Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem hétköznapi hasfájás! Mi...

Nem hétköznapi hasfájás! Mi ez? (Kicsi hosszan írtam le, de remélem valaki elolvassa és megérti. )

Figyelt kérdés

Hasfájós típus vagyok, és azt hiszem úgy 3 éve volt egy eset, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy irdatlanul fáj a hasam. Nyilall, görcsöl, már feküdni nem bírtam, hanem összerogyva álltam. Vettem be görcsoldót, ültem egy órát a wc-n és jól lettem. Másnap elmentünk az orvoshoz, aki nem mondott semmi konkrétat, azt mondta igyak Normaflore-t, biztos az emésztésem egy kicsit meghibbant. Ittam a Normaflore-t, oké, jól lettem. Utána hónapokig nem volt ilyen panaszom, a mensim is fájdalommentes általában. Még ebben az évben bejött egy hüvelyi fertőzés. Gyógyszert, kenőcsöt kaptam rá. Utána jött az éjszakai hasfájás megint, néha 3 havonta, de volt, hogy havonta, de valamikor meg nagyon sokáig nem. (az azóta eltelt 2 évben.) Visszajött a fertőzésem. Megint szedtem rá gyógyszert, elmúlt, visszajött. Mivel még szűz vagyok, a nődoki soha nem vizsgált meg "rendesen". Szóval így ment ez, 3x vagy 4x jött vissza a fertőzés, a hasam időnként fájt, de mindig éjjel (olyankor a görcsoldó->wc jött mindig).

Idén márciusban a hasam már napközben is elkezdett fájni (ált reggel vagy este), de csak pár percig! Eleinte nem vettem róla tudomást, de utána már kb. mindennap fájt és befolyásolta a hétköznapjaimat. Elmentünk orvoshoz ismét. Vérvételre, hasi ultrahangra küldött. Az UH teljesen negatív lett. A vérvétel szerint lisztérzékeny voltam. Örültünk, hogy végre megvan a baj, diétázom majd és rendbejövök. De gyomortükrözésre is el kellett menni, hiszem csak azzal lehet kijelenteni 100-ra a lisztérzékenységet. Az teljesen negatív lett, a vékonybél biopszia is, tehát nem lisztérzékenység.

Az orvos azt mondta talán pszichés. Beletörődtünk ebbe. Nyáron alig fájt, egy alkalom viszont nagyon emlékezetes. Éppen várost néztünk, mikor az egész alsó fertályamba belenyillalt a fájdalom, szúrt a petefészkemnél, de még a derekam is fájt. Leültem, pihentem egy kicsit, külföldön voltunk, nem is tudtunk volan orvoshoz menni. Utána székelési inger jött, elmentem wc-re, jól lettem. Nyáron egyébként még egy hüvelyi fertőzésem volt, valszeg antibiotikum miatt.

Azóta nagyon ritkán fájt a hasam (ez augusztusban volt).

Mostanában viszont megint rendetlenkedik néha!

A hasfájásról: ált. hirtelen jön, nagyon erős nyilaló érzés, néha görcsös, és van, hogy fáj tőle az oldalam is, vagy kisugárzik a hátamba! Majd 10-15 perc múlva elmúlik. Ilyenkor pedig nagy wc-znem kell legtöbbször és jól leszek. A legdurvább egyébként az volt, mikor szabályosan a fenekem is fájt! Mintha belülről oda sugározna a fájdalom.

Ez most a belekkel vagy inkább a női szervekkel (méh, petefészek) lehet összefüggésben? Egyik ismerősünk szerint a méhnyakrák is erős alhasi fájdalommal kezdődik! Egy másik szerint bélbetegség lehet.

Megint el fogunk menni orvoshoz, de félek, hogy megint ugyanúgy leszarja, mint ahogy szokta! Egyből a kórházba menjünk, mikor legközelebb fáj, vagy mi legyen már?!

Kérem segítsetek!

Köszönöm, ha valaki vette a fáradtságot és végigolvasta!

17/L


2010. okt. 15. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress rá a Crohn betegségre aztán ha a tüneteinél magadra ismersz akkor keress fel egy rendes orvost h vizsgáljon ki nem e az lehet a bajod...

én Crohn beteg vagyok és én sem ismertem ezt a betegséget elötte, és régen engem sem vizsgáltak ki rendesen... csak amikor már nagyobb baj volt belőle...

2010. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másik orvoshoz menj, ne ahhoz, akihez eddig jártál.

De előtte próbálj ki valami stresszoldót vagy nyugtatót (gyógyszertárban vagy gyógynövényboltban kérdezd meg az eladót), mert az is lehet, hogy a stressz miatt fáj a hasad.

2010. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első! nagyon hasonlók a tüneteim, mint amik erre a Crohn-betegségre jellemzők! :o

* alhasi fájdalmak (jellemzően jobb oldali)-nekem inkább bal oldal, de jobb is

* fáradtság-igen

* krónikus hasmenés-nem

* hányinger-igen

* hányás-nem

* láz-nem

* magas fehérvérsejtszám-nem tudom

* anémia-nem tudom

* véres, nyákos széklet-igen, néha

* puffadás-igen

* görcsök-igen

* fogyás-nekem egy kicsi hízás!

* étvágytalanság-igen

Akkor lehet, hogy ez az..?!

2010. okt. 15. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress egy JÓ alternatív orvost.
2010. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom,menj el egy magán belgyógyász orvoshoz és egy maszek nőgyógyászhoz is.Azok jobban foglalkoznak a beteggel.Igaz,így költségesebb,de megéri,hogy végre a probléma végére járj.

Én egyébként azt gyanítom,hogy ez ciklus közti fájdalom lehet.Vannak,akik ezt nagyon intenzíven érzékelik.Ha csak eről van szó,akkor az nem probléma,csak kellemetlen.

2010. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vok. mindenesetre csak adtam egy tippet h ez is lehet, de reméljük nem ez. :) am mert az orvosoknak, úgy vettem észre, egyszerűbb ha azt mondják gyomorrontás, vagy a stressztől van, mint h kivizsgáljanak rendesen.

mindenesetre remélem minél elöbb kiderül mi a bajod és rendbe jössz. :)

19/F

2010. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ciklus közti fájdalom, de természetesen nincs kizárva. Nődokihoz is elmegyek, most már úgy látom a belgyógyász mellett.

És mindenkinek köszönöm a válaszát! rendesek vagytok.:)

2010. okt. 16. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!