Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez egy nőgyógyásztól?

Normális ez egy nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok és Dr. Sápi Tamásnál voltam egy alkalommal. Enyhe polycisztát állapított meg, de megnyugtatott, hogy ez közel sem veszélyes.

Sok jót hallottam róla, szóval a következő eset kicsit meglepett.


Azt mondta, hogy mivel a párommal már lassan 2 éve vagyok együtt, már nem lenne rossz döntés, ha a fogamzásgátló mellett döntenék az óvszer helyett. Én azért fontolóra vettem, nem ugrottam fejest.

Ezért utána néztem minden oldalról a fogamzásgátlók működésének, mellékhatásairól és persze arról is, hogy hogy lehet megállapítani azt, hogy valakinek milyen fajta bogyó "való". És itt olvastam a vérvizsgálatról. Mivel a közeljövőben nem találkozom a doktor úrral, mivel most nincs rá okom, se szükségem, így iwiw-en írtam neki egy üzenetet. A következő volt:

Én: "Jó napot!

Azt szeretném kérdezni, hogy én voltam Önnél és

felajánlotta, hogy felír nekem gyógyszer.

Egy ilyen recept adás előtt végeznek vérvételt vagy

ilyesmit, amivel meg lehet állapítani, hogy nekem milyen

gyógyszer kell?


Köszönöm a válaszát!"


Doktor úr: "Vérvételes vizsgálat nem segít a fogamzásgátló típusának kiválasztásában, ezért elvégzése nem is indokolt."


Majd erre az újabb kérdésemre nem válaszolt:

"És ilyenkor nem áll fenn annak a lehetősége, hogy esetleg túl erős ill. sok mellékhatással jár a gyógyszer?

Vagy ilyenkor addig kell próbálkozni, amíg nem megfelelő a típus?"



Szóval nem értem ezt. Biztos sokan azt mondanák, hogy el kell menni, személyesen megbeszélni, meg hogy ha ezt nem, akkor telefonon. De elvárható, hogy legalább 2 mondatot írjon és el is van felejtve. Szerettem volna megnyugtatni magam. Legközelebb jövőre megyek általános kivizsgálásra.

Sajnos voltam sztk-ban és hát...ha 15 másodpercébe tellett, hogy benyúljon meg ki, akkor sokat mondok. Folyton belevágott a kérdésembe, aztán hívta is a következő nőt.


Mi a véleményetek?


2010. febr. 23. 19:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mért nem válaszolt,de igaza volt abban hogy a vérből nem állapitják meg be fog e jönni a gyógyszer,a vérből csak májfunkciót néznek,és ha külön kéred leiden mutációra tesztelnek. Ha ezek a tesztek megfelelőek,felirja azt,amiért a legtöbb részesedést kap a gyógyszeripartól,gyógyszertártól,vagy amire nem sokan panaszkodnak,ennyi.
2010. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát ezt a mondatom tényleg hülyén fogalmaztam meg, hogy "ez alapján mondják meg a bogyó nevét". Igazából tényleg így értettem. Hogy legalább egy képet kapjon a belső működéseimről. De akkor ezek szerint, akár 5-6 gyógyszert is ki kell próbálnom, amíg a normálist meg nem találom?
2010. febr. 23. 19:16
 3/30 anonim válasza:
39%

Mindenképpen keress egy másik nőgyógyászt...

Az ilyenek nem is tudom miért mennek el orvosnak!

Egyébként kötelezően minden nőgyógyásznak vérvizsgálatot kellene csinálnia, ELVILEG anélkül nem írhatna fel gyógyszert:)

2010. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Akkor ki tud Debrecenben olyan nőgyógyászt, aki jófej, normális és csinál vérvizsgálatot bogyó felírása előtt? :)
2010. febr. 23. 19:18
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Általában nem kell ennyit,elég hasonlóak a mai gyógyszerek,több márka is van ami ugyanaz tulajdonképpen csak más a neve. És nincs is már forgalomban magas hormontartalmú,kivéve triodena (azt hiszem igy irják) és tri regol,ezek eléggé régiek,de van akinek ez kell.
2010. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Amúgy az a vicces, hogy iwiw-en látszik egy kis ikon, hogy az illető elolvasta-e vagy sem az üzenetet. És szinte már azon a napon megjelent az "elolvasva" ikon, mikor elküldtem neki.
2010. febr. 23. 19:20
 7/30 A kérdező kommentje:
Mármint amellett, amelyikre nem válaszolt.
2010. febr. 23. 19:21
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Vérvizsgálat miatt háziorvoshoz is mehetsz, mert abból neked bogyót nem fognak fölírni. Ott csak a májfunkciót nézik, amit fél évenként javasolt nézni fogamzásgátló szedése mellett. Tehát míg nem szeded valóban fölösleges.

Leiden mutációt lehet nézni, de az orvostól nem ezt kérdezted így valószínűleg ezért válaszolt úgy, ahogyan.

Tehát az orvos nem hibázott, nem kell váltanod.

Mellesleg a mai fogamzásgátlóknál már nem áll fenn a veszély, hogy csak 3.-4. alkalomra találod meg a neked megfelelőt. Olyan alacsony hormontartalmúak, hogy max másodikra megtalálod ami neked kell. De erre sem egy vérvizsgálatból fogsz rájönni.

2010. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

19:25-ös vagyok

Egyébként én a félévenkénti májfunkció nézését a háziorvossal szoktam megcsináltatni, csak azért mondtam. A nőgyógyászomhoz 3 hetes várólisták vannak és ilyen téren ő sem tudna többet mondani :)

2010. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még elég béna vagyok ilyen téren. Még nem szedtem gyógyszert, nem tudom, hogy megy az ilyen. Akkor megkérdezem így tőle.
2010. febr. 23. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!