Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti jártok évente méhnyakrákszű...

Ti jártok évente méhnyakrákszűrésre?

Figyelt kérdés

Én eljárok évente 17 éves korom óta, nálunk mindig ment a felvilágosításon, hogy járj el, mert teljesen gyógyítható, ha eljársz évente. Mégis sok barátnőm egyáltalán nem jár, csak ha baj van.

Nem egy kellemes dolog, de az a 1 perc vizsgálat megéri az életet.


2015. febr. 15. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En jártam rendszeresen,mégis méhtestrákom lett,amit a szűrés nem mutat ki(
2015. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én volt, hogy kihagytam egy évet
2015. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze. Családom van, nem engedhetem meg azt a luxust, hogy időben észrevehető betegségbe belehaljak...
2015. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én járok rendszeresen.
2015. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel nekem is családom van és így -számomra legalábbis - természetesen 1 partnerem (a férjem), így elég 1.5-2 évente járnom. (orvosom szerint is!)
2015. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kedves utolsó válaszoló....Nekem is egy partnerem van,a férjem,évente jártam és mégis..:(
2015. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hmmm... nem lehet ez az orvos járatos az onkológiában...Akkor lenne elég, ha mind a ketten HPV negatívak vagytok és a férjed az életben nem lép félre...
2015. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsót végkép nem értem.. szerintem csak kötekedni akar...


Szó se volt arról hogy nem kell járni, hanem elég 1.5-2 évente mennem, ezt mondták és utána néztem az eredeti protokoll szerint is ez a javaslat, csak nálunk a nőgyógyászok kijárták az évenkénti gyakorlatot, ami tekintve az igen korén megkezdett nemi életet és szabadon, gyakran véltogatott partnereket, plussz a 14-16 éves (még fejletlen) szervezet hormonokkal való bombázását, nem is hinném hogy baj. De egy normálisan nevelt lánynak, aki felelősen, felnőtt korban kezdi a nemi életet, elég a másfél, két évente elvégzett szűrés.

A rák kialakulásának ideje kb 5 év, ugyhogy a tisztességgel elvégzett szűrés rendkívűl hatásos lehet.

Ami viszont a méh belsejében van, azt sajnos a bimanuális vizsálat, szemrevételezés és méhnyakrák megelőző szürés nem mutatja ki!

2015. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És azzal a ráktípussal mi a helyzet, ami gyors lefolyású, mert van olyan is! De lám az internet lassan már pótolja az orvosi egyetemet is...

A tisztességes lány mellé meg kell egy tisztességes fiú is, aki nem lépnú félre és nem hozza haza a HPV-t.

2015. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ma voltam szűrésen, a doki talált hámsérülést, 2 hét múlva kiderül, hogy mi az.
2015. febr. 18. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!