Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a nőgyógyásztól, nőgyógyászati vizsgálattól való félelmemet?

Figyelt kérdés
Nagyon beszoktam feszülni és szégyenérzet van bennem hogy ennyire "kitárulkozok". Most lenne egy apró problémám nem komoly de elkellene vele mennem orvoshoz, viszont nem tudom leküzdeni ezt a gátlást. Hogyan tudnám jobban kezelni ezt a helyzetet, vagy a vizsgálatot?

2022. nov. 16. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Mi a probléma?
2022. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Esetleg ha nem egyedül mennél, hanem egy barátnőddel?
2022. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem sehogy, ez általános probléma. Arra kell koncentrálni, hogy 5 perc és vége. Előtte meg hallgass zenét, olvass, vagy ne menj egyedül.
2022. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Relax! És tudatosítsd, hogy az egészséged sokkal fontosabb, mint a szemérmességed.
2022. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Sehogy. Terhesség alatt talán hozzászolsz, mert gyakrabban kell járni. Egy új életért az ember még erről is másként gondolkodik.
2022. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Keress egy nő nőgyógyászt talán ez is segít + nyugodtan mond neki hogy feszült szoktál lenni és segít neked kicsit ellazulni. És javasolnám a magán rendelést, ott sokkal kedvesebbek, a környezet is. Odafigyelnek a páciens igényei nem futószalagon megy a rendelés.
2022. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Nekem sehogy. Gyakiri vizsgálat traumatizált. Végül már nás vizsgálat sem ment. 1 éve flashbackem (vizsgálat) van
2022. nov. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
7.ehhez pszichológus kell neked! Abnormális.
2022. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

5 évig tartó pszichoterápiam volt pszichoterapeuta orvossal. 1 évig erre fókuszálva. Gyógyszert is szedek. Ennel többet nem lehet tenni. Nekem a flashbackek miatt majdnem öngyilkossagi kísérletem volt. Halálvágy már nincs. Vallam, hasam, hátam már érinthető. Eddig ez sem ment.

Nekem az újabb és újabb vizsgálatok rontottak ezen. Érintésfobia is rárakódott. Ez oldódott.

Fobiaterápia rontott rajta.

Volt Rogersi, kognitív viseljedésterápia, sématerápia.

2022. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

Ez mindenkinek kellemetlen, de sokkal rosszabb, ha "hagyod elfajulni".


Én nem arra gondolok olyankor, hogy "kitárulkozok", hanem máshogy nem tudnak megvizsgálni.

Kicsit kellemetlen a vizsgálat, de ennyi, agyal a fene azon, hogy szétteszem a lábamat.

2022. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!