Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan oldjam meg, hogy ne...

Hogyan oldjam meg, hogy ne legyek ilyen érzékeny?

Figyelt kérdés
Már nagyon fontos lenne, hogy meg tudjak változni, főleg anyagi okokból. Főként munkahelyeken igaz, hogy nagyon jó képességű, kreatív, kellően határozott, de kedves, kommunikatív lány vagyok. Soha senkinek nem szeretek rosszat tenni szándékosan, igen segítőkész vagyok. Viszont nem normálisan érzékeny. Ha a munkahelyeimen nem elég kedvesen beszéltek velem, rámszóltak csúnyán valamiért, anniyra rosszul esett, könnyen sírtam, és sokat. A túlterheltséget (kisvállalkozásokban ez a helyzet Mo.n mindenkivel szinte) egy ideig jól tűröm, de hosszútávon elmenekülök minden cégből. Egyszerűen nem bírom azt, hogy az emberek egymás háta mögött szapulják a másikat, és minden helyről emiatt menekülök el, mert nem emberien viselkednek velem. Tudom, mással sem, mégis kibírja más. HOgy lehetne, hogy a csúnya, lekezelő főnöki beszólásokat ne vegyem fel? Hogy lehetnék érzéketlen? Hogy ne sírjak, meg ne akadjak ki, ha nem kedvesen figyelmeztetnek? Kedves polgártársaim válasza mellett, ha pszichológus is tudna segíteni pár szóval, hálás lennék. Köszönöm.
2010. márc. 3. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem könnyű! Én is sokat rágom magam, és főleg az bánt, ha nem a szemembe mondják, hanem a hátam mögött, mert így még lehetőségem sincs rá, hogy megvédjem magam!

Önuralom gyakorlása a megoldás! Muszáj, hogy az ember felvértezze magát, mert különben felőrölne minket a sok sérelem! Szerintem járj pszichológushoz! sokat segíthet! Vagy valamilyen csoportterápiára!

2010. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt egy polgártárs(nő), bár nem annyira kedves..:)


Nem írod, hány éves vagy..

Rövid távon magam azt javaslom, hogy tarts kellő távolságot.

Azt viszont nem, -különösen a mostani időkben - hogy mindig válts munkahelyet, főleg ilyen problémák miatt. Ne mutasd ki, hogy érzékenyen érint, mert lehet, hogy olaj a tűzre.

Még az is lehet, ilyenre is kimegy a játék. (nagy kincs egy jó kis állás!)

Szóval, türelem, ilyen emberek, főnökök mindenhol vannak. Azt gondolom, nekik a legrosszabb, mert nincs/rossz lelkiviláguk van.

Végül, ne akarj érzéketlen lenni, mert olyanná válhatsz te is. Az nem jó.

Munkaidőn kívül próbáld elterelni a figyelmed, kapcsolódj ki, itt az idő valami jó kis sportra.

2010. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már 27 vagyok, 5 éve dolgozom, 2 munkahelyen 2-3 évig dolgoztam, 2 munkahelyen meg csak nagyon rövid ideig, de oda be se lettem jelentve, szóval nem rondítja el az önéletrajzom. Hát igen, ez az, hogy ebben a helyzetben nem könnyú munkát találni MO-n, ezért is kértem segítséget.
2010. márc. 3. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy az ő baja, hogy ilyen! Vagy úgy, hogy másnak szánja, nem neked, csak éppen te vagy ott, és te hallod! Vagy hogy egyszerűen rossz napja van. Lehet, hogy csak egy darabig kell kibírnod, utána kedvesebbek lesznek, hiszen nem vagy már új munkaerő.
2010. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet a baj, hogy nagyon meg akarsz felelni másoknak. Nem kell, állj ki magadért, szeresd magad jobban és ne a külvilágtól várd, hogy elismerjenek, mert nem mindenki szeret téget.
2010. márc. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!