Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 15:05
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
Amúgy a szűrővizsgálatokhoz annyit fűznék hozzá, h én nem igazán járok rájuk. Egyrészt úgy érzem, h eléggé kézben tartom az életem és ismerem a testem működését, jelzéseit. (Ha gond van, akkor persze irány a doki, de amúgy a közelükbe sem megyek, úgyis mindig csak elzavarnak, sajnos még betegen is.) Másrészt vállalom az esetleges kockázatot. Nem a vizsgálatok kellemetlensége miatt nem járok... egyszerűen eszembe sem jut és nem is aggódok azon, h bajom lesz. Ha meg valóban beteg leszek, hát az is benne van a pakliban és senkire nem fogok érte haragudni - magamra sem.
2011. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

*Szerintetek miért megy csak a nőknek kb 40 százaléka szűrő vizsgálatra?


Tudatlanságból. (8 általánossal gőzöd nincs róla, mi az a méhnyakrák, de nem is érdekel.)

Felelőtlenségből. (Pl. "ismerem a testem jelzéseit" - igen, csak mire a tested jelez, már áttétes rákod van. Ez bizonyos fokú tudatlanság is.)

Mert napi 10 órát dolgozol a munkahelyeden, ahonnan nem engednek el, csak ha félig már halott vagy, munkaidő után meg már nincs rendelés, vagy ha van is, vár a bevásárlás, a főzés, a gyerek. - Ez a felelőtlenség egyik fajtája: a munkahelyeden csak addig kellesz, míg egészséges vagy, és a gyerknek is egészséges szülőre lenne szüksége.

Azért, mert szexuális zaklatásnak éli meg az orvosi vizsgálatot - de higgy nekem, ők vannak kisebbségben, és nekik elsősorban pszichológusra lenne szükségük, nem gépekre.


Csak egy kérdés: ha szülnöd, mi lesz veled?

2011. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Miért nem törölték már ki az egyik kérdést? Miért lehet fent duplán?
2011. szept. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:

Csak érdekelne, h miért felelőtlenség az ha vki úgy dönt, h nem jár szűrővizsgálatra és vállalja a betegség kockázatát és azt, h esetleg belehalhat? Amíg nincs gyerekem, addig senkit nem hagyok magam után, aki ne tudna gondoskodni magáról... én spec így gondolom egész komoly tudással a birtokomban.


Annak, h ki miért nem jár szűrővizsgálatra rengeteg oka lehet. De igazából senkinek semmi köze hozzá szerintem. Előbb egészségesebben kellene élni, akkor valóban nem sok oka lenne az embereknek szűrővizsgálatokra járni. Addig meg hiába a felhajtás, egyik betegség követi a másikat, az orvosok meg toldozgatnak-foltozgatnak mindenkit, amíg bírják.

2011. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
81%

Előzőnek: igen felelőtlenség. De igazad van ehhez nekünk semmi közünk. Te életed te döntesz. Akiket érinteni fog ha bajod lesz az a családod, de gondolom ezt te is tudod.


És élhetsz te akármilyen egészségesen rák bármikor bárkinél kialakulhat. Ezt nem oldja meg a napi vitaminadag meg a testmozgás. És ha ezzel vki tisztába van akkor minek kockáztatni az életed? Nem minden betegséget lehet kiszúrni, ha vastagbélrák pl akkor ahhoz tükrözés kell, amit nem rendel el csak úgy az orvos csak ha komoly indok van rá. Ennek ellentétében a nőgyógyászati szűrés bármikor bárkinek elérhető, és pár perc alatt megvan. Nyugodtan el lehet mondani h talán ez az egyetlen rákszűrés ami tortúra nélkül elviselhető. Éppen ezért nyugodtan meg lehet csinálni anélkül h bárki odacibálna a rendelő elé h márpedig csináld meg. Aki nem teszi azt vagy valami trauma érte amitől viszolyog tőle, vagy nem elég érett h elfogadja: ,,igen az orvosnak az a dolga h megvizsgáljon, és a vizsgálat után már nem kapok nyalókát".

2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
ezt a nyalókát érti valaki????
2011. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

11:54 ha statisztikákat olvasol, akkor látható belőle, hogy bizony sokan paráznak szemérmességből a férfi nőgyógyászoktól, de még a nőitől is...

Nem kellene legyalázni őket, pszihológushoz küldeni rögtön..


de ez nem jelenti azt, hogy nem mennek egyáltalán orvoshoz.


és nyilván szülni is el fognak menni az orvoshoz és nem otthon fogják egyedül világra hozni gyermekeiket.

2011. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

15:10-es, én azt kérdeztem, h >miért< felelőtlenség (ha az ember felelőssége teljes tudatában dönt így)? Szűk családi körömben pl édesapám rákos volt, meggyógyult, de azóta sem járt orvosnál. És én nem tartom felelőtlennek emiatt, hanem tiszteletben tartom a döntését.


Az egyértelmű, h különbözik a halálhoz való hozzáállásunk, meg még sok más is... Az emberi test egy jól működő rendszer, ami bizony öngyógyító (lenne), de csak akkor ha megfelelő módon használjuk és látjuk el. Sajnos a manapság folytatott életmóddal viszont csak tönkretesszük. És így persze, h szükség van szűrővizsgálatokra... ám azokkal sem lehet mindenkit megmenteni.

2011. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

nagyjából egyetértek veled 20:57, de azért az időnkénti szűrővizsgálatot egy fontos lehetőségnek tartom, amivel lehet élni.

De...

Azért azt is furcsának tartom, hogy a nő lassan a betegség és fertőzés szinonimájaként értelmezhető, ami állandóan kezelendő, ellenőrizendő.

Lehet, hogy ez a szabados életet élőkre áll is, de a "normális" nőkre, kétlem.

Úgy érzem, ez inkább a nőgyógyász lobbi érdeke:

"ha nem mész évente, félévente nődokihoz, akkor megdöglesz" (pénztárcád ne hagyd otthon..) és erről nem fognak lemondani, abban biztos lehetsz.

2011. szept. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Ja még annyi,hogy - ezt egy nőgyógyász mondta - pl. a mell önvizsgálatát nálad jobban senki sem tudja elvégezni. Ahogy egyre többet vizsgálod otthon, úgy ismered meg a legjobban és azonnal észreveszed a legkisebb változást is (ekkor irány az orvos). Mire az éves szűrésen a doki észrevenné, addigra a csomó bizony már legalább 1 cm-es, mert az alattit nem vehetik észre. Te igen, mert te ismered a sajátodat. Úgyhogy te lehetsz illetve vagy a legjobb őre magadnak.
2011. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!