Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újabban nem tudom elfogadni,...

Újabban nem tudom elfogadni, hogy párom "iszik", miért?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok kapcsolatban, ő az első pasim. 18 éves vagyok. Távkapcsolat, szóval nem tudjuk egymást látni minden héten.

Ő néha mozdul ki otthonról, akkor is barátaival, ilyenkor sörözni mennek.

Egy pár hónapja kezdődtek a problémák... csak hogy nem is vele, hanem velem.

Rólam tudni kell hogy nem vagyok bulizós fajta, szinte soha nem járok el inni, se bulizni. Egy pár hónapja pánikbeteg vagyok- de már kezdek felépülni belőle, már vagy 3 hete nem volt rohamom :)

De egy pár hónapja nagyon szorongató érzés jön rám ha a párom elmegy inni. Tudom, hogy nem csalna meg, és hogy nem is részeg soha. Tehát egyáltalán nem vele van a baj, még amikor a haverjaival van akkor is válaszol vagy fél óránként ( egész nap chatelünk, szóval nem bombázom üzenetekkel, ne értsetek félre). Mégis elkap egy szorongó érzés ahogy arra gondolok hogy iszik, ha a helyre gondolok ahol van ( bármilyen bár) arra hogy a barátai részegek ( ők szoktak lenni, mégha a párom nem is) hogy az emberek körülőtte részegek... ő tényleg nem adott erre semmi okot nekem, és ez előtt egyszer se volt probléma belőle, kb a pánikrohamaimmal egyszerre kezdődött ez a szorongás is. Ez előtt nyugodt szívvel "engedtem" bárhova, de most...

Miért van ez? Köze van a pánikbetegségemhez? ( a betegség kezd elmúlni de a szorongások nem...) Tudom, hogy velem van a baj... min változtassak? Esetleg meg tudtok nyugtatni, hogy "nem baj az hogy iszik, természetes dolog a haverokkal" vagy ilyenek...? Magamat nem tudom ezekkel megnyugtatni, pedig tudom, hogy igaz...

Kérlek segítsetek, nyugtassatok meg, vagy valami :(


2018. febr. 28. 23:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ahhoz van köze hogy én sose szerettem elmenni iszogatni? De akkor meg miért csak most probléma ez, ez előtt miért nem volt...?
2018. febr. 28. 23:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A távkapcsolatok amúgy sem szoktak működni pár hónaptól tovább, ha még ezt csinálod, addig sem fog. Szeresd, foglald el magad valamivel, járj el te is. Túl sokat vagy egyedül, túl sokat gondolkozol, ami felemészti az embert.
2018. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak irigy és féltékeny vagy, mert ő egészséges, jól érzi magát, jól szórakozik, te “csak”az élete egy része vagy, miközben te küzdesz a démonjaiddal, nem mersz kimozdulni, mivel ide írsz így gondolom barátnőid sincsenek akikkel megbeszélhetnéd mindezt, és/vagy kimozdulhatnál bárhova, amikor épp jól vagy, így hát a pasid a mindened. Ezt persze még magadnak sem mered beismerni, mert micsoda embernek tűnnél fel, hogy pont a szerelmedtől “sajnálod” ezeket a dolgokat, így még több szorongást generálsz saját magadnak.
2018. márc. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem, mint neked. Nekem is távkapcsolatom van, ha a barátaival van, legtöbbször isznak. Én mindig azt mondom neki, hogy azokkal vagy, akikkel akarsz és azt csinálsz, amit akarsz, de gondolj arra, hogy én is vagyok neked. A többi már az ő dolga, nem vagyok rá kíváncsi. És már együtt vagyunk hosszú ideje.
2018. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!