Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye nem lehet baj? Nagyon...

Ugye nem lehet baj? Nagyon rettegek. Aki elolvassa, annak hálás leszek

Figyelt kérdés

Szexuális kapcsolatba kerültem egy lánnyal, aki leszbikus, és kiderült, hogy az exe HIV fertőzött lett egy pár évvel ezelőtti férfival való kapcsolatából. A lánnyal 1 évig volt együtt, kb 3 hónapja szakítottak. Én 1,5 hónapja feküdtem le vele először, ami a rettegésnek ad alapot, hogy orális szexnél nekem fel volt sértve belülről a szám. Nem volt vészes, de valamennyire sebnek titulálható. A lány, akivel voltam, kedden megy tesztre és szörnyen kivan. Én pedig remegek az idegtől, mert ha arra a kis sebszerűségre gondolok, ami volt a számban, akkor akár én is elkaphattam. Ezt az egész dolgot 1 hete tudja az egyik barátjától, mert a fertőzött lány arra nem volt képes, hogy tájékoztassa. Már utánaolvastam több helyen ennek a dolognak, írtam egy weborvosnak is, de még nem kaptam választ. Iszonyatosan félek, hogy lesz valami. Mekkora az esélye? És ha én is elmennék tesztet csináltatni, az már kimutatható lenne? 8 hét a minimum, 3 hete voltam vele, mikor ez a száj dolog történt. Én megőrülök, menjek orvoshoz? Vagy várjam meg a keddet, míg megcsinálják rajta a tesztet? És ha kiderül nála, hogy baj van, mi legyen a következő lépés? Nem kérek kioktatást, tudom, hogy elcsesztem. Az a kérdés, az egész életemet csesztem-e el.

26/L


2010. szept. 18. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát szerintem várd meg,amíg ő megcsinálja a tesztet...

Mivel ,amint írtad még nálad nem lenne kimutatható, nem tudsz mást tenni.

Ha kiderül,hogy a lány AIDS-es, akkor vársz és elmész orvoshoz.

Egyébként...annyit hozzáfűznék,hogy ha AIDS-essel vagy együtt nem 100%,hogy te is az leszel,de ez nem bíztatás!! csak vannak ilyen esetek is.

2010. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sztem menj el te is külön dokihoz.
2010. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
vagy várd meg a keddet, ha az jobb neked, hogy addig is parázol.
2010. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Reméljük, nem lesz baj!!!

Ha a lánynak meglett az eredménye és akár pozitív, akár negatív lesz, te mindenképpen csináltass magadnak!

2010. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Istenem, remélem, nem lesz semmi baja. Annyira félek, a tegnapi napot végigbőgtem és még fórumra is írtam, hátha kapok értelmes választ. Fogalmam sincs, hogy mennyi az esélye, hogy 1 éven keresztül megfertőzte volna bárhogyan is a lányt. Legszívesebben már tegnap elmentem volna orvoshoz, de annyira félek a véleményétől, hogy itthon ülök és remegek az idegtől. Azt sem tudom, hova menjek. Kerületi háziorvostól ilyen dologban véleményt kérni milyen?
2010. szept. 18. 16:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Várd meg, amíg Ő megcsináltatja a tesztet! Egyébként, ajánlom a Wikipédia nevű oldalt!

[link]

Megértelek, hogy aggódsz, de fel a fejjel! Mint ahogy azt olvasni is fogod, vannak jó gyógyszerek, ha Isten ne adja gond lenne! Én szurkolok, hogy ne legyen semmi!

2010. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, ha el akarsz menni, akkor a Bőr- és Nemibeteg gondozóba kell menni. Legalábbis Pesten!
2010. szept. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de átolvastam már a Wikit, meg rengeteg ezzel kapcsolatos leírást, de a mi esetünkben az van leírva, hogy kicsi az esély a fertőzésnek, de ha a száj vérzik és úgy kerül sor orálra, akkor baj lehet. Én viszont nem tudom, hogy vérzett-e valamennyire is.
2010. szept. 18. 16:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Várj még 2-4 hetet és utána menj tesztre, de nyugi, kicsi a valószínűsége, hogy fertőzött lettél, ha csak néhányszor voltál "kitéve az expozíciónak" (például, ha valaki HIV-vel fertőzött tűt szúr magába, akkor is csak 0,3%, hogy HIV+ lesz.)

A nagyobb baj akkor van, sok alkalom volt (például 100 alkalomnál már 30% az esély)...


A lány viszont jó eséllyel fertőzött lesz, ha az 1 év alatt már végig HIV+ volt a partnere, és nem használtak gumit (ha férfi volt a "párod" exe). Bár, ha az ex is nő volt, akkor nem biztos, mert a vírus 8x "könnyebben" terjed férfiakról nőkre, mint nőkről férfiakra, de a nőről-nőre terjedés valószínűségét nem ismerem.


Amúgy Mo.-n főleg a meleg, biszexuális és heroinista körökben van jó esély a HIV-vel való találkozásra. De ebben az évtizedben már rengeteg fertőzést okoztak a fekete-afrikai bevándorlók/menekültek is.


Szóval, ha ezt megúszod (mindenképp menj majd tesztre), akkor a fentebb nevezett egyéneket ill. azokat, akik kapcsolatba kerültek/kerülhettek velük, kerüld el (legalábbis szex terén).

2010. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lány, aki fertőzött. Tudom, hogy kevesebb az esélye, mint hetero kapcsolatban, de 1 év alatt, ha egyszer is voltak úgy, hogy a hüvelyváladék vérrel keveredett, akkor már lehet fertőzött és ez borzalmas
2010. szept. 18. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!