Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 15:05
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Ne akard megtudni, hogy milyen az igazi megalázás. A nőgyógyászati vizsgálat ettől igen távol van.
2011. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nem bántásból de ha szerinted ez tortúra akkor kívánom h ennél nagyobb bajod sose legyen.

Tortúra az amikor lenyomnak a torkodon éber állapotban egy csövet gyomortükrözéshez. Tortúra az amikor lézersebészeten a lábadat műtik és teleszúrják a talpad injekcióval (és én ezt úgy mondom h 2 éven keresztül 2 havonta csinálták ezt velem 8 éves koromtól). Tortúra az mikor szintén csövet dugnak fel végbéltükrözéshez (és vannak elegen akiknek ezt évenként muszáj). Tortúra az mikor vesetükrözést végeznek. Tortúra az ha valakitől csontvelőt vesznek. És még ezernyi gondot sorolhatnék.

A nőgyógyászati vizsgálat nem szexuális zaklatás. Pár percnél sem tart tovább, és semmi felzaklató nincs benne. Ez egy orvosi vizsgálat. Azért van h ha bajod van ne halj bele mert nem vették észre. Ha lelkileg ez ennyire megvisel akkor pszichológus, mert ezen felül kell emelkedni. Igen lehetne jobb módszer, de nincs és ez elenyésző kellemetlenség, főleg ahhoz képest ami lehetne belőle ha nem veszik észre. Én havonta is kibírnám ha ezzel bebiztosítom h nem lesz bajom soha. Sajnos még így sem biztosíték, de legalább az esélyt megadom magamnak h ha baj van akkor időben kiderüljön.


24N

2011. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Szerintetek miért megy csak a nőknek kb 40 százaléka szűrő vizsgálatra? Szerintem pontosan a kérdésban megfogalmazottak miatt.


És miért nem megyünk évente vastagbél tükrözésre, gyomor, nyelőcső, gége stb tükrözésre, vizsgálatra, csak pont a pont a nőgyógyászati rákszűrésre (pedig nem ez áll az élen a megbetegedések között)?


Nehogy valaki azt feltételezze, hogy le akarok bárkit is beszélni a rendszeres szűrésről, csak keresem a módját, hogy lehetne elviselhetőbbé tenni sokak számára, akiknek bizony ez "tortúra".

2011. szept. 1. 07:37
 24/57 anonim ***** válasza:
Ezek szerint csak a nők 40 százaléka tudja, hogy a nőgyógyászati vizsgálat az ő érdekükben van, és ők nem gondolják megalázásnak. Mert nem is az!!!
2011. szept. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

azért van valami abban amit kérdezel..


szerintem a fő oka a pénz,

nem összemérhető egy manuális vizsgálat és/vagy egy eszközigényes talán jövőbeli kevésbé ciki vizsgálat.


addig meg adva van a lehetőség női orvost keresni,

ami azért mégis talán kevésbé kellemetlen.

2011. szept. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

7:08

és a 60 százalék?

talán lehetne segiteni rajtuk is?

2011. szept. 1. 07:58
 27/57 anonim ***** válasza:
91%

Tehát szerinted a gyomortükrözés, végbéltükrözés stb. nem olyan kellemetlen dolog mert nem hívják fel minden évben rá a figyelmet. Pont azért nem teszik ,,kötelezővé", mert sokkal nagyobb tortúra mint egy nőgyógyászati vizsgálat.

Miért nem megy el minden nő? Ugyan azért amiért az emberek többsége fogászati szűrésre sem megy ,,mert amíg nem fáj annyira h leesek a székről addig nincs baj". És ezt kéne végre megértetni az emberekkel h ez MARHÁRA NEM ÍGY VAN.


Legyen más mód? Biztos lesz majd, ha feltalálnak olyan módszert h egy szervedet hozzányúlás nélkül meg tudják vizsgálni. De jelenleg NEM LEHET más módon megnézni van e bajod csak ha MEGNÉZIK és kenetet vesznek onnan.


Szerintem neked valamiért csak az zavaró h egy férfi megnéz. Mert h maga az eljárás egyáltalán nem fáj és nem tart tovább 2 percnél az biztos. Ezt egy nőnek se magyarázd aki már volt vizsgálaton. És ha már a statisztikákat hozod fel: a nőket érintő rosszindulatú daganatok közt a méhnyakrák a 3. leggyakoribb. Évente 600 nő hal meg emiatt Magyarországon. És akkor ebbe nincs benne a petefészekrák, ciszták, méhszájsebek stb. adatai. Igenis fel kell hívni rá a figyelmet és ezt a drámázást meg abbahagyni.


Egy családtagom már meghalt méhnyakrákban. Hosszan tartó, fájdalmas, szenvedéssel teli betegség. Sajnos nem szeretett szűrésre járni a családtagom. Sajnos azok közél tartozott akinél nem is tudták észrevenni időbe. Ebből következően senki se akarja nekem megmagyarázni h nem éri meg 2 perc kis kellemetlenség, ha ezzel bebiztosítod h veled ne történjen ilyesmi.


22N

2011. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

9:22

"Tehát szerinted a gyomortükrözés, végbéltükrözés stb. nem olyan kellemetlen dolog mert nem hívják fel minden évben rá a figyelmet"


Hol állitottam én ezt?!!


Nekem egyik barátnőm vastagbélrák, a másik ismerős májrák áldozata lett..-nőgyógyászati szűrővizsgélatra mindketten jártak-.

A májrákot nem tudom, de a vastagbél megelőzhető lett volna évenkénti (félévenkénti?) szűréssel.(?)

2011. szept. 1. 10:48
 29/57 anonim ***** válasza:
A szűrés nem megelőzés. Az arra jó, h időben felfedezd a már kialakult, vagy kialakulóban lévő betegséget. A megelőzés azt jelenti, h úgy élsz, h ki se alakuljon a betegség!
2011. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Természetesen a korai felismerésre gondoltam...
2011. szept. 1. 11:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!