Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először nőgyógyásznál - hogy...

Először nőgyógyásznál - hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves vagyok, de még nem voltam soha nőgyógyásznál. Most is csak amiatt kell mennem, mert a munkahely, ahova megyek, elvárja több orvosi papír mellett ezt is.

Magánhoz nincs időm már elmenni, sürgős (utolsó pillanatban derült ki), ugyanakkor az SZTK-stól tartok nagyon.

Le fog cseszni? Hogy kéne készülnöm rá? Nyilván előtte megfürödni meg ilyenek, azt értem.

Régebben azt tanácsolták, sok helyen olvastam, hogy szoknya, de én kövér vagyok, olyat sosem hordok, sőt hosszabb szárú felsőm sincs. Direkt emiatt vegyek?

Ha már bogyót is akarok az alkalom kapcsán íratni, mi kell ahhoz? Mit fog kérdezni hozzá vagy tenni?


2013. ápr. 15. 20:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

Elég felelőtlen vagy, hogy 24 éves létedre egyszer sem voltál nőgyógyásznál. A másik meg az, hogy azt gondolod, hogy gumival sem lehet elkapni semmilyen fertőzést...

Hát elég rosszul tudod! Előbb olvass kicsit a dolgok után, aztán szexelj. Ja, és menj csak el ahhoz a nőgyógyászhoz.

Amúgy meg ha a munkahely miatt nem kellene elmenni, akkor egész életedben nem is mennél?? De a bogyó az nagyon kell...

22/L

2013. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem SZTK-ban is ki lehet fogni jó orvost.

Akihez én járok SZTK-ban rendel,és egy nagyon kedves,udvarias,tapintatos,végtelenül normális ember,ráadásul az asszisztens is egy tündér.Alapvetően én is szégyenlős vagyok,de -a korábbi dokikkal ellentétben-nála nem érzem magam annyira zavarban,mert tényleg normálisan kezeli betegeit,nem úgy,mint valami malacot a vágóhídon (ráadásul nem is azért ilyen,mert leteszed neki az x ezer forintot...).Szóval próbálj érdeklődni ismerősöktől,biztos találsz SZTK-s orvost,aki normális.

Én mindig szoknyában szoktam menni,mert így kevésbé érzem magam meztelennek,de ez csak egy hülye beidegződés (bár ha szégyenlős vagy lehet,hogy segít).Egyébként tényleg nem kell előtte szégyenlősnek lenni,nem úgy néz Téged (meg mást sem),mint nőt,nem figyel arra,hogy narancsbőrös-e a combod,vagy formás-e a feneked,vagy hogy hogy néz ki a nemi szerved, hanem páciensként kezel,és csak mint orvos néz meg.

Ha nem akarod nem kell tudnia,hogy ez az első vizsgálatod,de lehet,hogy jobb,ha szólsz róla,mert akkor el fogja mondani,hogy mi fog történni (legalábbis ha normális).

Ha fogamzásgátlót akarsz íratni,akkor valószínűleg el fog küldeni laborba illetve megkérdezi,hogy van-e valamilyen ismert betegséged,pl. valamilyen keringési zavar,mert bizonyos betegségek esetén nem lehet fogamzásgátlót szedni (nem biztos,hogy ez minden dokinál így zajlik,de az én esetemben így történt).

Egyébként csinál egy általános vizsgálatot illetve valószínűleg vesz kenetet a rákszűrés miatt,de ez nem fájdalmas és kb. 5 percig tart az egész.Jó,kicsit kellemetlen,de nem annyira borzasztó,és tényleg nagyon fontos.

Ha először mész hozzá (akkor is,ha már voltál nőgyógyásznál,de nem nála) megkérdez néhány dolgot,pl. hogy mikor menstruáltál utoljára,rendszeres-e a menzeszed,élsz-e nemi életet,van-e gyógyszerallergiád,szedsz-e valami gyógyszert rendszeresen (ezeket azért kérdezi,mert ha esetleg később lenne valamilyen fertőzésed pl.,amire gyógyszert kéne írnia,akkor fontos,hogy tudja ezeket)stb.

Szerintem a legfontosabb az,hogy olyan dokit keress,aki mind emberi,mind szakmai szempontból jó orvos és akkor hidd el,nem lesz semmi gond,nem lesz olyan szörnyű.

