Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ennyi súly nagyon sok egy 17...

Ennyi súly nagyon sok egy 17 éves lánynak? Hogyan tudnék lefogyni sportolás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziaasztok én vagyok a kérdésben szereplő 17 éves lány.Világ életemben sportoltam már kis pisis korom óta. Röplabdáztam a gimis csapatban és egy felugrás után sikerült egy akkorát és olyan rossz helyzetben esnem hogy térdműtét lett belőle.Apukám vitt be a suliból a kórházba mert nem bírtam felállni sem. Az orvosok megmondták hogy soha többet nem sportolhatok, se röpi se futás semmi. Én még edzések után is sokszor elmentem futni mert annyi energiám volt hogy muszáj volt levezetni. 70-72kg voltam amikor aktívan sportoltam és amióta megtörtént ez a balesetem azóta felszedtem közel 30kg-t szóval most olyan 100-103 kg vagyok :( December óta ennyit híztam. Itthon vagyunk most mert nincs suli és kb azóta csak fekszek az ágyba filmezek stb. Mamihoz párszor elbicikliztem de akkor is iszonyúan fájt a térdem szóval a futás/bicajozás kizárva. Ha be kell hajlítanom nagyon fáj. Kontrollon azt mondták hogy fél évig biztos tart a felépülés de nyilván vigyázni kell rá utána is. Félek tőle hogy még hízni fogok és érzem is magamon hogy hirtelen híztam nagyon sokat ami további problémákhoz vezethet. Apu is sportol rendszeresen viszont anyu is könnyen hízós fajta. Sajnos mindenféle edzés ki van zárva nálam. Voltak emésztési gondjaim mióta ennyit híztam illetve nagy wc-zni is volt hogy 3-4 napig nem tudtam. Érzem hogy a szívem is néha nagyon elkezd verni. Hogy tudnám ezt a súlyt leadni rossz térddel? Mit javasolnátok?Tiszta depis vagyok mióta ez történt :( tényleg nekem a sport volt az életem most meg egy guruló kisgömböc lettem :(

2020. ápr. 26. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez a súly rengeteg. Ez a súly, egy testedző, súlyemelő 180-190 cm magas férfinak nem sok, ha az zömében izom.

És mióta kell a fogyáshoz mozogni? A fogyáshoz önmagában bőven elég az, ha étrendet változtatsz, tehát diétázol, illetve nem kell sportolni. Néha egy kis séta a lábadnak sem árt, illetve ugyanúgy kedvez a fogyáshoz is.

Én úgy fogytam közel 20 kg-ot betegség miatt, diétáznom kellett, hogy semmilyen mozgásformát nem műveltem.

2020. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem az a baj most sem, hogy nem spoetolsz, hanem, hogy sokat eszel!

Állj le a nassolással, igyál csak vízet, egyél kevesebb szénhidrátot több zöldséget.

2020. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Apum szokott hozni ilyen fincsi sonkákat meg salikat hogy ne hizlaljon de én egyszerűen tiszta anyukám vagyok.Ha nem sportolok akkor nagyon gyorsan hízok. Apa tényleg annyira aranyos mert csirkemellet is szokott nekem csinálni amiben ugye kevés a zsír. Viszont apa az az alkat aki ha szalonnán meg kolbászon él akkor is tiszta izom marad.Bátyám ugyanez. Ő 195 cm magas és kb 110kg és full izom. Csak én vagyok ilyen hájas disznó :(
2020. ápr. 26. 18:02
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Roppant sajnálom a helyzetedet. 17 éves vagy, még nagyon sok mindent kell csinálnod, emiatt az utolsó betűig tartsd be a rehabilitációs előírásokat.

2. A hízás oka, hogy amikor abbamaradt az intenzív sportolás, nem lettél átállítva alacsonyabb energiatartalmú diétára. Az a baj a versenyszerűen sportolókkal, hogy hozzászoknak ahhoz, hogy egy hegy kaját esznek. Emiatt kell(!) az összes hivatásos sportolónak, olimpikonnak legalább egy sportot napi szinten végeznie, amikor "leszerel".

Emellett 30 kg nem megy csak úgy fel 4 hónap alatt. Te zabálsz. Egyrészt az agyad-tested régi berögződései miatt, másrészt az unalom miatt, harmadrészt (ez lesz a döntő) a sérülésed miatti depresszió miatt.

3. Qva gyorsan hagyd abba a zabálást, mert rajtadragad ez a 30 kg, és az a fiúknak nem tetszik. Egyél sok rostot, korpát, stb, ami eltelít, de nincs benne energia! Kérj segítséget dietetikustól! És szerintem a "mozgáskorlátozottá/nyomorékká" válásod (tudom, hogy jársz-kelsz, de tudat alatt így érzed)! Szerintem 10 terápiás találkozó is kellhet egy pszichológussal emiatt!

Továbbá javaslom a jógát, ha megengedett. Ha sokat csinálod, szálkás leszel.

