Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 15:05
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

Miert tettel fel egy kerdest 2-szer? Eleg 1-szer is feltenni, aki akar ugy is valaszol...!


Egyebkent valoban eleg "megalazo", vagyis inkabb ciki, mert mi nok akaratunk ellenere ilyen szegyellosek vagyunk!

Ja es muszaly menni, ha megalazonak latod, ha nem, a te egeszsegedrol (esetleg a babad egeszsegerol) van szo, ha nem mesz magadnak csinalsz vele rosszat...!

Tehat ez van, ha tetszik...ha nem...!

2011. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!

Szerintem pont a fiatal lányokat nem kellen félteni. 12 évesen már szétdobják a lábukat. Aki meg van olyan intelligens, hogy ne ezt tegye, az meg tudja, hogy ez egy vizsgálat, és nem hisztizik.

2011. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Na nemar, akkor megis, hogy lehet ezt maaskepp megoldani? Talan gepeket tesznek oda, hogy megvizsgaljon? Ez eleg hihetetlenul hazngzik! Azert nem ennyire fejlett ez a vilag!

15:39 voltam.

2011. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom elképzelni,hogy egy mikrogép vegyen a rákszűréshez kenetet,vagy egy mikrogép nyomkodja meg a méhemet,hogy van-e baba,vagy nincs,vagy egy mikrogép vizsgálja meg a méhszájamat,hogy mennyire rövidült,vagy nyílt meg.Vannak dolgok,aminél nem lehet a manuális vizsgálatot gépekkel helyettesíteni.
2011. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
89%

Véleményem szerint egy lelkileg egészséges ember ezt nem érzi megalázónak. Mert semmi megalázó nincs benne, hiszen az egészségedet mész ellenőriztetni/helyreállítani és az orvos ezért van ott, ezért nyúl hozzád.

Engem sosem zavart, pedig nem vagyok egy olyan "bárkinek szétteszem a lábam" típus. Ennek ellenére, egyáltalán nem hoz zavarba sem a meztelenség, sem bármilyen orvosi vizsgálat.


Amúgy meg a technika még valszeg nem tart ott, h ki lehessen vele váltani az ilyen vizsgálatokat.

2011. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
90%

Van ilyen "gép", hüvelyi ultrahangnak hívják, a nőgyógyász dugja beléd, egy henger alakú tárgyat. A monitoron pedig nézi, mi van belül.

Ez mennyivel jobb, mint a hagyományos vizsgálat?


Lényeg a lényeg, kérdező: a nők nagy része tudomásul veszi, hogy ez a női léttel jár. Elég éretlen gondolkodásra vall, amit összehordasz a duplán feltett kérdésedben.

2011. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem megalázás...ez a szükséges rossz azért,hogy elkerüld a rosszabbat..ilyen alapon minden orvosi vizsgálat megalázó..fogorvos a szádban turkál, tüdőszűrűn,röntgenen is le kell vetkőznöd és még sorolhatnám..én tartottam a nőgyógyászoktól,de a nyár elején betegség miatt el kellett mennem (hozzáteszem,hogy még szűz vagyok) de mégse háborogtam..az orvos szerencsére rendes volt..
2011. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Nőgyógyászhoz járni nem kötelező...Ha a "szégyenlősség" neked fontosabb az egészségednél, hát lelked rajta...Aztán ha kezeletlen petefészek ciszták,vérzési rendellenességek,fogamzási nehézségek, vagy ne adj' Isten méhnyakrák keseríti (netán rövidíti) majd meg egyszer az életedet, akkor is gondolj arra,amit leírtál...


"Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szívünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...": Szerintem józan paraszti ésszel belátható, hogy az általad említett szervek a szervezeten belül,más szövetekkel körülvéve találhatóak, nem nyitottak a külvilág felé...Ezért nem fűrészelik szét a szegycsontodat valahányszor megvizsgálják pl. a szívedet...Logikus, hogy mivel a belső női nemi szervek elérhetőek egy természetes testnyíláson keresztül, így onnan vizsgálják őket...Prosztatát is végbélen keresztül vizsgálnak...Gyomrot is a szádon keresztül tükröznek...Mellesleg végeznek kismedencei ultrahang vizsgálatot, viszont a petefészkek állapotát például csak hüvelyi ultrahanggal lehet normálisan felmérni.


A nőgyógyász ORVOS,úgy is kell rá tekinteni, ahogyan ő is csupán páciensként kezel minket.

2011. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
90%
Inkább szeretnéd, hogy valami robot turkáljon benned?
2011. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

Te ugye még sosem voltál nőgyógyászati vizsgálaton?

Mert az írásodból nagyon úgy tűnik.

Szerinted ha lenne gép, ami megvizsgál, akkor azt nem ugyanúgy egy EMBERNEK kellene kezelnie? Mikor az erekbe, szívekbe pici gépeket tesznek, azt nem az orvos csinálj?

Nem is értem mit vársz....


Az első vizsgálat előtt én is nagyon be voltam szarva. De aztán rájöttem, hogy baromira felesleges a para. Azóta látott már pár nőgyógyász, de sosem éreztem magam megalázva. Pont olyan, mint mikor a házidoki belenéz a számba vagy meghallgatja a tüdőm.


De ahogy már mondták: Nem kötelező. Nem kényszerít á senki. Ha nem akarsz, akkor ne menj. Csak aztán ne írj, ha vmi bajod lesz.

2011. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!