Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először nőgyógyásznál - hogy...

Először nőgyógyásznál - hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves vagyok, de még nem voltam soha nőgyógyásznál. Most is csak amiatt kell mennem, mert a munkahely, ahova megyek, elvárja több orvosi papír mellett ezt is.

Magánhoz nincs időm már elmenni, sürgős (utolsó pillanatban derült ki), ugyanakkor az SZTK-stól tartok nagyon.

Le fog cseszni? Hogy kéne készülnöm rá? Nyilván előtte megfürödni meg ilyenek, azt értem.

Régebben azt tanácsolták, sok helyen olvastam, hogy szoknya, de én kövér vagyok, olyat sosem hordok, sőt hosszabb szárú felsőm sincs. Direkt emiatt vegyek?

Ha már bogyót is akarok az alkalom kapcsán íratni, mi kell ahhoz? Mit fog kérdezni hozzá vagy tenni?


2013. ápr. 15. 20:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
A 19. válaszoló egészen másról beszél, hiszen itt nem a szakmai hozzáértésről van szó! nem kellene azt ebbe belekeverni.
2013. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, de értsétek már meg, hogy attól nem lesz könnyebb, hogy női orvoshoz megy. Női orvosok között is vannak érzéketlenek és türelmetlenek.

Ahhoz menjen - nemtől függetlenül - akiről az ismerőseinek, barátainak jó a véleménye.

Attól, hogy ti kifogtatok egy normális női orvost, még nem mindegyik ilyen!

2013. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
El fog küldeni valószínű laborba is szűrést is fog csinálni. Legalábbis ez kellene, hogy az alap legyen, főleg, ha gyógyszert is akarsz íratni. Ha ezeket megcsinálja, akkor majd 1 hónap múlva fog csak fogamzásgátlót felírni, amikor megjött a citológia eredménye is. Legalábbis ez lenne a protokoll.
2013. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

De attól, hogy te kifogtál egy normális férfi orvost sajnos nagyon nem mindegyik olyan!!!! Ez is legalább annyira igaz!

Akkor meg minek keverjük itt bele a nemét az orvosnak a szakmai tudásukba? Na én ezt nem érrtem.

Nőhöz nyilván azért mennek, akik hozzájuk mennek, mert éppen elég stresszes az ottani vizsgálat és nagyon nem szeretnék ezt tetézni még egy férfi elötti nem csak vetkőzéssel, hanem befekvéssel és egy igencsak intim beszélgetéssel is.

Ennyi az egész és semmi több.

2013. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz megértőbb egy orvos, mert nő!!!!!!!!!!

Azért kell idekeverni a szakmai felkészültséget, mert egy jól képzett, jól felkészített nőgyógyásznak tudni kell, hogy egy ilyen vizsgálat minden nő életében stresszhelyzet, legalább annyira kell jó pszichiáternek lenni, mint nőgyógyászati szakorvosnak, hogy megkönnyítse ezt a kényelmetlen szituációt. És ehhez igenis köze van a szakmai felkészültségnek, jól képzettségnek.

2013. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Attól megértőbb mert nő és nem attól mert képzetteb orvos.

A férfi doki ritkán jár nőgyógyászati vizsgálatra, mint páciens, ugye ebben azért egyetértünk, amig egy női doki, azért évente egyszer biztosan!!!

Na pl. ezért lehet megértőbbb. De mivel te NEM akarod ezt megérteni, ezért ne is erőlködjünk.

2013. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki menjen ahhoz, akit jónak talál, kinek nő, kinek férfi a megfelelő, én csak azért szóltam, mert sokunknak eszébe se jut, hogy ma már van elég sok női nőgyógyász is.
2013. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Te pedig nem vagy képes megérteni, hogy attól, mert évente egyszer egy ismerős kollégája asztalára felfekszik, még nem lesz megértőbb a vadidegen betegekkel, akiket futószalagon vizsgál. Hidd el, hogy egy nő sokkal arrogánsabb tud lenni egy másikkal, főleg ha benne nincsenek meg azok a félelmek vagy gátlások, mint másokban.

Mellesleg sohasem értettem, hogy mennyivel könnyebb egy másik nő előtt beterpeszteni, hiszen attól hogy nő még vadidegen számomra.

Semmi kifogásom a női nőgyógyászok ellen, de sohasem leszek hajlandó csak azért női orvoshoz menni, mert az történetesen nő. Mindig a lehetőségeimhez mérten a legjobbat fogom választani és ha az férfi, akkor férfihez megyek, ha nő akkor nőhöz. Többet ér az egészségem, minthogy valamilyen buta, téves és minden logikát mellőző elgondolás igazolása miatt azt kockára tegyem.

2013. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Nem tudok nő nőgyógyászhoz menni, mert közel s távol egy darab nincs, megnéztem. Két megye is jó lenne nekem, egyikben sincs nő. A többi már túl messze esik, így nem is néztem.

Pedig elsősorban nőhöz mennék szívesen. Magánt is találtam olyat férfiba, akit dicsérnek, csakhogy így hirtelen nem fog fogadni, az biztos. Nekem ma vagy holnap kell mennem, különben buktam a munkahelyet.

Egyébként ma odamentem szakrendelésre a kórházba, még 4 óra volt hátra a rendelésből és azt mondták, már nincs betegfelvétel, túl sokan vannak... Nagyon jó volt potyára felkészülni lelkiekben erre a megrázkódtatásra.


16-os:

Nem jártam uszodában 10 éve. Nyilvános vécén sosem ülök a peremre, beborítom papírral. Nem cserélek tampont nyilvános helyen, csak ha előtte kezet mostam alaposan (folyékony szappannal), és utána csak zsepivel fogom meg a kilincset, míg bemegyek a cserére.

Sosem nyúlok oda le koszos kézzel, ilyen szempontból nagyon alapos vagyok. Ha nincsenek meg az adott körülmények a cseréhez, akkor inkább bele sem kezdek, nagyon félek a fertőzésektől.

2013. ápr. 16. 13:34
 30/41 anonim ***** válasza:

anyukám szerint a férfi nőgyógy a jobb, mert ők nem érzik azt, amit mi nők, ezért kíméletesebbek és nem gondolják hisztinek az aggályainkat

mondjuk én mindig pasinál voltam, egyszer nőnél, de az tényleg rendes volt

ettől függetlenül, én maradok a férfiaknál, több bizalmam van a férfi nőgyógyászokhoz valamiért

2013. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!