Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hét otthonlét és leginkább...

Két hét otthonlét és leginkább fekvés után (depresszio, szorongás, pánik) normális ha kevés megmozdulásra is magas a pulzus?

Figyelt kérdés
Már vágynék ki a szép időbe de nem merek a pulzusom miatt. Rástresszelek és még magasabb lesz. Másfél hete 0,25ös Frontint szedek. Volt már vki hasonló cipőben hogy ilyen ördögi körbe keveredett?

2017. márc. 3. 08:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

# 6: Én nem azt mondtam, hogy magától szedje, eleve receptköteles a beta-blokkoló. De ilyen esetben, ha pszichés oka van a pulzusnövekedésnek, akkor a pszichiáter is felírja, természetesen ügyelve az esetleges gyógyszerkölcsönhatásokra is. (Nekem antidepresszánssal együtt írta fel.)

Egyébként megjegyzem, később kardiológus is felírta nekem ugyanazt a gyógyszert, tehát a pszichiáter kardiológiai kivizsgálás nélkül is "eltalálta", hogy arra van szükségem. (Amúgy a beta-blokkoló nem olyan brutális gyógyszer, hogy az akár indokolatlan szedése is komoly problémát okozna. Sportolók is szedik kardiológiai ok nélkül.)

2017. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az egyszeri EKG nem mutatja ki a pulzusszám-növekedést, az extrázásokat. 24 órás EKG mutatja csak ki, ami folyamatosan rajtad van (hétköznapi helyzetekben, alvás közben is).

Nekem semmi szervi baja nincs a szívemnek, ettől függetlenül a pulzusom az átlagnál magasabb, vannak kiugrások és ezért (megelőzésképpen) kell beta-blokkolót szednem.

2017. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!