2020. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Ha nem sportolok akkor nagyon gyorsan hízok." Sportolóként kicsit értened kell a kalóriaszámításhoz. Kiszámolod a napi igényedet, és picit alálövöd be a napi bevitelt. Lebegjen előtted Kovács "Kovi" István filmrendező. Ő fallabdázott, és egy térdsérülés miatt lett ilyen dagadt.

Sok sikert kívánok!

2020. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Fúú edzés után nagyon bezabáltunk mindig. Utána 1-2 hétig még nyomta ezt a sok kaját de aztán egyre kevesebbet ettem. Most már úgy vagyok vele hogy 1-1 reggeli vagy vacsi ha kimarad se baj. Nasizni nem szoktam egyáltalán. Normálisan eszek de azt is hozzá kell tennem hogy ameddig sportoltam addig azért ment a cigi is rendesen a barátnőimmel viszont azóta letettem azt is. Szerintem a cigi miatt is hízok bár tök könnyen leszoktam mert ez nálam csak ilyen "nagylányos" menősködős hülyeség volt.
2020. ápr. 26. 18:14
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy? Ezt nem írtad, de nem mindegy, hogy pl. 155 vagy 180 cm-hez vagy 100 kg.

Az úszást megpróbálhatnád. Úgy értem, hogy a lábad nem mozgatod közben. Tudom, furán hangzik elsőre. Én szoktam úszni, és úgy is lehet, ha a lábaddal nem lököd magad előre. nyilván így egész más az egész, de ez is egyfajta mozgás lenne. Ha csak a hátadra fekszel a vízen, már fennmaradsz, és ha a lábaddal nem csinálsz semmit, akkor is tudod a kezeddel hajtani magad.

Ez csak egy tipp, megpróbálhatnád, hátha bejön. Vagy, ha a lábad is használod úszás közben, az mégsem annyira terheli meg, mint pl. a biciklizés vagy más sportok.


Vannak még sportok, amihez csak a kar kell, pl. kajakozás, evezés.

2020. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jujj tényleg a magasságom nem írtam pedig akartam. 179cm magas vagyok szóval "viszonylag" eloszlik rajtam de nyilván nem egészséges. Az úszás jóó ötlet csak hát hol ússzak most?zárva minden strand és uszoda plusz nem tudom mennyire mutatkoznék ilyen állapotban bikiniben :/
2020. ápr. 26. 18:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Kaptál jó tanácsokat, de megpróbálok még hozzátenni.


A legfontosabb az evés. Emlékezz vissza, miket ettél ma, és írd össze. Holnaptól pedig mérj le és írj fel mindent. Így több idő, de amúgy a lassú evés segít abban is, hogy kevesebbet egyél. Ez azért is nagyon fontos, mert ha az derül ki, hogy nem eszel sokat, de mégis hízol, akkor ki kell vizsgáltatnod magad inzulinrezisztenciára és pajzsmirigybetegségekre. Sajna ha hajlamod van rá, akkor a sport abbahagyása miatt ezek előjöhettek.


Úszni most nem fogsz tudni hol (hacsak nincs otthon medencétek). De ha kinyitnak az uszodák, akkor tényleg próbáld ki a csak karral úszást. Mi úszástanfolyamon is úsztunk sokszor csak karral úgy, hogy a lábunk között úszódeszkát vagy direkt erre való "csont" alakú habszivacsot tartottunk.


De nem csak úszni lehet csak karral. A testvérem lebénult emberekkel dolgozik, és azt monda, hogy ha egy kerekesszékben ülő fiatalnak egészséges a szíve meg a karja, akkor lehet olyan edzett a felsőteste, hogy a lépcső korlátjába kapaszkodva székestül fel tud mászni a negyedikre. Most ehhez képest neked csak a térded rossz, miért ne edzhetnéd a felsőtested? Ha nincsen otthon súlyzó, tegyél be pár másfeles ásványvizet egy szatyorba, azt is lehet emelgetni. Nyilván a súlyzó meg a konditermi gép hatékonyabb, de elindulni ásványvizes palackokkal is lehet. Kreatív is lehetsz, pl. ha apukád beszerel egy jó erős kampót a falba, akkor ahhoz kötelet (annak hiábaában törölközőt) kötve vonszolhatod magad a padlón, edzve a karod. Vagy akármi. Légy kreatív.


Javaslom, hogy tartásjavító tornát is keress, ez sem terheli a térded (legalábbis nem minden gyakorlat). A szép tartás sokat dob az ember önértékelésén.

2020. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Fogyni mozgás nélkül is lehet, de nyilván akkor jóval kevesebb kalóriát kell bevinned. Én a kalóriabázis nevű alkalmazást ajánlom, ott tudod vezetni, miből mennyit eszel, látod a kalóriákat és a makrókat is. Célként beállítható a kívant cél súly, ennek megfelelően számolja a program, hogy mennyit ehetsz. Már csak azért is érdekes, mert sok embernek fogalma sincs , hogy valójában mennyit eszik, mert egy kis ez, egy kis az és hopp megvan 2500 kalória egy napra. Egy barátom 40 kilót fogyott ezzel egy év alatt, teljesen mozgás nélkül. Én 2 éve 5öt, de azóta is tartom, mert figyelek arra, mit eszem.
2020. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!