot nem fogad el,és még időt se szán rá,hogy elgondolkodjon a tanácsokon,pedig itt mindenki jót akart.
2010. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
oké, ezt értem, h akkor abban a hitben éltél, de már nem. de most akkor mit akarsz tőle tulajdonképpen megint megkérdezni?:
2010. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!