Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hét otthonlét és leginkább...

Két hét otthonlét és leginkább fekvés után (depresszio, szorongás, pánik) normális ha kevés megmozdulásra is magas a pulzus?

Figyelt kérdés
Már vágynék ki a szép időbe de nem merek a pulzusom miatt. Rástresszelek és még magasabb lesz. Másfél hete 0,25ös Frontint szedek. Volt már vki hasonló cipőben hogy ilyen ördögi körbe keveredett?

2017. márc. 3. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 hét? Én fél éve fekszem, 2 hét alatt nem történik semmi a pulizusoddal. De ha ennyire rettegsz kimenni, akkor ez egy jó kis pánikbetegségnek tűnik.
2017. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen normális. Fokozatosan kezdj el újra mozogni és még egyszer ne tunyulj el.
2017. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos én hosszú ideig voltam így. Generalizált szorongással és agorafóbiával diagnosztizáltak akkor, és gyógyszert is kaptam. Hosszú hónapokig nem mertem a kapun kívülre menni, szorongtam, szédültem, és fizikailag is rosszul lettem, a vérnyomásom és pulzosom az egekbe ugrott. Fokozatosan, a gyógyszerek mellett elkezdtem lassan megpróbálni először a közeli sétát, boltot ( ott pl volt olyan pánikrohamom, hogy mentőt akartak hívni), de nem adtam fel. Ez nem ma történt, hanem évekkel ezelőtt, és teljesen tünetmentes vagyok. Ne add fel, én is így tettem magam túl. Csak gyógyszerrel túljutni nem jó alternatíva, légy kitartó, és ha jön is pánikroham, legközelebb újra és újra kell próbálni, túl leszel, higyj magadban! Saját tapasztalat!!
2017. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3-as hozzászóló vagyok ismét:

Szóval a kérdésedre, sajnos igen, lehet megemelkedett pulzusszám, ha a szervezetedből a pánik vagy szorongás hatására ilyen reakciót vált ki a fizikai mozgás, vagy bármi. Érdemes konzultálni a szakorvosoddal, gondolom Ő írta a Frontint is.

De hangsúlyozom, a gyógyszer mellett szükség lesz kitartásodra és erődre, hidd el menni fog. Képzeld el, mennyi energiát fektet a szervezeted egy-egy szorongásos tünetbe és pánikrohamba. Ezt lehet erővé formálni. Érdemes lehet esetleg autogén tréning és sok relaxációs gyakorlat, sok szakember már tud is ajánlani! Kérdezz rá, érdemes!

2017. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha nyugalmi állapotban is megemelkedik a pulzusod, az kardiológiai probléma. (Ez nem azt jelenti, hogy mozgástól még magasabb lenne, sőt...)

Összefügghet a depresszióval, nekem is volt ilyen (fekvő helyzetben 130-as pulzus), a pszichiáter írt fel beta-blokkolót (a pulzusra a nyugtatók ill. antidepresszánsok nem hatnak, ezt külön kell kezelni).

2017. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg az okok nincsenek kivizsgálva, ne ajánlgasson senki béta-blokkolót, mert igen komoly összeférhetetlenség lehet a gyógyszerek között. Sőt, mivel a szorongásoldók eleve rendelkeznek pulzusszámcsökkentő hatással, a szedatív hatásnak köszönhetően, sőt meglehetősen komplex összetételűek, szerintem felelőtlenség buzdítani bárkit, főleg hogy kereszthatás is lehet. Ehhez kell egy konkrétabb vizsgálat, és a betegről több info. Felelőtlen válaszokkal óvatosan, kérem...
2017. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A benzodiazepinek nagy része csökkenti a vérnyomást és pulzust is. Mint a Frontin és Xanax.

Ha a kérdező pánikos, még az hiányzik, hogy hipochonder is legyen, a felelőtlen hozzászólók miatt. Kardiológiai probléma... Na persze. Valakinek egy enyhe erőkifejtés is pulzusszámemelkedéssel jár. Ha plusz súly, vagy épp "csupán" a stressz.

2017. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os nyugi! A béta blokkolot fel kell iratni, én szedtem benzoval, nem történt semmi, de az ha valaki leírja a tapasztalatát nem buzdítás, mivel ezek vényköteles gyógyszerek.
2017. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezen a heten voltam laborban,enyhe vashianyom van de ettol eltekintve jo a verkepem.EKG-n is voltam de nem mitatott ki semmit..nyugalmi allapotban( vizszintben fekve kb 15percig) normalis a pulzusom..estefele volt h meg alacsony is..(53) vernyomasom is rendben van ilyenkor.de ahogy egy kicsit rastresszelek felugrik a pulzus 110re...elkuldtek szivultrahangra es mentalhigenere termeszetesrn..
2017. márc. 3. 11:05
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha stresszelsz tök normális, hogy 110 a pulzusod. Hát igen, pszichiáter kellene, mert ez pánik, plusz hipochondria, nekem is volt.
2017. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!