Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstuálok már?

Miért nem menstuálok már?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves vagyok, és nem menstruálok ... Körülbelül 3éve fehérfolyás, és néha elég sok. De már 1éve van olyan is, hogy nem sok vér, hanem 1-2 pötty van a bugyimon, és utána megint semmi. !! és ez 1-2 havonta van. általában. Már borotválkozom, mindenhol! körülbelül 1 éve! vagy másfél..... és a Mellem is elkezdett már nőni, másfél éve. körülbelül ... Szerintem már itt van az ideje. Nőgyógyásztól rettegek! Orvostól meg szégyenlős vagyok, mert mégis ismer engem és hogy mit mondhat. Vagy ez természetes?? Mikorra várhatom már a NOMRÁLIS menstruációmat, körülbelül szerintetek? Ezek alapján? Kicsit kétségbe vagyok esve.... Vagy esetleg erre van valamilyen gyógyszer?! Köszönöm a válaszokat!Puszi!
2011. júl. 25. 15:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Márpedig nemnormális, 16 évesen kénytelen kelletlen orvoshoz kell menned, bár jobb lenne minél előbb, hátha nagyobb bajod van :S
2011. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 sine.lacrimna ***** válasza:
Nekem a szülés után lett csak rendszeres. 34 évesen szültem.
2011. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Miért akarod ennyire sürgetni?? Hiszen egy életen át fogsz majd kínlódni vele..Majd eljön az ideje hogy elkezdj menstruálni..addig örülj amíg nincs ilyen gondod..Egyébként normális,hogy 15 évesen még nincs meg..Sokan vannak akiknek 16-17 évesen jön meg először..

Ne aggódj te is fogsz ha eljön az ideje

2011. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

15 évesen ez még normális.


Ha 16 évesen sem jön meg, akkor érdemes orvoshoz fordulni, akkor megvizsgálnak (pl. ultrahanggal megnézik, vannak-e petesejtek) és eldöntik, kell-e gyógyszer.

2011. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Az közre játszhat, hogy 168 cm vagyok, és 44,1 jobb esetben 45,6 kg vagyok?! :// nem tudok hízni.:'( De az orvos mit mondhat ilyen esetben?:S Van errre gyógyszer?!:/
2011. júl. 25. 15:07
 6/31 anonim ***** válasza:
54%
elsőnek..Miért ne lenne normális.A húgomnak 17 évesen jött meg először,és egészséges.Azóta már van két egészséges babája is..
2011. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ugye mindenképpen megfog jönni, és a későbbiekben lehetmajd gyerekem is?:// Ajj most úgy félek.:(
2011. júl. 25. 15:08
 8/31 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már most kivizsgáltatnám magam, mert lehet, hogy természetes ez nálad, de mi van, ha nem.

Ha netán valamilyen probléma van, akkor az már most is ki fog derülni pár vizsgálat után.

Jobb előbb kezelésbe venni, mint később.

2011. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Értettem.:( De most hogy álljak a doki elé, mit mondjak neki?
2011. júl. 25. 15:11
 10/31 anonim ***** válasza:

Én is voltam vizsgálaton, mert megjött, de utána vagy egy évig nem. Semmi extra vizsgálat nem volt, vérvételre kellett mennem, hogy a hormonszinteket ellenőrizék, az rendben volt, aztán ultrahanggal megnézték, vannak-e petesejtek. Ott is minden rendben volt. Hazaküldtek, hogy semmi baj, várjak türelmesen, mert felesleges lenne hormonkezelést adni, ha amúgy minden OK.

Szóval a dokiktól se kell félni, mert engem pl. nőgyógyászhoz el se küldtek ezzel.

2011. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!