Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért tanitja egy anya a...

Mért tanitja egy anya a lányának azt hogy intim részen csak vizzel kell mosni? Sima vizzel mert öntisztulo. Ha meg igy van minek van tusfürdő meg intimmoso? és aki eddig igy mosta csak vizzel 25 évig mért nincs baja?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 13:13
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan termékek javarészt szíros, olajos cuccok, amiktől sikamlósabb lesz a hajad. Nem mondom, hogy mindegyik sz*r, de majdnem.

Elárulom, hogy ha megfelelően étkezel, egészségesen, kiegyensúlyozottan, akkor az ilyenek, hogy nem elég fényes/lágy/stb a hajad, maguktól megoldódnak. És szintén spóroltál... :)

2011. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a haj szerkezete öröklött tényező is. Tehát, hogy ha genetikailag vékonyabb szálú kenheted amivel akarod nem lesz vastagabb.

Ami a legdurvább, hogy a haj is öntisztító, semmilyen samponra nem lenne szükség a tisztán tartásához, sőt a zsírosodását is a túl gyakori samponhasználat okozza. Tudom, mert miután láttam a tv-ben kipróbáltuk és tényleg működik. Csak az a legnagyobb baj, hogy az első fél év, amíg a fejbőröd visszaszokik a természetes mennyiségű zsírtermelésre nagyon gáz, tehát élethelyzettől függ mennyire megvalósítható.

2011. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha már baj van akkor jo az intim lemoso estleg besegít visszaállitani a florát,de a nogyogyászok nagy része is a tiszta vizet javasolja.
2011. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Az intim lemosó nem tudja visszaállítani a flórát. Segít megtartani, de ha felborult az egyensúly, nem tudja visszaállítani. Sajnos tapasztalat.
2011. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok, mindig csak babaszappant használtam.Semmi szir-szar, ilyen-olyan pancsokat.
2011. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
az az érdekes, hogy nekem anno (vagy 10 évvel ezelőtt) pont a nőgyógyász ajánlotta az intim mosakodót....
2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
60%

Uramisten!

Kívül teljesen mindegy, hogy mivel mosod, moshatod akár sósavval is, ha neked az jó. Na jó, azzal nem. De szappannal, tusfürdővel, akármivel kívül! Teljesen mindegy, olyan mint a tested többi bőrfelülete.

A különbség az, hogy közel van a hüvely, ami valóban öntisztuló, és nem kell neki plusz mosószer ahhoz, hogy tisztán tudja magát tartani. Sőt, ha netalántán belekerül valami szappan, tusfürdő, az érzékenyebb fajtáknak felborulhat ez a természetes öntisztuló rendszere, aminek következtében nagyobb lenne a veszélye annak, hogy elkap valami gombát, fertőzést. És ezt az öntisztuló-rendszert nehéz lehet visszaállítani a normál kerékvágásba.

Ház ezért tanácsolja nagyon sok anyuka, hogy ott lent ha lehet, ne használjunk semmit, mert fennáll ennek a veszélye. De szerény véleményem szerint annyi tusfürdőtől, amennyi oda kell esetleg borotválkozás közben, vagy amúgy is, annyitól senkinek nem lesz semmi baja.

21/L

2011. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 21/L neked még nem volt bajod, de hidd el, hogy vannak olyan érzékeny emberek. Pl én. Egy évben kb 5-6 hüvelygombám van, mind mosószertől (a bugyin, ugye), vagy gyógyszertől, mielőtt leálltam vele, azelőtt a fürdőcuccoktól is volt. Elég sokszor megyek nőgyógyászhoz is, és rengeteg hasonló nővel találkoztam már. Gyakorlatilag minden alkalommal összeismerkedem valakivel a váróban, aki mélyen egyetért :) Sajnos elég nagy csapás ez. Jó, én extrém eset vagyok, nyilván ez ritka, de sajnos a tusfürők, egyes szappanok, stb elég agresszív anyagokat tartalmaznak és sokaknak okoznak gondot.
2011. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a 21:03-as válaszolóval.. Sajnos hozzá hasonlóan vagyok én is nagyon érzékeny, és nekem sem mindegy, hogy milyen tusfürdővel tusolok, főleg, hogy ebből mennyi jut az intim területekre... de ugyanúgy egy illatosabb öblítő miatt jártam a nődokinál, aki megerősítette, hogy attól lehet bajom, mert a bugyim vonalában voltam irritált, plusz a gombásodás belül.. pedig csak a bugyin keresztül érintkezett a bőröm az öblítővel. :P Persze máshol nem kezdte ki a bőröm az öblítő amúgy. Se melltartónál, se felsők vagy nadrágon keresztül..

Szóval azért nem olyan mindegy, hogy mit és mennyit kensz az érzékenyebb területekre!! Azaz lehet sokaknál mindegy, de vannak, akiknél nem.

2011. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
A kisajkakon belül én sem szoktam szappanozni, de a nagyajkaknál igen. Az a lényeg, hogy a hüvelyt nem szabad mosni, mert öntisztuló.
2012. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!