Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 15:05
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:

Szerintem pl.: az is megalázó amikor valaki elmegy nőgyógyászhoz és rányitnak, ott várakozik a többi páciens a függöny mögött, stb...


Mndjuk én sem értem, hogy képesek sokan férfi nőgyógyászhoz járni, én sose mennék.


Jó persze, tudom orvos, stb... de előbb lett férfi, mint orvos.


Kedves Kérdező, ha megalázónak tartod a vizsgálatot, menj női nőgyógyászhoz.

2011. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
81%

Bocs kedves kérdező, de te normális vagy? Inkább bíznád magad valami GÉPRE, amit bárki összeállíthatott és bármilyen hiba felléphet benne, mint egy (természetesen jó esetben) képzett és gyakorlott szakemberre? Ez olyan, kb agydaganatod lenne, de nem mennél orvoshoz mert az milyen megalázó!

Egyébként, szerinted a nőgyógyászoknak kellemesebb? Jól tudom, mert édesapám is az. Mikor már nyolcszor felhívja egy nap ugyanaz a nő, hogy "de doktor úr akkor biztos rendben van-e minden" meg mikor mindenféle (tisztelet a kivételnek" koszos cigányban kell turkálni, az szerinted kellemes? komolyan, eldobom az agyam! hogy fogsz így szülni ha már egy sima vizsgálattól is ennyi bajod van?

2011. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Kedves 17:02

"Inkább bíznád magad valami GÉPRE, amit bárki összeállíthatott és bármilyen hiba felléphet benne, mint egy (természetesen jó esetben) képzett és gyakorlott szakemberre?"

Akkor miért engeded az UH-t vagy CT-t Röntgent, amit "bárki" összeállított, miért nem elég a jól képzett szakember tapogatása????

2011. szept. 4. 07:38
 44/57 A kérdező kommentje:

kedves Catalina,

én is úgy gondolom, hogy női nőgyógyász az igazi, hiszen ő is érezheti úgyanazt amit én, akár női szemérmesség, skár menstruációs, vagy egyébb fájdalom, gond, hiszen nagy valószínűséggel neki is van, vagy volt. A férfi nőgyógyász ezekről csak tanulhatott és jó esetben próbálja megérteni, együttérezni veled. Semmi sem szól a férfi nőgyógyász mellett, azon kívűl, hogy ők vannak hatalmas többségben (nyilván ennek is számtalan oka lehet..) de vajon miért nincs férfi bába??? Na ez csak mellékes volt...

a férfi nőgyógyász uralom csak nálunk, illetve a volt keleteurópai országokban uralkodó ennyire, nésd meg nyugaton, ahol 50-80 százalékos már a női nőgyógyászok száma.

Érdekes az is , hogy a női nőgyógyászok vajon miért járnak nöi kolleginához és miért nem féfrihez???

2011. szept. 4. 07:48
 45/57 anonim ***** válasza:

"Akkor miért engeded az UH-t vagy CT-t Röntgent, amit "bárki" összeállított, miért nem elég a jól képzett szakember tapogatása????"


Az UH-t is az orvos dugja a hüvelyedbe. A röntgen elé is ember állít be, hogy megfelelő szögből készüljön a felvétel.

És az eredményt is egy ember, egy orvost értékeli ki. Ember nélkül ezek a gépek nem érnének egy jó nagy kalap szart se!!!!

2011. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

10:56

természatesen a kiértékelést orvos csinálná, természetesen bármi bajod van akkor orvoshoz kellene fordulnod, de itt nem erről volt szó, hanem a szűrővizsgálatokról. Arról hogy ne ilyen kevesen menjenek, hanem jóval többen, és hogy a fő oka a szűrővizsgálatokról való távolmaradásnak a szeméremérzet, és bizony a rendkívűl megalázónak érzett nőgyógyászati vizsgálat. Mégegyszer hangsúlyoznám, nem betegségről van szó, hanem szűrővizsgálatról.

apropo: téged édesapád szokott vizsgálgatni? és mit érzel olyankor?

én nem vonom kétségbe, hogy normális vagy-e....mint ahogy te tetted...

2011. szept. 4. 13:45
 47/57 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi köze a vizsgálat folyamatának ahhoz,hogy kevesen járnak szűrésre.Fogorvoshoz sem mennek sokan félévente,pedig ott nem kell terpeszteni,nem járunk bőrgyógyászhoz rendszeresen,pedig abban pláne nincs semmi "megalázó",és egy anyajegyből is hamar megvan a baj.

Egyszerűen ilyenek vagyunk,mi emberek.Csak akkor megyünk orvoshoz,ha már visznek.

2011. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

15:55

igen, lehet, hogy tényleg ilyenek vagyunk, hogy általában csak akkor megyünk, ha baj van, de mi az oka annak hogy olyan nagy kampány van a nőgyógyászati éves szűrés mellett és pl az anyajegy (bőrgyógyászat) mellett nem...

lehet a nőgyógyász lobbi "megdöglesz ha nem mész lagalább évente" kampánya az oka? vagyis a pénz a pénz és megint csak a pénz???

2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

tényleg, 10:56..

téged édesapád vizsgál nőgyógyászatilag?

az milyen érzés?

2011. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Hát biztosan a pénz a fő oka ennek szerintem is, na és persze az évenkénti szűrésre leginkább a fiatal egészséges csajok mennek, ők a legfogékonyabbak erre a kampányra.

Valószinüleg nem a: "mindenféle (tisztelet a kivételnek) koszos cigány" fog odajárni. És igy talán az esztétikai élmény sem marad el.

2011. szept. 6. 12:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!