Nagyon nagy butaságot követsz el,ha nem jársz el legalább évente szűrővizsgálatra,akkor is,ha nincs tüneted,mert a legtöbb betegség jól gyógyítható,ha időben észreveszik,de sokszor már túl késő van,mikor tünetet okoz.

A fogorvoshoz sem megyünk szívesen,mégsem várjuk meg,hogy kirohadjanak a fogaink (legalábbis jó esetben),hanem rendszeresen járunk ellenőrzésre...

Sok sikert kívánok Neked és remélem,hogy nem fogod olyan borzasztónak találni a vizsgálatot,mint amennyire féltél tőle. :)

2013. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém női nődokihoz, vagyis gyermek nőgyógyászhoz tízenévesen. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem megyek nőhöz. Egyrészt bunkó volt velem és lekezelő, másrészt olyan durván vizsgált meg, hogy miután eljöttem tőle 2 hétig olyan volt a hasam mintha szándékosan 5-6-szor az asztal sarkának rohantam volna. Másoktól is hallottam, hogy ritka a normális női nődoki. Így inkább megyek férfihoz, és nem foglalkozom azzal, hogy zavarban vagyok, neki az a munkája. Na és? Ha esetleg más okból műtőbe kerül az ember? Ott teljesen meztelenül fekszik az asztalon és sokkal többen veszik körül, nők is, férfiak is, mégis kit érdekel mit gondolnak? A munkájukat végzik.
2013. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Egy pedagógus kolleganőm volt nemrég férfi négyőgyásznál és észre vette hogy felállt neki! el tudjátok képzelni hogy érezte magát??!!

Nyilván soha többé nem megy oda.

Ezt csak azért, hogy ilyen is van, nőnél azt hiszem azért ez nem fordulna elő.

2013. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azért, hogy ilyen is van, nőnél azt hiszem azért ez nem fordulna elő."


Valóban nem, de egy női orvos is lehet leszbikus, aki felizgul a páciensétől vagy lehet perverz. Ez szintén nem nemi hovatartozás kérdése.

És ajánlom figyelmedbe az előtted válaszoló kommentjét.

2013. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
55%-os: Ha azt hiszed, hogy a férfiak azért mennek nőgyógyásznak, mert perverzek és nőket akarnak fogdosni, akkor ajánlom, hogy gondolkodj el azon, hogy mi visz rá egy nőt, hogy más nők nemi szervét vizsgálgassa. Ugye, hogy ennyi erővel a világ ÖSSZES nőgyógyászával kapcsolatban felmerülhetne a gyanú?
2013. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Te 82%-os teljesen elment az eszed????!!

Higgadj már le!


Mi visz rá téged erre a teljesen acsarkodó kifacsart gondolkodású írogatásra?


Foglalkozz a kérdező kérdéseivel és ne gyűlölködj már itt!

2013. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Leírta a véleményét valaki, mint ahogy bárki más is, többek között te is.

Ne vele foglalkozz, hanem a kérdező kérdését válaszold meg ha van véleményed róla, és annyi. Nyugi, nyugi!

2013. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Sem te, sem az 55%-os sem a kérdésre válaszolt, amikor kéretlenül elkezdtétek ajánlgatni a női orvosokat, viszont nagyon sikeresen ültetitek el a rettegést, a kételyt a tapasztalatlan nőkben/lányokban a férfi nőgyógyászokkal szemben, mert azt sugalljátok a (nem kért) tanácsaitokkal, hogy minden férfi nőgyógyász perverz, merevedésük lesz vizsgálat közben, és a nőket zaklatják. Ezzel ti sokkal több és mélyebb károkat okoztok, mint én a saját véleményemmel. Ezt kéne valahol megértenetek, hogy kárt okoztok, mert alaptalan félelmeket ültettek el!
2013. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Túlestem rajta. :) Megmondom, kellemesen csalódtam, olyan kis semmiség volt az egész, még kellemetlennek sem mondanám. Már a váróban is tök nyugodt voltam (volt ott pár ismerős nő, azokkal elbeszélgettünk), a doki nagyon lényegre törő és normális volt, kedvesen viselkedett.

Itthon tudtam meg anyámtól, hogy épp nála születtem. :D


Szóval a jövőben nem fogom hanyagolni, viszont biztosan ragaszkodni fogok ehhez az orvoshoz (SZTK-s).

2013. ápr. 17. 14:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!