Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az ilyen szorongás...

Mit kezdjek az ilyen szorongással?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve alakult ki nálam -vagyis akkor vettem észre-, hogy eszméletlenül szorongok az online beszélgetéseknél. Annyira, hogy a hasam most is fáj, ahogy csak elképzelem, amint felmegyek Messengerre. Az évzáró óta egyáltalán szinte fel sem mentem, kijelentkeztem az appból a telefonomon is, nehogy véletlenül elérhetőnek mutasson. Persze, ez év közben ugyanúgy megmutatkozott, mivel délutánonként folyamatosan kerültem, délelőtt beszéltem csak néha az ott megismert barátaimmal, szüleimmel, ha venni kellett esetleg valamit a városban.


Ez bármilyen oldalra érvényes egyébként. Több oldalon beszélgetnék emberekkel, de attól félek, hogy egyszer abbamarad köztünk az egész, megszakad a kapcsolat, mert unalmas vagyok (vagyis erre állt abszolút az agyam).


Valakit már elveszítettem emiatt a magatartásom miatt, hiszen szerencsések, ha egy-két hét múlva visszaírok... Nem direkt csinálom. Én beszélgetni akarok velük, tényleg, viszont a gyomorideg, a szorongás nem engedi... Azt hiszem, kevésbé rémít meg az, hogy amiatt szakad meg a barátság, amiért nem írok vissza, semmint a téma hiányából adódóan. Kezd idegesíteni maximálisan, mert így nem lehet kapcsolatokat fent tartani, és hiába elég lenne pár barát, ám ha ez efféleképpen folytatódik, mindenki belefárad -hozzáteszem, teljesen érhető módon.


Valószínűleg abból adódik ez, hogy ezelőtt a korszakom előtt elveszítettem a két legjobb barátomat, azóta meg még magányosabbá váltam. Eddig ilyesmire nem volt példa az életemben. Azt éreztem, ők mellettem állnak majd mindig, viszont ők nem kötődtek hozzám igazán. (:


Mit csináljak? Mi enyhítene az állapoton? [Esetleg megszüntetné idővel?] Én ezt nem bírom... Ez röhejes, még ha nem is direkt csinálom, a betegségem teljesen kicsinál. :| Sokszor lemaradtam dolgokról; pl. az osztálycsoportban megbeszéltek fontos dolgokat, hogy ilyen meg olyan pénzt kell bevinni a programokra vagy milyen dolgozat lesz... Tudom, mindenkinek megvan a problémája, amit meg kell oldania, de most szükségem van segítségre...

[ Kérek mindenkit, aki csak kinevetne, hogy spórolja meg az energiáját, mert a kritizálásra van most legkevésbé szükségem... :( Köszönöm! ]



2018. júl. 19. 23:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként 16 éves lány vagyok.
2018. júl. 19. 23:45
 2/3 anonim válasza:

Szvsz. máshogy a 'legegyszerűbb' módszer, ha igen is csinálod. Egy osztalycsoportban pl mi lehet a téma? Hát ami az osztályon belül/iskolán belül van. Ahhoz csak hozzá tudsz szólni. Nem kell velük se éjjel nappal beszélgetni, nem kötelező. Leírod nekik a véleményedet vagy valamit, és kész.


Más emberrel meg igazából.. ami jól esik. Ha ismerkednél valakivel ne görcsölj rá, hogy uramisten mit kerdezzek. Azt kérdezd amire kíváncsi vagy.:) Aztán ha kölcsönös a dolog, akkor visszakerdez - válaszolsz rá.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert a megoldáshoz! :)

2018. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az a máshogy nem kell oda, bocsi:D

#1

2018. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!