Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a szorongással?...

Mit kezdjek a szorongással? Hogy lehet belőle minél hamarabb kikecmeregni?

Figyelt kérdés

Szóval kb. egy hete nem alszom, néha kiráz a hideg, nem eszem, rám jön sokszor a gyomorgörcs, hasmenés stb. Azt hittük az elején, hogy mivel sokáig szedtem egy erős fájdalomcsillapítót, annak az elvonási tünetei lehetnek. Csak hogy nem múltak. Pedig a háziorvos szerint, ha az lett volna, akkor kellene. A gyomorgörcs mindennap meg van, ok nélkül törik rám, eltelik x idő aztán elmúlik. Tehát úgy, hogy tök jól vagyok, aztán egyszer csak érzem,hogy kezdek görcsölni. Most már kezdem megfejteni, hogy ez szorongás. Mégis amit a neten általában írnak róla, az rám nem passzol. Tehát nem szorongok mondjuk attól, hogy meghalok, vagy nem nézem meg 10szer, hogy elzártam-e a csapot stb. Szimplán attól van a szorongásom, hogy nem tudom, hogy meg fogok-e gyógyulni, és hogy mikor.Soha nem voltam depresszív, aggódós, tehát meglepő, hogy kijött ez rajtam. Igaz pörgős vagyok, és azt mondták, hogy a pozitív stressz is stressz. De miért pont most jött ki, amikor tényleg semmi bajom. Meg pont akkor, amikor a fájdalomcsillapítót is abbahagytam? Tehát a szorongástól van a szorongás.

Kedden megyek pszichológushoz, hátha tud segíteni. Esetleg valaki volt már így? Tudna valamit mondani, hogy magunktól (minél kevesebb gyógyszerrel), hogy lehet legyőzni?

köszönöm


2010. febr. 27. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valami hírtelen jött problémával áll szemben az ember, legyen az másik elvesztése, vagy olyan munka amivel megkell küzdeni, vagy költözés, abban a helyzetben piszok erős tud lenni az ember. Úgy felpörög az adrenalin benne, hogy észre sem veszi mekkora sztressz éri, csak oldja meg minél hamarabb. Ezek a negatív hatások nem akkor és azonnal törnek a felszínre, hanem később, amikor már nyugodtak vagyunk, szinte el is felejtjük, hogy mekkora trauma ért bennünket. A másik van akinek soha nem jön ki a szorongás érzése, de van aki átéli, sajnos kénytelen átélni ilyen utórezgéseket, mint a gyomorgörcs. Jól teszed ha elmész pszichológushoz. Mert a szorongás oldani kell, mert végül nem csak a gyomrod fog begörcsölni tőle, hanem szapora szívverést, fejfájást, szédülést és pánikbetegséget is vonhat maga után. Mielőbbi gyógyulást!
2010. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
terápiával teljesen gyógyszermentesen jól kezelhető. biztos neked is sikerülni fog, gyors gyógyulást kívánok!
2010. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran van gyomorgörcsöm. Teljesen ok nélkül. Csinálom a napi dolgaimat, és csak úgy előjön. Mostmár szeringtem odáig vittem a dolgot, hogy az ételtől is fáj.

Relaxációs gyakorlatok jót tesznek... meg hátha a pszichológus segít. Vagy ha sikerülne belemerülnöd vmibe, hogy teljesen elfeljtsd a gyomordat, akkor tuti elmúlna. Nekem is így volt, csak aztán eszembejutott, és visszajött.

2010. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát egyelőre alig tudom elterelni a figyelmem róla. Attó szorongok,hogy ez most már soha sem fog elmúlni, nem tudnak majd meggyógyítani, csak teletömnek gyógyszerrel. Nem tudom,hogy miért pont rajtam jött ki? Soha sem voltam pánikolós típus. Nincsenek negatív gondolataim, semmit nem csinálok kényszeresen. Persze, elmegyek kedden a pszichológushoz, de azon is gondolkodunk a férjemmel, hogy felkeresünk egy kineziológust.

