Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a szorongással?...

Mit kezdjek a szorongással? Hogy lehet belőle minél hamarabb kikecmeregni?

Figyelt kérdés

Szóval kb. egy hete nem alszom, néha kiráz a hideg, nem eszem, rám jön sokszor a gyomorgörcs, hasmenés stb. Azt hittük az elején, hogy mivel sokáig szedtem egy erős fájdalomcsillapítót, annak az elvonási tünetei lehetnek. Csak hogy nem múltak. Pedig a háziorvos szerint, ha az lett volna, akkor kellene. A gyomorgörcs mindennap meg van, ok nélkül törik rám, eltelik x idő aztán elmúlik. Tehát úgy, hogy tök jól vagyok, aztán egyszer csak érzem,hogy kezdek görcsölni. Most már kezdem megfejteni, hogy ez szorongás. Mégis amit a neten általában írnak róla, az rám nem passzol. Tehát nem szorongok mondjuk attól, hogy meghalok, vagy nem nézem meg 10szer, hogy elzártam-e a csapot stb. Szimplán attól van a szorongásom, hogy nem tudom, hogy meg fogok-e gyógyulni, és hogy mikor.Soha nem voltam depresszív, aggódós, tehát meglepő, hogy kijött ez rajtam. Igaz pörgős vagyok, és azt mondták, hogy a pozitív stressz is stressz. De miért pont most jött ki, amikor tényleg semmi bajom. Meg pont akkor, amikor a fájdalomcsillapítót is abbahagytam? Tehát a szorongástól van a szorongás.

Kedden megyek pszichológushoz, hátha tud segíteni. Esetleg valaki volt már így? Tudna valamit mondani, hogy magunktól (minél kevesebb gyógyszerrel), hogy lehet legyőzni?

köszönöm


2010. febr. 27. 15:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2. voltam, pszichológushallgató vagyok és igen, valószínűleg generalizált szorongásod van, de legjobb lenne ha ezt rendes pszichológus mondaná ki, aki kezelni is tud. azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? a terápia sokféle lehet, de az esetedben talán kognitív viselkedés terápia jöhet be leginkább. ne pszichiáterhez menj, mert az gyógyszert fog adni!!! ha találsz egy jó kineziológust, az is segíteni tud, hinned kell, hogy sikerülni fog! abba viszont semmiképp ne menj bele, hogy tartósan (akár több napon-héten keresztül) gyógyszert kelljen szedned, vagy ettől várjátok a gyógyulást. persze most megértem, hogy mivel nem tudsz aludni, próbálkozol vele, de ha valaki gyógyszerrel akar kezelni, hagyd ott!! remélem hamar jobban leszel!
2010. márc. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az egyik szorongó vagyok.

Azóta talán csökkent a szorongásom, amióta megértettem az okát. Nem azt az okot, hogy mi váltja ki (szoc. fóbia), hanem, hogy mi célja, mit tanulhatok én ebből.

Ajánlom figyelmetekbe ezt a filmet!


[link]

2010. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!