Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan küzdjem le a nőgyógyász...

Hogyan küzdjem le a nőgyógyászati vizsgalattól való félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kedden kell mennem a nőgyógyászatra mert hüvelygyulladásom,fertőzésem van. Voltam már máskor is de egyszerűen mindig annyira rettegek főleg most hogy fájdalmaim vannak. Hogyan küzdjem ezt le? Már ott tartok hogy lemondom az időpontot. De ugye panaszaim vannak. Mindig ha mennem kell olyan ideges vagyok hogy alig tudnak megvizsgálni mert feszítem magam és remeg a combom. Minden alkalommal fáj ha vizsgálnak. Mit tegyek? Tudom hogy muszáj most elmennem de nagyon félek,nem tudom összeszedni magam. Már ma elkezdődött a gyomorideg,hasmenés miatta. 30 éves vagyok.

jún. 9. 15:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi, én 33 éves vagyok, és én is mindig izgulok, mikor megyek. Két nőgyógyásznál voltam, az egyiknél szült engem anya, a másik meg ismerős, a gyerekével tejtestvérek vagyunk. Szóval két teljesen ismerős férfi nőgyógyászhoz járok, mégis félek és izgulok. Ez van. Ez egy kiszolgáltatott helyzet.
jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
50%
Én minden orvosi vizsgálat, kezelés előtt ideges vagyok, hiába tisztálkodom előtte, mire oda érek, mintha sosem mosakodtam volna, gyomorideg, remegés, minden bajom van.
jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
56%
Kérj a háziorvosodtól nyugtatót.
jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Én példaul fogorvoshoz meg máshova simán elmegyek de ez a nőgyógyászat ez egy rettegés minden alkalommal. Mindig mondogatom hogy oké most összeszedem magam,és odáig eljutok nyugodtan hogy felfekszem oda és onnantól kezdődik a remegés, görcsös feszülés.
jún. 9. 15:37
 5/40 A kérdező kommentje:
Gyerekem is azért nincs mert mindentől rettegek ami nőgyógyászat. Szülni sem merek.
jún. 9. 15:38
 6/40 A kérdező kommentje:
De ha hüvelygyulladásom van akkor most mit fog velem csinálni? Így is erőltetni fogja az egészet?
jún. 9. 15:39
 7/40 anonim ***** válasza:
69%
Erőltetni nem fog semmit. De ha nem engeded, nem fog megvizsgálni. Esetleg ha nőhöz mennel?
jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a bajom hogy külföldön vagyok és egy olyan klinikára szól a beutaló ahol csak női orvosok vannak. :D Ezért félek annyira mert eddig ilyen helyen még nem voltam. És félek attól hogy egy nő fog megvizsgálni mert mindenhol olyasmit olvastam hogy a női nőgyógyászok sokkal rosszabbak és fájdalmasan vizsgálnak. És ráadásul totál gyulladt mindenem.
jún. 9. 15:56
 9/40 anonim ***** válasza:
64%

Aki lepontozott elmondaná miért tette????


Kerdezo, külföldön általában direkt rá kerdeznek, hogy nő vagy férfi orvost akarsz ha intim vizsgálatról vagy pszichológiai kérdésről van szó.

jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le. Én nem. Nem írtál semmi rosszat. Nem tudom,oda adtak beutalót aztán utána néztem hogy csak nők vannak ott. :(
jún. 9. 16:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!