Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan küzdjem le a nőgyógyász...

Hogyan küzdjem le a nőgyógyászati vizsgalattól való félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kedden kell mennem a nőgyógyászatra mert hüvelygyulladásom,fertőzésem van. Voltam már máskor is de egyszerűen mindig annyira rettegek főleg most hogy fájdalmaim vannak. Hogyan küzdjem ezt le? Már ott tartok hogy lemondom az időpontot. De ugye panaszaim vannak. Mindig ha mennem kell olyan ideges vagyok hogy alig tudnak megvizsgálni mert feszítem magam és remeg a combom. Minden alkalommal fáj ha vizsgálnak. Mit tegyek? Tudom hogy muszáj most elmennem de nagyon félek,nem tudom összeszedni magam. Már ma elkezdődött a gyomorideg,hasmenés miatta. 30 éves vagyok.

jún. 9. 15:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
36%
Melyik orszag?
jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
48%

Én azt nem értem, hogy a fájdalmat emeled ki, amikor pl. egy fogászati kezelés sem éppen wellness még annak sem, aki jól bírja. Mitől félsz konkrétan? Zavarban vagy inkább?

„Így is erőltetni fogja az egészet?”

Nem erőlteti az egészet, hanem ahhoz, hogy meg tudja állapítani, mi a bajod, meg is kell vizsgálnia, nem elég az elmondásod.

Nem tudok igazán megváltót mondani, de tudatosítsd magadban, hogy most hüvelypanaszaid vannak, nőgyógyászhoz kell menni, rövid vizsgálat lesz, pont. Nekem nincs nőgyógyász-parám, de amikor vizsgálni kezdene a doki, becsukom a szemem, hogy ne lássak semmilyen eszközt vagy mintavételi cuccot, és próbálok kellemes dolgokra gondolni, hogy el tudjak lazulni mind hüvelyileg, mind egyébként is.


Egyszer voltam nődokinál, semmi panaszom nem volt rá. Bocs, de sztereotip a gondolkodásod, és előre kattogsz hülyeségeken. Emberfüggő, és nem a nemétől függ, hogy egy doki normális-e, vagy sem.

jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Hollandia
jún. 9. 17:09
 14/40 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ahogy meglátom azt a vizsgáló széket meg azt a kacsát teljesen leblokkolok. Totál elönt a stressz. Annyira sem vagyok képes hogy rendesen szétrakjam a lábam mert tiszta ideg vagyok ettől. Otthon is mindig rám szoktak szólni hogy jobban rakjam szét a lábam. Szégyenlős nem vagyok. Addig bátran eljutok hogy levetkőzök és elsétálok a vizsgáló asztalig. Aztán onnantól totál remegés,has feszülés. Hiába próbálok másra gondolni közben. Itt Hollandiában meg először megyek és azt sem tudom mire számítsak kedden. Nagyon félek.
jún. 9. 17:14
 15/40 anonim ***** válasza:
39%
Ok. Hollandiában élek, itt nyugodtan választhatsz másik klinikát/orvost ha nem érzed kényelmesnek az ajanlottat. Mondjuk huvelyfertozes miatt eleve nem kapsz nőgyógyászhoz beutalot, a háziorvosod vizsgál meg...
jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
18%
Pont tegnap volt a nőgyógyászos pervers legújabb kérdése, csak arra nem kapott jó sztorikat :D Majd most itt
jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
z*
jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
De a közeli klinikára még tovább kellett volna várnom. Így is egy hónapja várok. A háziorvos nem tud megvizsgálni mert ő citologiát akart csinálni de azon márciusban voltam Magyarországon. És annyira fájt hogy abba hagyta a vizsgálatot és adott egy beutalót Amszterdamba. Irhatok privatot?
jún. 9. 18:54
 19/40 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász azért kell mert fel van már szállva a fertőzés a kismedencére. Márciusban voltam otthon vizsgálaton. Akkor mondták. De nem múlik el a gyulladás. Ezért kellene itt elmennem.
jún. 9. 18:56
 20/40 anonim ***** válasza:
39%

Sosem válaszolok privát üzenetre.

Pont ugyanúgy zajlik itt egy nőgyógyászati vizsgálat, mint Magyarországon. Semmi különbség, egyedül annyi, hogy itt az átlag orvos magyaraz előtte, közben és utána is. Ha elmondod hogy félsz, mindent meg fog tenni azért, hogy megnyugodj. Érdemes lenne arra gondolnod, hogy az egész vizsgálat nagyon max 10 perc és azért van, hogy segítsenek rajtad.

jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!