Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meg fog neki jönni valaha is?...

Meg fog neki jönni valaha is? Kérlek minél többen írjatok. (Többi lent. )

Figyelt kérdés
12 éves a lányom.Vesebetegséggel született.Az egyik veséje jól működik,de a másik jóval kisebb,alig 18%-os.Már itt lenne lassan szerintem az ideje,hogy megjöjjön neki a menstruációja,de eddig még nem jelentkezett.Én az ilyen dolgokhoz rettenetesen hülye vagyok,így kérdezlek titeket.A vese és a menstruáció összefügg egymással?A veséje miatt meg fog neki jönni valaha is? Nagyon aggódom,mert nagyon szereti a gyerekeket,és 25-26 évesen akar legalább 3 gyereket.Nem akarom elkeseríteni,ha esetleg mégse lehetne neki majd a jövőben babája.Kérlek ne haragudjatok,ha hülyeséget kérdeztem,de sajnos nem értek hozzá.Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 4. 17:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést a kislány tette fel, az anyukája nevében. Legyetek megértőbbek.
2012. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nincs összefüggés. Nekem 14 évesen jött meg. A kislány anyukájának mikor jött meg először? Anyánál és lányánál általában hasonló korban jelentkezik az első menzesz.
2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Éppen ezért aggódom,mert nekem 10 évesen jött meg először.Köszönöm a normális válaszokat!
2012. máj. 5. 06:58
 14/14 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak: a menstruáció 16 éves korig BÁRMIKOR megjöhet! 12 évesen teljesen természetes hogy még nem jött meg. A legtöbb lánynak 13 körül szokott.

A másik, hogy a kiválasztó szervrendszernek (értsd itt vese) SEMMI köze a női hormonrendszerhez, a petefészekhez, méhhez!!! Tehát meg fog jönni neki! A vesebetegek, vesetranszplantáltak is ugyanúgy menstruálnak.

Az öröklődés kérdését orvossal kell megbeszélni, ez a tipus nem szokott öröklődni, csak a policisztás vese(sok apró ciszta van ilyenkor a veseállományban).

Szülésnél sem lesz gond, mert ahogyan korábban is írták, 1 vesével is lehet élni. Természetesen az orvossal konzultálni kell, lehet, hogy több kontroll szükséges, de meg fogják oldani.

Megnyugodhatsz ebből a szempontból!

2012. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!