2010. febr. 28. 06:55
 5/12 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Esetleg nagyjából le tudnád írni, hogy mi ez a terápia?
2010. febr. 28. 06:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Kutakodtam kicsit a témában, és arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg generalizált szorongásom lehet. Ez az, aminek különösebb kiváltó oka nincs, csak jön az idegesség, a gyomorgörcs,alvászavar, izomfeszülés, hasmenés, szapora szívverés stb. Hát ezt, mintha rólam írták volna. Azt is olvastam, hogy ez kialakulhat valamilyen szer használatától is. Szerintem nálam itt csúszik be a képbe a fájdalomcsillapító. Mivel az eléggé ellazított, szerintem ahogy abbahagytam, kialakult a szorongás. Legalább ezt csak én gondolom így.
2010. febr. 28. 07:57
 7/12 anonim válasza:

Szia! Én egy 30 éves anyuka vagyok. Nekem karácsony előtt jött ki a depresszióm és a pánikbetegségem. Csak úgy a semmiből, ahogy Te is írod. Mondjuk én még enni se tudtam, lefogytam 51 kg-ra. Én is féltem, hogy nem fogok majd meggyógyulni és tudtam, hogy ennem kell, mert különben teljesen legyengülök és elvisz a mentő...stb. És persze állandó sírórohamaim voltak...meg persze nemalvás is. Szóval én a kineziólogust javasolnám. A mai napig járok. Eddig háromszor voltam, de mintha kicseréltek volna. Teljesen jól érzem magam, és egyáltalán nem gondolkodok hülyeségeken. Már az első alkalom után éreztem változást. Tehát én csak javasolni tudom, hogy oda menj. Pszichiátert is ajánlottak, de nem szerettem volna "bogyókat" szedni. De nem bántam meg. És az is fontos, hogy kihez mész. (kineziológus) Mert van, aki nemigazán jó a dologban. (remélem érted mire gondolok).

Szóval, Kineziológushoz menj.

2010. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

18:35-ös válaszolónak

Te budapesti vagy? Meg tudnád adni esetleg a kineziológusod elérhetőségét?

(3. válaszoló voltam)

2010. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 18:35-ös! Neked is köszönöm a választ. Hát most már én is elég szarul vagyok. A legjobban az zavar, hogy nem tudom mi bajom van. Egy életvidám, boldog nő vagyok (voltam), nem voltam soha depresszív hajlamú, ezért nem érti a környezetem sem, hogy mi lett a baj. Sajnos nem vagyok pesti, de már kaptam egy jó kineziológust, úgy döntöttem felkeresem. Most éjszaka sem bírtam elaludni, pedig most még csak idegessem voltam. Csak miután már 2 órát próbálkoztam vele. Sajnos be kellett vennem egy szem gyenge nyugtató, de attól is csak 3 órát aludtam. Nagyon el vagyok keseredve, mert ráadásul fél órája telefonálgatunk, és nincs egy normális pszichiáter sem, akit fel tudnék keresni. Vagy nem rendel csak a jövőhéten, vagy nem is rendel.

Neked tényleg bevállt a kineziológus? Pontosan mit csinált? Tudtál utána aludni? Mert én már nagyon szeretnék. Ja, és már én sem bírok enni sem, csak a hasam megy, 5 nap alatt 4 kg-ot fogytam.

köszi a segítséget

2010. márc. 1. 08:56
 10/12 anonim válasza:
Szia! Én Pilisen lakok, és Monorra járok kineziológushoz. Már az első alkalom után tudtam aludni. Nekem megtanított egy technikát, hogy az agyamból a sok "hülyeséget", hogy kell kidobálni. Sikerült. Egy picit elvonulsz, és meditálsz egy. Illetve van nekem itthon egy dvd-m, jógás, azt csináltam még. Bevallom egyszer sikerült, mert hát nem mindíg vagyok kb. két órát egyedül. A gyerkőc miatt. De a férjem azért segít ebben, hogy egy kicsit egyedül lehessek. A kineziológus az emberi rezgéseiden keresztül érzi, hogy hol a bibi. A kézfejemre teszi a kezét, illetve a csuklódhoz közel. Aztán amikor visszamentek egy bizonyos "helyszínre, gyerekkorodba", akkor meg mellém áll és homloktartásban tartja a kezeit. (ezt is megtanítják Neked). És amikor a sok "baromság" elmegy az agyamból, akkor utána mindíg olyan melegem van, na meg persze sírok. És megkönnyebül az ember és tök jó minden. Szóval tuti segíteni fog. Egyébként nekem az utolsó reményem a kineziológus volt. Ha kell nagyon szívesen megadom a számát a másik válaszolónak is, aki kérte. Csak ajánlani tudom. Kitartás. :)
2010. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!